Історик Анатолій Горовий провів онлайн-лекцію «Джерела європейської демократії» 9 жовтня на сторінці бібліотеки у Facebook.
Феномен демократії завжди привертав до себе увагу практично кожної політично свідомої людини. Поняття демократії формувалося історично і з розвитком людства воно постійно змінюється. Нових вимірів та значного географічного поширення демократія набула на зламі ХХ – ХХІ століть. Поступальний розвиток західноєвропейських держав та Північної Америки ґрунтується на засадах свободи й демократії, приватної власності й вільного ринку, тут тривалий час сповідують принципи правової держави та підтримки громадянського суспільства.
Демократичні цінності – це те, заради чого демократію варто захищати, це уособлення її значущості і життєдайності, її привабливості для мільйонів людей, те, завдяки чому демократія здобуває нових прихильників в усьому світі. Вона потребує свідомого й активного залучення громадян до суспільного життя і без цього вона не може відбутися. Застерігаючи від романтизованого бачення демократії, Е. Бенеш писав: «Передусім демократія означає працю, працю велику, головним чином малопомітну, працю систематичну, наполегливу, постійну і напружену». Лектор наголосив, що громадянство, розвинений громадянський стан є цінностями, бо вони підносять людину, цивілізують її, формують порядок, заснований на свободі й відповідальності.