Жовтень 2020
Слабошпицький, М. Ф. З пам’яті дзеркала. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури : про час і про людей : [спогади] / Михайло Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2019. – 544 с. : фотоіл., портр.
Гримич, М. Юра : роман / Марина Гримич. – Київ : Нора-Друк, 2020. – 352 с. : портр.
Роман Марини Гримич «Юра» є сіквелом, тобто незалежним продовженням роману «Клавка» (2019), який став національним бестселером і найкращою книгою Форуму видавців 2019 року у жанрі прози.
Київ, 1968 рік, кінець «відлиги». Студент-фізик Юра, успішний комсомольський ватажок, перспективний науковець-початківець потрапляє в лещата непростих обставин і в пекло власних сумнівів: йому потрібно зробити моральний вибір, а він відчуває, що не готовий до цього. Адже його життя є своєрідним буфером поміж двома світами – з одного боку, світом «золотої молоді», дітей секретарів ЦК КПУ, ЦК ЛКСМУ, КДБ, а з іншого – світом його мами Клавки, яка є однією з тих безіменних і негероїчних представників української інтелігенції, що тримають на своїх плечах могутній тил для шістдесятництва.
Дашвар, Л. #Галябезголови : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 398 с.
Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коли ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?.. Авторка пише так гостро й проникливо, психологічно і чуйно, що торкається струн душі кожного. Неможливо не співчувати героям, так само як неможливо не звернути увагу на болючі і неоднозначні проблеми, які порушує письменниця.
Феррарі, Е. Мої страхітливі радощі. Історія мого життя : з додатком спогадів П’єро Феррарі / Енцо Феррарі ; пер. з італ. Мар’яни Прокопович. –Київ : Нора-Друк, 2019. – 282 с. : фотоіл., портр. – (Біографії)
Енцо Феррарі – всесвітньовідомий італійський конструктор, підприємець і автогонщик. Він засновав автомобілебудівну компанію «Феррарі» та однойменну автогоночну команду.
Болонське видавництво «Капеллі» вперше видало мемуари «Мої страхітливі радощі» у вигляді книжки-інтерв’ю 1962 року, а 1980 році вийшло переглянуте і доповнене видання за редакцією автора. Теперішнє видання базується на обох версіях цього тексту.
Хелловелл, Е. Чому я відволікаюсь. Як розпізнати синдром дефіциту уваги у дорослих і дітей та – Київ : Центр учбової літератури, 2020. – 390 с.
Едвард Хелловелл – всесвітньо визнаний експерт по синдрому дефіциту уваги і Джон Рейт – практикуючий психіатр – ретельно переробили і доповнили актуальною медичною інформацією свою книгу-бестселер, сумарний тираж якої перевищив 2 мільйони примірників. Через живі історії і приклади своїх пацієнтів (як дітей, так і дорослих) вони досліджують різні форми синдрому дефіциту уваги і гіперактивності. Експерти розвіють типові міфи про СДУГ, пропонують корисні інструменти і розповідають про всі доступні варіанти лікування. Крім того,0 вони дають поради про те, як поводитися з дитиною, партнером або іншим членом сім’ї, якому поставили такий діагноз. Найважливіше, про що розповідають автори – про переваги, які йдуть пліч-о-пліч з цим «розладом», серед яких енергійність і висока інтуїтивність, креативність, ентузіазм.
Вересень 2020
Добрянський, В. Помилка капітана Жеграя : роман / Василь Добрянський. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 288 с.
Травень 1918 року. Капітана поліції Клима Жеграя запрошують на зустріч із гетьманом Павлом Скоропадським. У штаб-квартирі на сищика чекають сам ясновельможний гетьман та його підлеглі. Вони доручають розслідувати три злочини у повітовому місті Радомислі, де з невідомих причин зникають німці. І особисте прохання гетьмана – розшукати юну дружину його приятеля генерала Савицького. Аврора вийшла з маєтку ясної днини прогулятися й зникла. За розслідування цих справ Климові Жеграю обіцяють посаду начальника пошукового відділу столиці. Та чи вдасться йому виконати доручення і чи потрібна йому нова посада?
Шкляр, В. М. Характерник : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 300 с. : портр.
У другій половині ХVII століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника: він на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність із життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіря?
