Книга – це віконце, крізь яке діти бачать
і пізнають світ і самих себе.
В. Сухомлинський
Привіт, наш юний читачу! Запрошуємо тебе на книжкову виставку, що має назву “Є на світі казкова країна”. Звичайно, ти вже здогадався, що виставка присвячена міжнародному дню дитячої книги.
Він відзначається щороку, починаючи з 1967 р., 2 квітня – в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Про те, що дитинство – найпрекрасніша пора, зайвий раз говорити не потрібно. Розваги, розвиток, бажання дізнатися про все тут і зараз та поставити батькам тисячі “Чому?”, щоб отримати на них відповіді – цілком зрозумілі бажання. Але найчарівніший спогад із дитинства – це казки, які нам читали дорослі, чи ми самі знайомилися із дивовижним світом див і загадковості. Вже протягом десятків століть відомі письменники і народи світу створюють історії, котрі навчають дітей, показують, як чинити правильно в різних ситуаціях, та виховують добрі риси. За допомогою простих кумедних історій книги пояснюють маленьким читачам серйозні життєві речі.
Шлях розвитку книги був довгим і складним. Для виготовлення книжок використовували найрізноманітніший матеріал – глину, листя та кору дерев, шкіру тварин, бамбук, папірус, шовк. Довіряючи всі свої знання і досвід книгам, люди навчилися зберігати їх. Скарбницями книг називають бібліотеки. Бібліотеки з’явилися з незапам’ятних часів. Давні єгиптяни називали їх «аптеками для душі», тому що книги робили людську душу благородною, а розум сильним. В Україні перша бібліотека з’явилася за часів Київської держави. Її створив князь Ярослав Мудрий у 1037 році.
Наш юний друже, якщо ти все ще міркуєш над питанням, чи варто читати книги і яку користь ти отримаєш, завітай до відділу абонемента нашої бібліотеки. Досвічені фахівці бібліотечної справи знайдуть книгу, яка буде цікавою саме тобі і відкриють секрети насолоди від читання. Ти обов’язково зрозумієш, що читати – це не просто корисно, це ще й круто!
В ці неспокійні для країни часи двері бібліотеки відкриті у вівторок і четвер.
Чекаємо на тебе!