09.06.2022
Якщо ви налаштовані на читання гострих містично-детективних історій, або бажаєте дізнатися більше про бурштинову лихоманку, то пропонуємо зупинити свій вибір на романі «Бурштин», яку написав Василь Тибель. З цією книгою час пролетить цікаво та непомітно!
Тибель, В. Бурштин : роман / Василь Тибель. – [ Харків ] : [Ранок ] : Фабула, [2018]. – 351с.
Василь Тибель – сучасний український письменник, публіцист, лавреат літературного конкурсу «Коронація слова». Його твори наповнені іронією, гумором, містикою й фантастичними істотами. Але, незважаючи на це, яким би не було фантастичне оточення, основні життєві цінності залишаються незмінними: любов і зрада, вірність і підлість існували та існуватимуть завжди. Написані простим і відвертим стилем, твори Тибеля легко читаються й залишають після себе добре враження й веселий настрій. Роман «Бурштин» – це історія життя копачів бурштину з Полісся, яке знаходиться не так вже й далеко від нас, але більшість з нас нічого не знає ні про цей регіон, ні про видобування бурштину, ні про настрої та конфлікти, які там панують. В українців є свій варіант золотої лихоманки. І, здається, у нас немає людини, яка б не чула про незаконний видобуток, контрабанду і бурштинокопачів. Усе це овіяне такою аурою таємничості, зухвалості і беззаконня, що не звернути увагу на книгу із подібною назвою неможливо. Книга розповідає про історію Сашка Зарванця, який має неабиякий хист до видобування бурштину, адже сам змайстрував особливу помпу. Та не все відбувається за чітким сценарієм. З Києва приїжджає великий «призначенець», і тут історія набирає карколомних обертів… Жадоба до збагачення штовхає героїв на злочинні дії. А ще тут присутня лінія кохання. Та чи переможе воно всі перешкоди? Попри всі негаразди головне авторське питання: як покращити світ і зробити його добрішим, бо і садиба нашого письменника схожа на казковий сад: засаджена рідкісними рослинами, квітами й кущами. Ця краса не змогла не відзначитися на його письменницькому хисті. Адже природа завжди надихає на творчість. Читаємо разом!
Фото взяті з мережі Інтернет.
02.06.2022
«Ми ще повернемось, обов’язково повернемось, бодай – ногами вперед, але: не мертві, але: не переможені, але: безсмертні», – ці слова Василя Стуса є епіграфом до роману Юлії Ілюхи «Східний синдром».
Ілюха, Ю. Східний синдром : роман / Юлія Ілюха – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 240 с.
Юлія Ілюха – українська письменниця, журналіст, волонтерка, яка взяла на себе неабияку сміливість сказати про жахливу хворобу, яку породила війна, – «східний синдром». Це роман про те, що можна покинути зону бойових дій, але війна залишиться всередині тебе назавжди. «Східний синдром» – синдром повернення з війни, коли, насправді, з війни прийшов, але не повернувся. Прийшло тільки тіло, а голова, думки ще довго будуть там. Дуже своєчасна і нагальна книга, яка розкриває очі на надважливу проблему – адаптація людей, які повернулися з війни. Війна – вона ніби є, але для багатьох її ніби й немає, бо звичний спосіб життя ніскілечки не змінився. А в тих, кого вона зачепила, кардинально змінилося саме життя.
В центрі оповіді – три долі: адвоката-невдахи Васі, айтішника Макса та росіянки Тані, які з різних причин опинилися на російсько-українській війні на Донбасі. У кожного свої причини там бути і в кожного труднощі з поверненням звідти. Хтось зміг повернутися, а хтось – ні. І страшно від того, що розумієш, скільки людей, обпалених війною, думками і почуттями, залишилися в ній назавжди, і ще страшніше від того, що велика частина суспільства це легкодухо сприймає, вважаючи війну десь там, далеко, мало не на іншій планеті, не розуміючи, що насправді вона стосується кожного, якщо навіть не особисто, то через людей, які її пережили. В книзі простими словами на людських долях показана така безодня проблем, що реальне їх осмислення вганяє в паніку. Але й без усвідомлення неможливо, інакше ця війна ніколи не закінчиться і суспільство буде й далі жити паралельними світами.
Смілива книга від рішучої авторки не залишить вас осторонь. Дуже актуальна і болюча тема, і саме тому рекомендуємо вам прочитати цей роман, який є у нас в відділі абонемента. Фото взяті з мережі Інтернет.