Бату, Д. Франческа. Володарка офіцерського жетона : [хроніки] / Дорж Бату. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 592 с. : портр.
Франческа повертається! Командний центр управління польотами НАСА чекає ще більше пригод та викликів. Джорджіо та Франческа стають героями власної бондіани, разом рятують світ й одне одного, отримують офіцерські звання та дізнаються, як правильно закручувати гайки. Нова книжка Доржа Бату – це невигадані історії про дружбу, любов, толерантність, бійки, афери, спецоперації і навіть смерть. А також про те, що робота в команді – це не лише вміння добре робити свою справу, а й бути поруч у потрібний момент.
Діккер, Ж. Правда про справу Гаррі Квеберта : роман / Жоель Діккер ; пер. з фр. Л. Кононовича. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 703 с. : портр.
«Правда про справу Гаррі Квеберта» – карколомний мікс детективу, трагічної історії «забороненого » кохання, справжньої дружби, душевних розладів та духовного злету. Це справжня лабораторія неоднозначних людських характерів і доль, де практично не існує достоту позитивних чи цілком негативних персонажів. Як і в реальному житті – що головні, що другорядні герої мають персональний набір чеснот і недоліків. Здається, жодної царини людського життя не оминув у своєму творі цей молодий «диявол», як охрестила іноземна преса Жоеля Діккера, франкомовного швейцарця, володаря Гран-прі французької академії за найкращий роман та лауреата Гонкурівської премії ліцеїстів.
Твір може зацікавити, зокрема, молодих письменників, адже автор дає тридцять одну пораду як створити бестселер.
Мойєс, Дж. Подаруй мені зірку : роман / Джоджо Мойєс ; [пер. з англ. Д. Петрушенко, О. Чупи]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 396 с.
Еліс просто хотіла бути щасливою. Гадала, що одруження подарує їй те, про що вона так мріяла. Але коли рідна Англія лишилася за океаном, Кентукі зустрів її задухою та консерватизмом. Чоловік, який у всьому слухався батька, почуття скутості – те, що отримала Еліс. Тож коли в містечку почали шукати волонтерів для пересувної бібліотеки, вона не вагаючись зголосилася. Тут Еліс знайомиться з Марджері, яка не кориться закам’янілим традиціям і знає, як це – бути по-справжньому щасливою та вільною. Життя Еліс карколомно змінюється. І чоловік, який був для неї всім, виявляється чужим. Бо вона вже давно кохає іншого. Того, з ким зможе стати собою…
Серпень 2020
Власенко, І. В. Квітка з Манхеттена : [роман] / Ірина Власенко. – Київ : Кондор, 2020. – 216 с. – (Коронація слова)
Дивні, багато в чому трагічні випробування випали на долю маленької симпатичної жінки, відомої американської вокалістки, яку в 1998 році назвали найбільш пізнаваним голосом США. Дійсно, її спів хоч раз почули понад 20 мільярдів людей, що в три рази більше за все населення планети. І’мя цієї співачки Квітка Цісик. Хто хоч раз почув голос цієї співачки, ніколи не забуде його, наче вона знала якусь таємницю загальну для кожного людського серця. Подейкують, її голос має містичну силу, заворожує і лікує. Звідки ж взялася на чужині, в самому центрі Нью-Йорка, чарівна українська квітка, яка знала таємний код української душі?
Горіха Зерня, Т. Доця : роман / Тамара Горіха Зерня. – Київ : Білка, 2019. – 283 с. : іл.
Це книга про любов. У ній немає жодного слова на «лю…», але вона про любов. Про магію, не лубочну, розтиражовану з екранів телевізора, а справжню, від роду і кореня, коли пірнаєш з головою у Прадавній Океан і виринаєш звідти з рибиною в зубах. І ще про відвагу. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами й нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою головою. Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року в Донецьку. Донбас – це точка обнулення, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховано потрібні відповіді. Там, де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло і вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна – це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землею.
