28 лютого Звягель вшановував пам’ять хранительки Лесиної оселі Віри Омелянівни Римської, яка увесь свій життєвий та професійний шлях присвятила популяризації творчої спадщини Лесі Українки. Віра Римська працювала в музеї Лесі Українки 60 років, з них 55 – директоркою.
Спогадами про неї ділилися її близькі та знайомі. Адже людина живе доти, доки її пам’ятають.
Публічна бібліотека імені Лесі Українки отримала запрошення до онлайн участі у заході. Директорка бібліотеки Ольга Іванівна Романюк поділилася з учасниками заходу теплими спогадами і враженнями від відвідування Музею і спілкування з Вірою Омелянівною, що відбулося у липні 2021 року.
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки в будинку, де народилася і зростала поетеса, був відкритий з нагоди 50-річчя з дня її пам’яті – 1 серпня 1963 року. Матеріали, видання та фото, розміщені в експозиції, висвітлювали життєвий та творчий шлях славетної землячки.
Музей переживав різні часи, але в ньому завжди під мудрим керівництвом Віри Омелянівни працювали самовіддані люди, які доклали немало зусиль для збагачення його фондів, організації і проведення змістовних екскурсій, літературних зібрань, зустрічей з цікавими, творчими людьми та збереження надбань Лесиної домівки.
Проведено велику наукову роботу, зібрано близько 2404 експонати основного фонду, 843 – науково-допоміжного, видано 5 збірників наукових досліджень про творчість Лесі Українки, її життя в Новограді-Волинському, видавались буклети, путівники по Новоград-Волинському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки. Особисто Вірою Римською видано книги “На сповідь до Лесі” (2003 р.), “Леся Українка: сюжети з життя” та ін.
Усе своє життя Віра Омелянівна була закохана в постать Лесі Українки, у її творчість, мужність мудрість та одержимість. Тому й не дивно, що невеликий ошатний будиночок над Случчю став для неї, немов новонародженою дитиною, яку плекала все життя.
Віра Омелянівна Римська віддала багато свого здоров’я, знань, вклала свій талант, свою мудрість мистецтвознавця, літератора, науковця, працівника культури у долю рідної України.