До дня рідної мови 21 лютого в Публічній бібліотеці імені Лесі Українки у відділі літератури іноземними мовами відбулася театралізована лекція-вистава «Куди прямуєш, о Русь свята?» Це просвітницьке дійство було присвячено одному з найдавніших і найвідоміших джерел нашої історії – літопису «Повість врем’яних літ» та його творцеві – Нестору Літописцю. «Звідки пішла Руська земля і хто в ній найперший почав княжити» – цими словами починається літопис. У ньому печерський чорноризець зумів показати історію києворуської держави на широкому тлі світових подій. Науковці стверджують, що в середньовічній історії немає прикладів, рівних літопису Нестора.
«Повість врем’яних літ» написана церковнослов’янською мовою, яка тоді виконувала функції книжної мови високого стилю. Але в тексті представлена величезна кількість слів із давньоукраїнської (давньоруської) – розмовної мови тогочасної Руської держави. Літопис особливо цінний ще й тому, що про деякі історичні факти тепер можна дізнатися лише з нього. Високо цінував літопис історик М. С. Грушевський. Він писав, що Нестор був великий ерудит, високообдарований дослідник, який створив першу наукову концепцію історії України.
Режисерами-постановниками вистави «Куди прямуєш, о Русь свята?» виступили мистецтвознавець, поет, художник Анатолій Горовий та завідувач науково-дослідного відділу вивчення і розвитку музейної справи Національного історико-культурного заповідника Києво-Печерської Лаври Олег Топілко.
Історичні замальовки, які перегукуються із сучасністю, бездоганну гру акторів-аматорів можна побачити й послухати у відеозаписі вистави на сторінці бібліотеки.
Запрошуємо до перегляду!