Корній, Д. Місяцівна / Дара Корній. – Харків : Віват, 2019. – 351 с. : портр. – (Художня література)
Терезу кличуть Місяцівною за незвичну зовнішність, бо таких, як вона, – альбіносів– називають людьми місяця. Мама Василина, прагнучи врятувати її після автомобільної аварії, передає старовинний оберіг – лунницю, що багато століть супроводжує жінок із давнього шляхетного роду Коморовських. Однак після цього життя Терези кардинально змінюється: з настанням повні щось лихе наче вселяється в дівчину – і вона опритомнює на старому сокальському цвинтарі з кров’ю під нігтями та присмаком крові в роті. Щоб здолати зло, Терезі доведеться пройти курс реабілітації в психлікарні, розплутати вузлики страшних родинних таємниць, зазирнути в очі власному майбуттю, повернути на місце чорне серце темного янгола та знайти своє призначення там, де гори підпирають небо.
Карризи, Д. Потерянные девушки Рима : [роман] / Донато Карризи ; [пер. с итал. А. Миролюбовой]. – Санкт-Петербург : Азбука : [Азбука-Аттикус], [2019].– 448 с. – (Звезды мирового детектива)
Маркус – мисливець за аномаліями, людина, обдарована здатністю бачити послання зла в найзаплутаніших злочинах, але позбавлена спогадів про своє колишнє життя. Його новою справою стає пошук дівчини, захопленої серійним вбивцею в Римі, і тільки випадкові на перший погляд деталі здатні допомогти розслідуванню. Смерть криється в дрібницях – цей урок Сандра засвоїла, працюючи фотографом на місцях вбивств. Але загибель її власного чоловіка покрита небезпечною таємницею, важливим ключем до якої стає зустріч з Маркусом. Адже істина часто захована у всіх на виду. В основу роману покладено реальні історії злочинів.
Кіз, Д. Відверто про Клавдію : роман / Деніел Кіз ; [пер. з англ. Д. Петрушенко]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 318 с. – (Світовий бестселер)
Її звали Клавдія Яско. Колись вона звернулася до Деніела Кіза з проханням написати книжку за її історією. У 1978 році в місті Колумбус, штат Огайо, сталося жорстоке вбивство. Клавдія зізналася, що вбивця – вона. Проте події у її викладі не відповідають висновкам слідчої групи. Хоча низка подробиць з її вуст вражає точністю: їх може знати лише той, хто перебував на місці злочину. Дівчину заарештували, та вбивства продовжилися. Клавдія вперто доводить свою провину, плутається у свідченнях. Вона має дивну особливість, якої сама не усвідомлює. Ким Клавдія є насправді? І чи є вона взагалі? Бо все, що відбувається довкола неї, – ілюзія. І чомусь вона стала занадто реальною.
Липень 2020
Дмітрієва, В. Це ж дитина! Поради з адекватного виховання / Вікторія Дмітрієва ; пер. з рос. В. Басанець. – Київ : [Форс Україна], 2019. – 352 с. : іл. – (Book Chef)
Із появою в сім’ї дитини весь світ перевертається догори дриґом. Усі теорії виховання, які студіювали майбутні батьки, розбиваються об суворі реалії буднів. Як тут не впасти у відчай? Автор створила іронічну енциклопедію взаємин батьків і маленьких дітей. Вона стане корисною кожному, в кого підростає малюк дошкільного віку. Читач не знайде тут нудних і надокучливих нотацій. Лаконічна й чітка інформація, як варто вчинити за тієї чи іншої ситуації. Хочете зрозуміти свою дитину і позбутися комплексу «поганої мами»? Тоді ця книжка саме для вас!
Фаб’яновська-Міцик, З. Банзай. Японія для допитливих / Зофія Фаб’яновська-Міцик ; пер. з пол. Божени Антоняк ; іл. Йоанни Грохоцької. – Львів : Урбіно, 2019 –161 с. : іл.– (Для допитливих)
Чому Японію називають Країною Квітучої Вишні? Що означає червоне коло на японському прапорі? Чи «дай дзьо-о-обу» точно означає, що вас хочуть поцілувати? Звідки взялася Хелло Кітті? Чому в Японії квартирні злодії скидають взуття, перш ніж обікрасти помешкання? Ця книжка – це справжня мандрівка Японією. У ній ви прочитаєте про японські ієрогліфи та мову, про те, як їдять на матах, як відбувається чайна церемонія, про кімоно, орігамі, бойові мистецтва, аніме та комікси – і ще про багато інших, відомих і не дуже японських дивовиж.
