Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу,
це – джерела мудрості.
Нестор Літописець
Відділ абонемента пропонує розгорнуту книжкову виставку «Про книгу – з любов’ю та повагою» – до Всесвітнього дня книги та авторського права.
Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості.
Дата святкування Всесвітнього дня книг та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995 році – 23 квітня. У цей день народились такі видатні письменники, як Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник, а також покинули світ такі знамениті й відомі автори, як Міґель де Сервантес Сааведра, Вільям Шекспір, Інка Ґарсіласо де ла Веґа, Михайло Коцюбинський. Тому природно, що саме цей день, за пропозицією Міжнародної Асоціації Книговидавництв, був обраний Всесвітнім днем книги, який нині святкують у 190 країнах світу.
«У непевні часи багато хто звертається до книжок як до притулку та джерела мрій. Дійсно, книжки мають унікальну здатність як розважати, так і навчати. Ось чому ми повинні забезпечити кожному доступ до знань і роздумів за допомогою книжок і читання. Тому щороку ЮНЕСКО визначає всесвітню столицю книги», – зазначила генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле. Книжковою столицею світу 2024 року був обраний Страсбург за його літературну спадщину та діяльність з висвітлення багатьох мистецьких дисциплін – від музики до театру та ілюстрації. Відсвяткувати Всесвітній день книги та авторського права можна, придбавши книжку і підтримати українського видавця або записатися у бібліотеку та долучитися до читання!
Насправді, книга – це найкраще, що створило людство за всі часи свого існування!
Виставка діє з 21 квітня до 2 травня 2024 року.