Краєзнавча мандрівка до Мекки київських художників «За Львівською Брамою. Мандрівка Кудревцем з В’ячеславом Дзівалтовським» 5 жовтня видалась насиченою іменами і фактами митців, і три з половиною години промайнули непомітно.
Мандрували в часі та постатях від Рисувальної школи Мурашка до сучасної Академії мистецтв.
Згадували Тараса Шевченка , Івана Сошенка, Володимира Ніколаєва, вихованців школи Мурашка. Згадували Фотія Красицького – внучатого племінника Тараса Шевченка, який відомий близькими стосунками з родиною Косачів і чий портрет Лесі Українки відомий в усьому світі. Ходили дивитись український модерн Василя Кричевського, збережений в будинках місцевості.
Відкриттям стала адреса вул. Кудрявська, 10, де Харитон Платонов жив з 1899-1907 рр. , і який був вчителем Миколи Пимоненка. Згадали і про будинок Григорія Світлицького на вул. Дегтярній, який, на жаль втрачено в сучасній забудові.
Крім того, побачили архітектурну перлину місцевості – винний склад номер 1 (1896 р.) архітектора Безсмертного, його ж авторства перший віадук в Києві (1986 р.)
Завітали на територію Національної академії мистецтв, яка була заснована в 1901 році як духовна семінарія на 500 вихованців, а вже з 1925 року стала мистецьким вищим навчальним закладом. Згадали імена десятків митців, чиї талант і вірність національній культурі та ідеї стали для них вироком і зробили їх жертвами репресій політичного режиму того часу.
Це був перший маршрут нового циклу мандрівок Вʼячеслава Івановича. Запрошуємо долучатись до наступних!