Березень

23.03.2022

Ми всі сумуємо за книгами, за своєю роботою в бібліотеці, за вами, наші дорогі читачі. Тож сьогодні – про книги і любов до них.

Якщо раніше нам здавалось, що власна книгарня – це завжди затишна атмосфера з неповторним ароматом книг та кави, привітними та щирими людьми, то, прочитавши книгу Шона Байзелла «Щоденник книгаря», ми переконаємось, що це не зовсім так.

Байзелл, Ш. (Шон) Щоденник книгаря / Шон Байзелл ; – Київ : Наш формат, 2021. – 304 с.

Шон Байзелл – власник однієї з найбільших букіністичних крамниць у невеличкому містечку Вігнаут в Шотландії. У 2010 році почав вести сторінку у Facebook й без прикрас розповідати про будні книгарні, а згодом написав мемуари. «Коли я їду кудись по книжки, мене охоплює радісне відчуття, відповідників якому я не знаю: мовби закидаєш сіть і не знаєш, що витягнеш», – щиро поділився Шон Байзелл. Його книга «Щоденник книгаря» більше нагадує блог, в якому сам власник робить щоденні записи і розповідає нам про життя книгарні без прикрас. Хронологічно цей щоденник охоплює рік життя містера Байзелла. Більшості пересічних читачів професія книгаря уявляється як безкінечна можливість читання з філіжанкою запашної кави – жодних турбот, а ще й отримання серйозних прибутків, але автор переконує нас в зворотньому – щиро й без особливих прикрас він описує  нелегкі будні роботи книгарні, про намагання втриматися на плаву в епоху всюдисущого Amazon, який активно витісняє з ринку одну за одною маленькі книжкові крамнички; про вибагливих, часом нестерпних покупців і не менш дивакуватих підлеглих, і звичайно ж, про величезний вплив інтернету. Читаючи книгу можна краще зрозуміти ті проблеми, з якими стикаються працівники і власники книжкових магазинів, а також сміливо зазирнути за лаштунки їхнього життя. Щоденник читається легко і невимушено з помірною дозою іронії та сарказму, дуже вражають яскраві описи природи Шотландії. Знайомтесь з цим неймовірно цікавим щоденником. А зробити замовлення у відділі абонемента і взяти книгу додому ви зможете відразу, як тільки буде відчинена наша бібліотека. Віримо в Перемогу! До зустрічі! Слава Україні!

Фото взяті з мережі «Інтернет».

18.03.2022

Знаємо, що зараз, у ці скрутні часи, багатьом важко читати книжки, але сьогодні, коли хлібосольні мешканці міста Лева гостелюбно прийняли сотні наших читачів, пропонуємо особливий твір, який зміг перевершити всі наші сподівання.

Гурницька, Н. Мелодія кави у тональності кардамону. Історія забороненого кохання : роман / Наталія Гурницька. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 400 с.

«Ревнощі до кохання – це як заборона чи ймовірність втрати, – щось на кшталт кардамону до кави. Гостріший смак, п’янкіший аромат, і коли звикаєш, важко зректися», – Наталія Гурницька, роман «Мелодія кави в тональності кардамону».

Наталія Гурницька – сучасна українська письменниця. «Мелодія кави в тональності кардамону» – це її  дебютний роман, але він одразу став  віддзеркаленням якісної психологічної прози, написаної вишуканою українською мовою. Завдяки авторці ми стаємо свідками драматичної любовної історії тривалістю в ціле життя. Перед нами постає картина забороненого кохання польського шляхтича Адама – мудрого, мужнього і надійного, та молодої панянки Анни – тендітної і незламної, з глибокою внутрішньою гідністю. Нездоланна різниця в походженні, у вірі, у віці – стільки тяжких перешкод для двох закоханих сердець. Та чи отримають Анна і Адам шанс змінити власну долю, подолати всі заборони і навіки залишитись разом? Ця щира історія насичена доволі гострими подіями і має досить неоднозначний кінець. І всі описані події в ній відбуваються на тлі міста Лева середини 19 століття, стародавнього і затишного, просякнутого кавовим шлейфом, з його дивною архітектурою і унікальними традиціями. Якщо вам захочеться розтягнути задоволення і дочитати роман неспішно, то приготуйте собі горнятко запашної кави з кардамоном – ви будете розчулені у відчутті неперевершеної мелодії з ніжним відлунням вічної любові. Бо «кардамон – це приправа, яка додає у життя яскравих барв, радості та позитиву, а каві надає пікантності», – каже пані Наталія.

Після перемоги чекаємо вас на абонементі, а зараз пропонуємо читати роман онлайн безкоштовно тут

Бережіть себе! Слава Україні!