30-03-2017 Сьогодні в Інтернет-центрі відбувся семінар-тренінг «QR-кодування та альтернативні технології». Вступним словом привітала учасників семінару – завідувач науково-методичного відділу Олена Рабій, яка зазначила, що зараз усе частіше у бібліотечному середовищі використовується термін «мобільна бібліотека». Динамічне зростання кількості користувачів з мобільними гаджетами суттєво розширює можливості роботи з інформацією. З огляду на це, важливим завданням для бібліотек стає опанування інноваційними мобільними технологіями та розширення спектру бібліотечних дистанційних інтернет-послуг.
У цьому контексті бібліотеки як універсальні інформаційно-комунікаційні комплекси активно долучаються до процесу впровадження та використання QR-кодів, що є ефективним способом надання додаткової інформації користувачам та інноваційною технологією для популяризації книг, авторів, бібліотеки.
Учасникам семінару була представлена мультимедійна презентація «QR-кодування в бібліотеці: мода чи необхідність?», яку представила головний методист науково-методичного відділу Ольга Дудок.
Тренінг «Як зчитувати QR-коди» провела завідувач сектору відділу інформаційний технологій Любов Проценко.
Родзинкою семінару стала презентація авторських робіт директора музею вишивки Тетяни Протчевої у стилі GLOV ART. Інтелектуальна вишивка пані Тетяни змінила уявлення про поняття українського ремесла. Її вишиті роботи танцюють, співають і світяться в темряві, створюючи неповторний емоційний ефект. За допомогою планшета із вбудованим проектором така подача вишивки виглядає дуже незвично. Її бренд GLOW ART внесено до «Книги Рекордів України». У подарунок бібліотеці пані Тетяна згенерувала та вишила QR-код з посиланням на відеоролик про Лесю Українку.