Шиян, Г. За спиною : роман / Гаська Шиян. – [Харків] : [Ранок] : Фабула, [2019]. – 352 с. – (Сучасна проза України)
27-річна Марта із покоління солом’яних сиріт – понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, і намагається триматися осторонь політичних новин. Та в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конфлікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою. Їй здається, що це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність. Гострий внутрішній конфлікт, який намагається подолати головна героїня, спровокований переоцінкою цінностей і тілесністю, яку не завжди вдається приборкати. Як вона долає депресію? Які рішення приймає? І головне: куди її приводить намагання втечі?
Курячий бульйон для душі. Думай позитивно : 101 історія про кохання / Джек Кенфілд, Марк Віктор Гансен, Емі Ньюмарк ; [пер. з англ. Ю. Підгорної]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 496 с.
«Коли життя підкидає вам лимони – зробіть із них лимонад». Пам’ятаєте цей вираз? Однак слова – це просто слова. І у скрутній ситуації такі вирази лише дратують, та й сумних думок від того не меншає. Утім, де шукати позитиву, коли він життєво потрібен? Тут, у цій книжці. Серед 101 історії реальних людей, які, маючи купу проблем і негараздів, знаходять внутрішню силу впоратися з викликами долі. Сильні особистості, які надихають не опускати руки й шукати ключ до позитивного мислення, поліпшувати своє життя та не втрачати мотивацію й віру в добро. Метт утратив роботу, але не втратив надію на краще. Шейла залишилася без грошей, натомість отримала дещо набагато цінніше. Бренда втратила родину в автокатастрофі, але знайшла в собі сили жити далі. Коли здається, що весь світ проти тебе, просто відкрий цю книжку і дозволь щастю ввійти до твого життя! Книжка сповнена натхнення і надії, а історії в ній нагадують нам, що потрібно радіти кожному дню.
Ленд, С. Покоївка. Важка робота, мізерна зарплата й воля матері до виживання : [роман] / Стефані Ленд ; передм. Барбари Еренрейх ; пер. з англ. О. Бершадської. – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2019. – 334 с.
Стефані 28 років, і вона відчайдушно намагається вирватися з рідного містечка, щоб справдити свою мрію: вступити до університету і стати письменницею. Її плани перериваються несподіваною вагітністю та судовим розглядом із батьком дитини. З цього дня Стефані – злиденна і бездомна мати-одиначка, яка може розраховувати тільки на себе. Ніхто, зокрема і її батьки, не можуть їй допомогти. Протягом кількох важких років Стефані намагається віднайти надійне пристанище для себе і своєї доньки Мії, виживаючи на крихти, які перепадають їй у вигляді мізерної соціальної допомоги, і жахливо низький заробіток покоївки, У такому житті немає місця вихідним, святам із друзями і спонтанним покупкам – лише підірване здоров’я, щонайдешевша їжа, самотність, панічні атаки і постійний страх за майбутнє своєї дитини. Стефані вчиться не здаватися, цінувати маленькі радощі життя і наполегливо прямувати назустріч мрії. Це оповідка про сподівання, рішучість і справжню силу людського духу.
Трижиани, А. Жена башмачника : [роман] / Адриана Трижиани ; [пер. с англ. М. Никоновой]. – Москва : Фантом Пресс, [2019]. – 512 с.
Вперше Енца і Чіро зустрілися ще дітьми при дуже сумних обставинах, на тлі величних італійських Альп. Чіро – напівсирота, який живе при жіночому монастирі, а Енца – старша дочка у великій і дуже бідній сім’ї. Вони не нарікають на долю і готові до праці і негараздів, головне – не розлучатися з близькими і з улюбленими і такими прекрасними горами, які здатні залікувати будь-які рани. Але доля розпорядиться інакше – зовсім дітьми обидва змушені покинути батьківщину і улюблених людей, відправитися через океан в незбагненну і лякаючу Америку. Так починається історія їх життя, повна абсолютно несподіваних поворотів, спокус, негараздів, щасливих миттєвостей, дружби і великої любові. Їм доведеться зустрітися і розлучитися ще кілька разів, перш ніж вони зрозуміють, що доля недарма підлаштовує їм зустрічі, і якщо є щось в житті, здатне впоратися з тугою за рідною Італією, так це – любов. Але спочатку їм належить тяжко трудитися, терпіти злидні і приниження, справлятися з жахами війни, вистояти перед спокусою розкішного життя, пізнати красу мистецтва і цінність справжньої дружби. “Дружина башмачника” – епічна історія любові, яка пролягла через два континенти і дві світові війни, через блиск і злидні Нью-Йорка і заспокійливу красу Італії, через довгі розлуки і короткі зустрічі. Порівняти цей роман можна лише з вічною класикою – “Розвіяні вітром” Маргарет Мітчелл, він настільки ж насичений сюжетними поворотами, сильними почуттями і яскравими характерами.
