10-10-2016 Бабин Яр. Тут відбулося незабутнє за масштабами, заздалегідь сплановане і прораховане до деталей убивство мирних жителів – євреїв, українців, росіян, ромів, переважно похилого віку, жінок, дітей. Там були військовополонені, комуністи з сім’ями, гравці київського «Динамо», партизани, підпільники, моряки Дніпровської флотилії, православні священики.
Українська та світова спільнота у вересні-жовтні 2016 року відзначає 75-ті роковини початку подій у Бабиному Яру, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей різних національностей.
Саме цій події 6 жовтня у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії був присвячений тематичний вечір-пам’ять «Бабин Яр – частина історії нашого міста. Трагічні події 1941-1943 років у Києві».
На захід були запрошені студенти Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка, києвознавці, екскурсоводи та всі, кому не байдужа наша історія та сьогодення. Особливим гостем заходу був Дмитро Малаков – український краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, Лауреат Премії імені Дмитра Яворницького Національної спілки краєзнавців України, колишній працівник Музею історії Києва.
Захід відкрила головний бібліограф відділу Ніна Рижкова, яка презентувала виставку, підготовлену бібліотечними працівниками, та зосередила увагу присутніх на виданнях Дмитра Малакова,присвячених подіям у Києві в 1941-1943 рр.
Дмитро Васильович у своїй бесіді зосередив увагу присутніх на дитячих спогадах про війну, житті киян, які на той час залишилися в Києві, родинній воєнній історії та як примусово вивозилися кияни на роботу до Німеччини.
Малаков Д.В. – не просто досвідчений києвознавець, це – талановитий розповідач. Його інтелект, пізнання і любов до Києва захоплювали присутніх. З великою зацікавленістю гості та учасники вечора прослухали виступ Дмитра Васильовича, переглянули унікальні фотографії з особистого архіву, які він прокоментував.
Студентам та й усім присутнім дуже сподобалася зустріч. Вони подякували організаторам, учасникам вечора. Традиційно по завершенню заходу – фото на згадку про зустріч і продовження спілкування за чашкою чаю та кави з солодощами.