На зустріч в рамках проекту «Сорочка для захисника» 29 липня до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії пришли підтримати дівчат, які вишивають, майстер співаної поезії Володимир Петровський з дружиною Світланою, поет Володимир Слонецький. Гості предстваляли БО «Київський міський благодійний фонд «Інтергація» та ГО ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів». Володими Петровський виконував авторські пісні та пісні на вірші Володимира Слонецького та Ігоря Жука.
Творчу спадщину Миколи Сома представила Ольга Романюк, а саме історію та сучасне виконання пісні «Вишиванка», яку багато хто вважає народною, і що Микола Данилович, працюючи багато років в бібліотеці, тішився, коли співали не три, а всі куплети пісні, а особливо рядочок:
«Що тоненька голочка для сорочок,
А ще тонший дівчини голосочок»
Дізнатися більше про цю та інші поезії поета-шістдесятника можна бібліотечному ресурсі
Київ: цифрова бібліотека Творча спадщина Миколи Сома https://dlib.kiev.ua/exhibits/show/
Далі фрагменти листування Лесі Українки, де згадується рукоділля в жіночому колі, читала Тетяна Серебреннікова. Згадували традиції київської інтелігенції проводити час за рукоділлям, культуру саморобних дарунків, а тому числі про пошиття вишитих сорочок Лесею Українкою та жінками з ії оточення.
На захід з подякою завітав полковник Юрій Іващенко в сорочці, створеній для нього в проекті «Сорочка для захисника» мешканкою Івано-Франківська Іванною Пташник. В подарунок бібліотеці підписав книгу «Мільйон перший. Джохар Дудаєв» Алли Дудаєвої.
Дякуємо всім присутнім за чудово проведений час разом у бібліотеці на Винниченка,16, і запрошуємо продовжувати українську культурну традицію і читати хороші книжки в нашій книгозбірні!