Червень, 2020
Кокотюха, А. Вигнанець і чорна вдова : [роман] / Андрій Кокотюха. – Харків : Віват, 2019. – 303 с. : портр. – (Художня література)
Весна 1909 року. Київський слідчий Платон Чечель викриває жорстоку вбивцю юних дівчат – доньку таємного радника з Петербурга. Та панянка гине за тих самих обставин, що її жертви, тож впливові родичі звинувачують Чечеля в наклепі. Для суспільства Платон стає вигнанцем. Єдиний вихід не опинитися на каторзі – врятувати життя мільйонера фон Шлессера, якого нібито хоче вбити молода дружина, що вже здобула славу чорної вдови. Утім, барон помирає, і це лише початок серії холоднокровних убивств. Піл підозрою всі спадкоємці – і навіть сам Платон… Вигнанець змушений розплутати клубок смертей та дізнатись, хто винен, щоб не тільки запобігти новим злочинам, а й урятувати себе.
Рильський, М. Т. Мудрості від Максима Рильського : вислови, поради, роздуми про філософію буття / М.Т. Рильський ; упоряд. М.Г. Рильський. – Київ : Саміт-Книга, 2019. – 263 с. : портр.
Максим Тадейович Рильський залишив по собі справжній розсип глибоких філософських роздумів, висловів, звернень, порад, утверджень, які не втратили своєї актуальності й в нашому сьогоденні. Дійцсно,0 як наголошував сам класик, «великий поет – завжди сучасник».
Утвердження рідної мови, піклування про слово і духовність людини, звернення до молоді, проблеми виховання і ставлення до природи, вияви добросердя – все, що хвилювало поета-академіка протягом усього життя, – знайшло відтворення в книжці, в окремих віршах і поетичних рядках, в цитатах і витримках з літературно-мистецьких студій та розвідок, епістолярної спадщини і публіцистики.
Водночас книга розкриває світосприйняття, духовні і моральні принципи, життєві спостереження видатного національного гуманітарія та гуманіста. А також широчінь інтересів, уподобань, переконань світоча нашої культури.
Каллан, Дж. К. О-ля-ля! : французские секреты великолепной внешности / Джейми Кэт Каллан ; [пер. с англ. Т. Новиковой]. – Київ : ОДРИ : [Форс Україна], 2019. – 383 с. : ил.
До 30 років всі француженки чарівні і прекрасні, навіть якщо від природи у них вельми середні дані. Не прагнучи слідувати трендам, вони тим не менш завжди виглядають стильно. Лягати під ніж пластичного хірурга – це не про них! Француженки вміють старіти ледь помітно і дуже гідно. Може здатися, що бездоганний смак і неймовірний шарм вони вбирають ще з молоком матері … Хороші новини! Всьому цьому можна навчитися. Як знайти свій неповторний образ і стиль? Як підібрати нижню білизну, щоб відчувати себе сексуальною? Як підкреслити красу правильним макіяжем? Як створити магію за допомогою ідеального парфуму? Як залишитися чудовою в будь-якому віці? Ці та інші секрети найбажаніших жінок планети – в новій книзі автора бестселера «Француженки не сплять на самоті» Джеймі Кет Каллан.
