Вересень

29.09.2022

Мангеттен 50-х років – це особлива аура з контрастами, амбіціями, прагненнями, тоннами фантастичних іллюзій, мрій і сподівань. Саме такою своєрідною атмосферою дихає роман Сари Шульман «Космополіти».

Шульман, С. Космополіти : роман / Сара Шульман – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018] ; – 384 с.

Сара Шульман – сучасна американська письменниця, драматургиня, професорка коледжу Стейтен-Айленду. Перші літературні спроби Сари Шульман лишилися непоміченими критикою. Але вже третій її роман «After Delores» (1988) отримав схвальні відгуки «Нью-Йорк Таймс» і був перекладений вісьмома мовами, а роман «Rat Bohemia» (1995) увійшов до сотні найкращих книг двадцятого століття, присвячених гендерній проблематиці. На рахунку авторки ціла низка театральних п’єс, а також сценарії чотирьох фільмів, серед яких найбільш відомі «The Owls» (режисер Черіл Дані, 2009) і «Jason and Shirley» (режисер Стівен Вінтер, 2015). Сара Шульман входить до переліку 60 найпопулярніших авторів у США, є володаркою численних літературних нагород, серед яких премія Ґуґґенгайма та дві нагороди Американської бібліотечної асоціації.

Роман «Космополіти» – десятий роман письменниці. За версією авторитетного видання «Publishers Weekly», він вважається однією з найкращих англомовних книг. У центрі сюжету книги – дружба між надміру спорідненими душами – Бетт і Ерлом. Бетт приїхала до Нью-Йорка 30 років тому, щоб врятувати своє розбите серце. Ерл – романтик з безкінечним прагненням стати успішним актором. Та їх глибока дружба раптово дає тріщину з появою молодої акторки Гортензії. Так іноді нерозривне приятелювання може миттєво із міцної линви перетворитись на невідворотній зашморг. Бетт сповнена рішучості боротися за своє майбутнє з єдиною людиною у світі, про яку вона невтомно піклується. Багато в чому Бетт нагадує саму Сару Шульман, для якої істина є найсуттєвішою основою Всесвіту. Післясмак від прочитання цього дивовижно структурованого твору з описом контрастного Мангеттена 50-х років створить незабутнє враження і ще довго не полишить вас.

Завітайте до нас, щоб бути завжди в курсі найкращих літературних новинок.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

22.09.2022

«Мій секрет простий. Я вирішив не писати те, чого чекає публа. Я пишу лише те, що цікаво мені самому – тому тексти виходять щирими та справжніми. Читачі відчувають це», – сказав Андрій Любка і сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» один з найцікавіших його романів – «Твій погляд, Чіо-чіо-сан».

Любка, А. Твій погляд, Чіо-Чіо-сан : роман / Андрій Любка. – [Чернівці] : Meridian Czernowitz, 2018. – 336 с.

Андрій Любка – український романіст, поет, есеїст та перекладач. У 2017 році за книжку есеїв «Саудаде» він отримав премію ім. Шевельова. Пан Андрій видав декілька збірок поезій, а в 2019 році зі збіркою оповідань «У пошуках варварів: подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани» увійшов до фіналу конкурсу «Книга Року ВВС». У 2022 році з початком повномасштабного вторгнення став активним волонтером – знаходить, купує і доправляє автівки у різні підрозділи ЗСУ та ТрО. Багато творів письменника було надруковано у різних відомих журналах, але автор рекомендує починати знайомство з його творчістю саме з роману «Твій погляд, Чіо-чіо-сан» і  вважає його найкращим в своєму творчому доробку.

Це інтелектуальний  трилер, написаний щедрою літературною мовою, який хочеться читати, він пройнятий глибокими духовними переживаннями головного героя, Марка Задорожнього, втратившого свою дружину через недбалість водія, яким виявився місцевий суддя. І тут йдеться не тільки про помсту, кохання та ідеальне життя, що почало розпадатися на дрібні окрайці, руйнуючи його вщент. Тут є тонкий психологізм – відчуття тої невидимої грані між добром та злом. А самі подорожі пан Любка описав настільки  заманливо, що вам неодмінно захочеться відвідати затишні вулички Ужгорода під час феєричного цвітіння сакури, розкішні замки живописної Трансільванії, румунську Констанцу та острів, де за переказами жив сам римський поет «золотої доби» Овідій, перечитати його вірші, а ще послухати оперу Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй».

Бережіть себе і витрачайте свій дорогоцінний час тільки на доброякісну літературу, а наш відділ абонемента завжди готовий вам її запропонувати. Фото взяті з мережі «Інтернет».

