Бібліотека – хаб цифрової освіти

Шановні користувачі!

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка доступна в мережі Інтернет за посиланням.

З травня 2023 року платформу було оновлено.

Дія. Освіта – наступний етап еволюції проєкту «Дія. Цифрова освіта»

Тепер велика мета Дія. Освіта — зробити прорив не тільки у цифрових знаннях, а й загалом у навичках та вміннях, актуальних у сучасному світі. 

Наша бібліотека з 2019 року входить до мережі цифрових хабів, де власне й можна безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності. Працівники сектору медіаресурсів бібліотеки надають консультації щодо окремих можливостей та послуг Дії. Першочергово ми доносимо нашим користувачам, що існує  Дія як порта державних послуг, Дія як застосунок (додаток) у смартфоні і Дія як навчальна платформа.

Дія  це один портал, де можна отримати всі послуги онлайн: швидко, зручно та людяно. Дія – це застосунок в якому усі потрібні документи в одному місці, у вашому смартфоні. Дія. Освіта –навчальна платформа з онлайн-курсами від клінінг-менеджера до дата-аналітіка, від пекаря до таргетолога, від хейр-стиліста до менеджера з партнерств, від логіста до флориста…

Створено симулятори, які можна проходити в рамках серіалів або окремо.

Платформа доступна українською та англійськами мовами.

Освітні серіали тут.
У рамках проєкту Публічної бібліотеки імені Лесі Українки «Твоя інформаційна та медіа-броня» ми проводимо заняття та презентації з медіаграмотності як для наших користувачів, так і для співробітників. Вчимо аналізувати та критично оцінювати медіаповідомлення, перевіряти інформацію на правдивість, не поширювати фейки.

За сприяння Української благодійної біржі у залі медіаресурсів з`явився спеціальний комплекс технічних засобів реабілітації для людей із порушенням зору, що дало змогу долучити до державного проєкту «Дія. Освіта» більш широке коло відвідувачів.

Таким чином, кожен бажаючий з нашою допомогою може опанувати навички цифрової грамотності, ефективно і безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі, навчанні та для особистого розвитку. Натисніть на картинку, щоб докладніше ознайомитись з роботою цифрового хабу нашої бібліотеки.

Пропонуємо скористатися нижченаведеними адміністративними електронними послугами.

Якщо в процесі використання виникнуть труднощі, зверніться до працівників сектора медіаресурсів бібліотеки за консультацією.

Зробимо місто кращим
Київ Цифровий Новий етап еволюції міста. Транспортна карта, QR-квитки, паркування, порятунок евакуйованої автівки та інші міські сервіси у вашому смартфоні. Швидко і зручно.

Контактний центр міста Києва 1551 Телефонуйте, якщо у вашому будинку зламався ліфт, вчасно не вмикають (або, що більш актуально, не вимикають) опалення, ви помітили яму на дорозі або хвилюєтесь, чому ніхто давно не поливає дерева в парку. Усі онлайн-звернення автоматично реєструються і потрапляють до відповідальних за ту чи іншу сферу життєдіяльності міста органів. Відреагувати на скаргу обіцяють упродовж місяця.

Міський транспорт: економимо гроші та час
Слідкуємо  за рухом міського транспорту на EasyWay.

Сайт EasyWay створено у Львові в 2011 році, в 2012 році сайт допомагав іноземним гостям Євро-2012, а вже в 2013 році став технічним партнером Google, Yandex та Here з підтримки громадського транспорту в Україні. Тут міститься інформація про маршрути більш ніж 50 міст України та інших країн.

EasyWay дуже полегшує життя киянам, які часто їздять громадським транспортом. Ви можете безплатно скачати додаток EasyWay на Android та iOS, що допоможе підібрати зручний для вас маршрут з урахуванням фінансових та часових затрат, а також прокладе найкоротший автомобільний шлях.

Крім того, можна спостерігати за пересуванням автобусів, тролейбусів, трамваїв та міської електрички завдяки встановленим там GPS, а отже, тепер ви будете точно знати, за скільки хвилин приїде ваш транспорт, і зможете краще розрахувати час.

Знаходимо попутника для міжміської поїздки
Сайт  Blablacar дає можливість легко знайти попутника, який, наприклад, щодня їде своїм авто за таким само маршрутом, як і ви.

Blablacar в основному орієнтований на міжміські поїздки – тут ви заздалегідь можете подивитись, хто їде за потрібним вам маршрутом та обрати прийнятну для вас ціну.

Шукаємо лікаря на DOC.ua
Якщо ви стомилися висиджувати як мінімум дві черги в міських амбулаторіях: спершу до терапевта, а потім вже до спеціалізованого лікаря і якщо ви готові відмовитись від безплатної медицини на користь платного, але швидкого та зручного медичного сервісу, скористуйтеся онлайн-порталом на зразок Doc.ua.

Тут ви  маєте змогу, не виходячи з дому, знайти потрібного вам кваліфікованого спеціаліста. По-перше, ви можете скористатись функцією онлайн-діагностики – самостійно обрати ті симптоми, які вас турбують. Відповідно до них система підкаже вам, до яких лікарів краще звернутись. Потім вам необхідно буде обрати одного з них, звернувши обов’язкову увагу на кваліфікацію, досвід роботи, рейтинг та відгуки інших користувачів про нього. Крім того, є можливість обрати лікаря, який приймає недалеко від вашого дому. Якщо зробили свій вибір – одразу записуйтесь на прийом.

Записуємося до лікаря на сайті HELSI.ME
HELSI.ME  – сучасна, зручна та надійна електронна медична система, створена для пацієнтів, лікарів, державних та приватних медичних закладів.

HELSI ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ – ЦЕ:
– можливість легко знайти та обрати свого лікаря;
– швидкий запис на прийом онлайн – себе та членів своєї родини;
– доступ до своєї електронної медичної картки (ЕМК);
– миттєві результати аналізів і діагностики в кабінеті пацієнта;
– доступ до призначень лікаря та плану лікування.

Взаємодія з владою. За цими посиланнями ви можете:

Вирішуємо соціальні проблеми легко. За цими посиланнями ви можете:

Інтернет-банкінг. За цими посиланнями ви можете:

Бази даних. За цими посиланнями ви можете:

До вашої уваги – ЄДИНІ ТА ДЕРЖАВНІ РЕЄСТРИ, де ви можете отримати необхідну інформацію, документи та довідки.

Єдині та Державні реєстри інформаційної мережі Міністерства юстиції України створені та функціонують відповідно до законодавства України, що складають закони України, акти Кабінету Міністрів України, відомчі нормативно-правові акти, а також інші документи правового характеру.

Уся інформація про правові підстави функціонування Єдиних та Державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України, умови надання доступу та користування інформацією з них є відкритою та розміщена на офіційних веб-сайтах Міністерства юстиції України та Держінформюсту.

Офіційні нормативні документи періоду воєнного стану в Україні

Органи державної влади України:
Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерства
Служби 
Комітети
Агентства 
Інспекції 
Інші органи влади 
Органи судової влади

Цифрові ресурси м. Києва

Територіальні підрозділи центральних  органів виконавчої влади м. Києва 
Перелік сайтів районних державних адміністрацій 
Комунальні підприємства м. Києва 
Охорона здоров’я м. Києва 
Освіта м. Києва 
Перелік сайтів районних управлінь освіти
Культура м. Києва 
Суди м. Києва  
Інформаційні сайти м. Києва 
Засоби масової інформації м. Києва