Пилчер, Р. Собиратели ракушек : [роман] / Розамунда Пилчер ; [пер. с англ. И. Архангельской та ін.]. – Санкт-Петербург : Азбука : Азбука-Аттикус, [2020]. – 639 c. – (The Big Book)
У Пенелопи Килинг, дочки відомого в Європі і за океаном художника Лоренса Стерна, за плечима довге, багате враженнями життя: богемне дитинство в Лондоні, нещасливе заміжжя під час війни і єдиний чоловік, якого вона любила по-справжньому. У неї троє дітей, різних за характером і відношенням до життя, але Пенелопа навчилася приймати їх такими, якими вони є. Одного разу жінка дізнається, що написана батьком картина, що зберігається у неї в будинку, коштує великих грошей. Це і стає мірою випробування матері і дітей на міцність і одночасно точкою відліку майбутнього сімейства Килинг …
Життя трьох поколінь англійської сім’ї – війна і мир, лірика і драма, падіння і катарсис – проходить перед очима читачів. Яскравий, атмосферний роман, написаний Розамундою Пилчер, мав феноменальний успіх і відразу ж приніс автору світову популярність. Більшість її творів екранізовано, а загальний тираж книг письменниці перевищує 60 мільйонів примірників.
Сафарлі, Е. Я хочу додому / Ельчін Сафарлі ; пер. з рос. Тамари Клюкіної. – Київ : Bookchef : [Форс Україна], 2019. – 271 с. : портр.
«Знаєш, кого ти нагадуєш мені? На старовинній вулиці Стамбула є незвичайні сходи, що звуться Комондо, їх збудували у вигляді двох вісімок. Чари в тому, що на них можна впасти, але скотитися до кінця – ніяк. А ще, хоч би скільки плутався між східців, Комондо виведе до рівної світлої вулиці. Хлопче, тобі не раз може здатися, що ти заплутався, що ось упадеш – і опинишся в темній ямі. Не бійся, йди далі. Румі писав: «У глибину пірнай, але не спускайся туди, куди женуть страх і печаль»
Квітень, 2020
Гуцало, Є. У гаї сонце зацвіло : оповідання та повісті / Євген Гуцало; упоряд. та вст. сл. Лесі Вороніної. – Київ : Знання, [ 2019 ]. – 272 с.
Оповідання та повісті, що увійшли до книги відомого українського письменника, лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Євгена Гуцала (1937—1995), знайомлять читачів з неповторним світом рідної природи, дають уявлення про життя українського повоєнного села. Твори, сповнені тонкого ліризму й глибокого розуміння дитячої психології, рекомендовані до вивчення у загальноосвітній середній школі.
Кідрук М. Жорстоке небо : роман / Макс Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 606 с. – іл.
У паризькому аеропорту сталася жахлива катастрофа. Літак, що впав, був розроблений і зібраний в Україні. Дочка авіаконструктора намагається розібратися в причинах аварії. Вона намагається дізнатися правду, незважаючи на те, до яких наслідків це може призвести. Це єдина книга Макса Кідрука, де головний герой книги – сильна жінка. Цікавий роман з великою кількістю технічних пояснень, які водночас додають трохи більшої реалістичності, але водночас не обтяжують тебе і дають змогу зрозуміти текст книги навіть тим людям, які далекі від технічних наук.
Диспенза, Д. Надприродний розум : як досягнути надзвичайного силою розуму / Джо Диспенза; пер. з англ. І. Павленко. – Київ : BookChef : [Форс Україна], 2018. – 396 с.
Сьогодні людство перебуває на тому етапі своєї історії, коли просто знати недостатньо, потрібно ще й знати, як застосовувати знання. Нам варто глибше зрозуміти природу власного розуму, бо це дасть змогу наповнити новим змістом усе, що ми робимо. Якщо знання – це обов’язкова передумова досвіду, то чим більше нам відомо про свою силу, чим більше наукових знань отримуємо про природу реальності, тим краще розуміємо, яким необмеженим є людський потенціал як індивіда, так і колективу. Про все це можна знайти на сторінках книжки “Надприродний розум”.
Дракермен, П. Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя / Памела Дракермен; [ пер. з англ.. І. Листопад, А. Оксентюк]. – Київ : Yakaboo Publishing, 2019. – 288 c.
Американська письменниця Памела Дракермен досліджує життя після сорока і веде читачів у пошуки мудрості і самопізнання. Коли тобі перевалило за сорок, здається, що «життя попереду вже немає. Насправді Памела стверджує, що в нас є шанс пожити не в планах, а в реальності: гідно, радісно, вільно, не втрачаючи почуття гумору. Адже не головне, який у тебе біологічний вік. Головне – відчувати себе молодим. Ця книга – відмінне перевантаження світосприйняття та порція позитивних думок!
