24 лютого збройні сили Російської Федерації почали широкомасштабне вторгнення в Україну. Внаслідок цієї неспровокованої та невиправданої агресії значна територія України перетворилася на гарячі точки, з яких тікає багато людей.
Європейська комісія працює цілодобово, щоб надати Україні термінову допомогу. Сюди входить як гуманітарна допомога, так і допомога в захисті цивільного населення.
Країни ЄС погодились ввести в дію Директиву тимчасового захисту для надання швидкої та ефективної допомоги людям, які тікають від війни в Україні. Усім, хто тікає від конфлікту, надається дозвіл на в’їзд до ЄС. Відповідно до цієї Директиви, такі особи отримуватимуть в ЄС тимчасовий захист, а це означає, що вони зможуть перебувати в ЄС принаймні протягом одного року та отримають дозвіл на проживання, можливість здобувати освіту і працювати.
Тимчасовий захист означає:
-
- право на проживання;
- доступ до ринку праці на умовах політики ринку праці відповідних країн-членів ЄС;
- доступ до забезпечення житлом;
- соціальна допомога;
- медична або інша допомога;
- діти та підлітки, яких не супроводжують батьки, мають право на призначення законних опікунів і навчання.
Єврокомісія також оприлюднила інструкції про те, як швидше пройти всі необхідні перевірки на безпеку і перетнути кордон України.
Якщо ви рятуєтеся від війни в Україні та в’їжджаєте на територію Європейського Союзу, ознайомтеся із ключовою інформацією про свої права щодо перетину кордону з країнами ЄС, тимчасового та міжнародного захисту, а також щодо пересування між країнами-членами ЄС.