Книжкова виставка «Вишиванка – закодована вічність»

Вишиванка — це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. А тому знати про існування такого свята як День вишиванки повинен кожен українець.

Мистецтво вишиванки стрімко розвивалося і в Київській Русі. У ті часи вишиті сорочки були дуже дорогими та доступними лише для багатіїв. Тож, існували спеціальні школи вишивальниць при школах і монастирях, які здебільшого працювали на замовлення знатних осіб. А згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.

З 17 століття це мистецтво почало поширюватися в народі. Вишивати вміла кожна українка. Дівчата вишивали рушники на своє майбутнє весілля і демонстрували родичам нареченого. Якщо наречена погано володіла голкою, то її могли вважати невмілою господинею.

Поступово вишиванки стали доступнішими й все частіше використовувалися в побуті. З’явилися не тільки жіночі, а й чоловічі вишиті сорочки. З українських класиків вишиванки полюбляв Іван Франко, поєднуючи їх із піджаками та жупанами. Саме в такому одязі він зображений на купюрі 20 гривень.

Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. Цьогоріч свято припало на 16 травня, в той самий день коли ми запланували провести творчий вечір «Український романс і поезія: Творчий проєкт». Тож закликаємо всіх вбратись в український національний одяг і доєднатись до заходу!

Для читачів у вишиванках відділ абонемента, де на Вас вже чекає книжкова виставка «Вишиванка – закодована вічність», приготував акцію “5+1”. Ви зможете взяти не 5 книжок за один раз, а 6! Якщо у Вас є заборгованість – вона знімається.

Чекаємо всіх охочих у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки та закликаємо підтримати свято!

Приєднуйтеся до нас у цей особливий день!