Рубина, Д. Наполеонов обоз : роман. Кн. 2. Ангельский рожок» / Дина Рубина. – Київ : [ Издательство «Э»] : [ Форс Україна ], 2020. – 478 с. – (Большая проза Дины Рубиной).
У третій, завершальній книзі трилогії Діни Рубіної «Наполеонів обоз» – «Ангельський ріжок» – читачі знайдуть високу напругу любові, круті віражі неймовірних доль Надії і Аристарха, дивну, завершену цього разу, драматичну тему скарбів з Наполеонового обозу. Нарешті, головні герої зустрілися – їх долі пристрасно і миттєво зрослися в єдине ціле, ніби не була за спиною у кожного величезна ноша тяжкого і часом страшного досвіду. Ні, була, звичайно: Надія в лихі дев’яності намагалася будувати свій видавничий бізнес, Аристарх сам себе заточив на докторську службу в ізраїльську в’язницю. Вони зустрілися, щоб … знову розлучитися: давня сімейна історія, пов’язана зі спадщиною наполеонівського офіцера Арістарха Бугеро, обернулася трагічною розв’язкою. Чудова трилогія «Наполеонів обіз» закінчилась. .. Вона ні в якому разі не залишає гіркого осаду, відчуття трагедії або нещастя. Легкий смуток та світла печаль залишається від прочитаного.
Березень, 2020
Косинка, Г. М. Повна збірка творів. Документи. Спогади / Григорій Косинка ; передм., упоряд. та прим. Сергія Гальченка ; Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка ; Національна академія наук України. – Київ : Саміт-книга, 2019. – 744 с. : іл., портр.
Ця книжка – найповніше видання спадщини видатного українського прозаїка Григорія Михайловича Косинки (1899-1934), знищеного тоталітарною системою. Тут надруковано всі тексти завершених прозових і публіцистичних творів письменника та найповнішу добірку епістолярної спадщини.
Вперше публікується комплекс документів із розсекречених справ-формулярів та слідчої справи безпідставно засудженого до розстрілу письменника. Найцікавіші спогади рідних, митців і друзів, підбірка фотографій, факсимільне відтворення рукописів та зразків оригінальних ілюстрацій до рідкісних видань – це сторінки до створюваного лише тепер найповнішого літопису життя і творчості Г. Косинки.
Мотрич, К. Трьохсотлітня Голгофа. [Фавор] : [роман] / Катерина Мотрич. – Київ : Ярославів Вал, 2018. – 524 с. : портр.
Гостросюжетний роман «Трьохсотлітня Голгофа. Фавор» про Україну сьогоднішню, колишню і дуже-дуже древню. Про Україну, яка попри її свіжі й задавнені рани не здатна подолати свій недуг, свою Голгофу. Україну, яка опинилась в епіцентрі битви двох цивілізацій – європейської і азійсько-ординської (московської). Це битва двох світів – світу світла і світу темряви за долю Європи і всього людства. Чи переможе в ній світло? Чи вистоїть Україна? Відповідь шукайте в романі Катерини Мотрич, адже його дія триває від княжої доби і сягає аж 2077 року.
Айзексон, В. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та гіків здійснила цифрову революцію / Волтер Айзексон ; пер. з англ. Дмитра Гломозда. – Київ : Наш формат, 2017. – 488 с. : фотоіл., портр.
Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка всередині ХІХ століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона – леді Лавлейс. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилась в тіні.
Це книжка про різні етапи цифрової революції, про гіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині людство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Білла Гейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтесь про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.
Камп, П. Прорив у швидкості читання. Книжка за день — це реальність / Пітер Камп ; пер. з англ. Валерія Глінка. – Київ : Наш формат, 2018. – 336 с.
Американський президент Теодор Рузвельт встигав «ковтнути» книжку перед сніданком. Інвестор Ворен Баффет прочитує по 500 сторінок щодня. Засновник Microsoft Білл Гейтс щотижня перегортає останню сторінку цікавого йому видання. У чому таємниця їхнього супервстигання? Автор цієї книги переконує, що таких результатів можна досягнути, опанувавши техніку скорочитання. Завдяки простій та ефективній методиці ви зрозумієте, як швидко сприймати й запам’ятовувати текст, які трюки застосовувати та як налаштувати внутрішній спідометр. Ви зможете самостійно засвоїти техніку скорочитання – і вже через тиждень помітите перші результати.