15.09.2022

Доволі часто жахливі події безнадійно руйнують стосунки між близькими людьми і подеколи навіть стають причиною розлучення. Головні герої книги Енн Тайлер «Турист мимоволі» пережили надто важку трагедію з непоправною втратою – і зробили свій важливий вибір.

Тайлер, Е. Турист мимоволі : роман / Енн Тайлер ; – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2020] – 400 с.

Енн Тайлер – сучасна американська письменниця, літературний критик, лавреатка Пулітцерівської премії 1988 року за роман «Уроки дихання», а згодом ще три книжки авторки були номіновані на цю престижну премію. У 2012 році газета «The Sunday Times» відзначила пані Тайлер нагородою за літературну майстерність. За стилем письма її часто порівнюють з Джоном Апдайком і Джейн Остін, називають мудрою і переконливою з глибоким розумінням людських слабкостей і щирим співчуттям своїм героям. В «Library journal» писали: «Всі романи Енн Тайлер чудові, але роман «Турист мимоволі» – найкращий з усіх». Тут головний герой заробляє написанням путівників для таких як він – для тих, хто не любить подорожувати. Через трагедію Мейкон Лірі втрачає сина, від нього йде дружина, а ще на додачу він ламає ногу. Та на відміну від дружини, яка сподівається почати нове життя, він навіть не прагне знайти його нові сенси. З ним залишається лише пес Едвард, який нападає на незнайомців і не слухається господаря. Мейкон повертається в батьківський будинок, де мешкають його сестра і брати. Ковтком свіжого повітря в його житті виступає непередбачувана Мюріель – дресирувальниця Едварда. І невідомо, як би склалася  подальша доля нашого героя, якби не поява тої рішучої жінки, здатної на сміливі вчинки. Життя дарує новий шанс, і напредиво сам Мейкон змінюється. Та минуле не відпускає. Непростий вибір постає перед нашим героєм. Що ж саме  він обере? Іронічна, емоційна, вкрай зворушлива історія.

Не відкладайте прочитання її в довгий ящик, відділ абонемента чекає на вас!

Фото взяті в мережі «Інтернет».

08.09.2022

Чи багатьом з нас випало щастя проводити дитинство зі своїми рідними бабусями і дідусями? Там, де панує добро і ласка, де затишно, де можна завжди знайти прихисток, бо саме там справжня царина нескінченної любові і підтримки. Там неймовірне місце сили і, навіть, згадка про це діє як живильний бриз свіжого повітря. Атмосфера роману Євгенії Кузнєцової «Спитайте Мієчку» занурює нас в дивосвіт власних спогадів з відчуттям домашнього затишку, ніжним ароматом яблуневого саду, незабутнім чаюванням на терасі.

Кузнєцова, Є. Спитайте Мієчку : [роман] / Євгенія Кузнєцова. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 270 с.

Євгенія Кузнєцова – сучасна українська письменниця, активна дослідниця медіа та комунікацій, перекладачка з англійської, німецької та іспанської мов. Книга «Спитайте Мієчку» – безмежно тепла атмосферна історія, де так тісно взаємопереплетені життя, іронія, спогади. Бо кожному з нас часом потрібні місце і час, щоб відпочити і відчути себе просто безтурботними, а іноді й вирішити щось вкрай важливе. Три сестри – Мія, Ліля і Марта водночас повертаються до свого місця затишку і до людини, яка їх знає найкраще – до своєї бабусі Теодори в старий будинок з яблуневим садом, де зазвичай налагоджується  безперервний зв’язок між жінками їхньої родини. Це незабутнє літо, збагачене тихими розмовами на терасі старого будинку дитинства і наповнене ароматом квітів, стиглих яблук і сонячних гарбузів. Авторка вкотре нас переконує, що не обов’язково бути рідними, аби любити одне одного, нікого не засуджувати і нікому не докоряти. А коли читаємо неповторні рядки про бабусю, де вона розуміє всіх з напів слова, з напів натяку, то душа відразу орошається небувалим розчуленим теплом. І якщо у вас ніколи не було такої бабусі і такої хатинки з терасою, ви все одно відчуєте іскринки того чарівного родинного вогнища, які ще довго будуть зігрівати вас після прочитання цього роману.

А замовити його можна у нас, в відділі абонемента. І дуже сподіваємось, що цей твір допоможе вам відпочити від гніту вболівань і потрясінь. Фото взяті з мережі «Інтернет».