Бакман, Ф. Бабушка велела кланяться и передать, что просит прощения : [роман] / Фредрик Бакман ; [пер. со швед. К. Коваленко]. – Москва : Синдбад, 2019. – 477 с. : портр.
Ельзі – сім, і вона не така, як інші. Її Бабуні – сімдесят сім, і вона неймовірно шалена – якщо вважати шаленством, приміром, стояння-на-балконі-й-обстрілювання-перехожих-із-рушниці-для-пейнтболу. А ще бабуся для Ельзи найкращий – і єдиний – друг. Щоночі Ельза ховається від світу в бабусиних історіях про Країну-Спросоння та Королівство Міамас, де ніхто не мусить бути «нормальним». Та коли Бабуня помирає й залишається жити лише в листах, написаних до тих, перед ким вона відчувала провину, – ось тоді й починається найбільша Ельзина пригода…
Січень, 2020
Дністровий, А. Б – 52 : роман / Анатолій Дністровий. – Київ : Академія, 2019. – 256 с.
Це дотепний і динамічний роман про чоловіка в кризі середнього віку. Досить неординарний, успішний топ-менеджер, аналітик і драматург Мирослав Шефер живе на повну, марнуючи життя в гулянках й алкоголі. Але одного разу він безоглядно закохується в юну анархо-феміністку, і це руйнує його колишній світ.
Кідрук, М. Доки світло не згасне назавжди : роман / Макс Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 558 с. : портр.
Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденне життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту уже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.
Скицька, У. Наші на карті світу. Історії про людей, якими захоплюється світ / Уляна Скицька. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 316 с. : іл., портр.
Це 80 історій про непересічних людей: українців за походженням чи місцем народження. Про людей, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки є добре знані Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко. А є й ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям. Ці люди надихають, і часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка: «Так буває лише в кіно».
Щоткіна, К. Любомир Гузар. Хочу бути людиною / Катерина Щоткіна.– Харків : Віват, 2018. – 270 с. : фотоіл., портр. – (Гордість нації).
Блаженніший Любомир Гузар майже півстоліття жив поза Україною, багато подорожував із місіями, і тепер він став прикладом – яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною», і довівши до статусу церкви для всієї країни, патріарх гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним державі. Стати добрим порадником за гамбурзьким рахунком. Дороговказом. Гордістю нації.
Флорида, Р. Homo Creativus. Як новий клас завойовує світ / Річард Флорида ; пер. з англ. Максима Яковлєва. – Київ : Наш формат, 2018. – 431 с. : іл.
У цьому бестселері подано поняття нового економічного класу й показано його визначальну роль у подальшому розвитку суспільного життя. «Homo Сreativus» дасть вам змогу по-новому поглянути на повсякденну дійсність. Річард Флорида стверджує, що в майбутньому ми побачимо зростання креативного складника в різних сферах діяльності, навіть в економічній. Креативний клас наразі становить близько 30 відсотків від усієї робочої сили, і надалі його частка тільки збільшуватиметься. Незабаром саме від нього залежатиме організація робочих місць, економічна ситуація на ринку й розвиток міст.
Рубина, Д. Наполеонов обоз. Кн. 2. Белые лошади : [роман] / Дина Рубина. – Москва : Эксмо, 2019. – 478 с. – (Большая проза Дины Рубиной).
Друга книга роману “Наполеонів обоз” – “Білі коні” – затягує читача в воронку любові і зради, щастя і горя двох головних героїв – Аристарха і Надії. За короткий термін на них обрушується вантаж найсильніших потрясінь, які не часто і не всім випадають в юності. Сильні, цільні натури, обидва вони живуть на такій висоті почуттів, яка нічого не прощає. Доля буквально розкидає в різні боки двох закоханих. Кожен з них тепер йде своїм окремим шляхом, залишаючись назавжди глибоко самотнім, пораненим душевно. По ходу роману продовжує відкриватися давня історія предка Стаха Бугрова – Аристарха Бугеро, офіцера Наполеонівської армії, який прожив в Росії своє трагічне і таємниче життя. І парадоксальним чином виявляється, що історія ця зовсім не завершилася півтораста років тому.