Василь Якович Чеба́ник народився 5 серпня 1933 року в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області — каліграф, художник-графік, член Національної спілки художників України, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України. За особистий внесок у розвиток національної культури та мистецтва, вагомі творчі здобутки в 1979 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».
У 1963 році закінчив Київський державний художній інститут (майстерня книжкової графіки В. Касіяна). Навчався у І. Плещицького, Г. Якутовича. У 1972–1975 рр. обіймав посаду декана живописного, графічного та скульптурного факультетів 1963-2000 рр. — асистент, викладач, старший викладач, доцент (з 1972 р.), в. о. професора, професор (з 1980 р.) кафедри графіки КДХІ. У Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури викладає з 1962 року на кафедрі графічних мистецтв; з 1980 — професор, з 1973 року — керівник майстерні книжкової графіки, перепрофільованої 1991 року на майстерню дизайну та інтролігації. У 2000–2004 рр. — професор кафедри графічних мистецтв НАОМА. 2004–2008 рр. — професор кафедри дизайну НАОМА. 2008–2012 рр. — професор, завідувач кафедри графічного дизайну КДІДПМД ім. Михайла Бойчука. З 2012 року — професор кафедри графічного дизайну КДІДПМД ім. Михайла Бойчука.
Василь Якович Чебаник є автором української абетки, працює у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, інтролігації, Оригінальний інтерпретатор образів літературної класики, втілюваних засобами гравюри на пластику та офорті.
Створив оригінальні композиції написів, у яких шрифт окрім інформаційної функції виконує й естетично-образну. Особиста художня практика митця у книговидавничій сфері, педагогічна діяльність, виховання молодих талантів, його майстер-класи, участь у форумах і конференціях з питань розвитку культури рукописного шрифту відчутно вплинули на розвиток культури шрифту в Україні. На цьому шляху він є продовжувачем традицій, закладених видатними художниками Г. Нарбутом та В. Кричевським.
Вільний майстерний малюнок, графічна експресія, переконлива образність, глибока проникливість у змістово-стильову тканину і сутність літературного твору стали прикметними рисами В. Чебаника як автора ілюстрацій до численних книжкових видань та інших різновидів графіки.
Священна фраза художника: «Спочатку було слово».
Останнє десятиліття Василь Якович цілком відданий інтролігації книжок, брав участь у конкурсах українських видань, виконував ексклюзивні роботи, за які в 2002 році нагороджений «Почесною грамотою Президії Верховної Ради України», Подякою Кабінету Міністрів України (2002 р.), Почесною відзнакою Міністерства культури і туризму України “За багаторічну плідну працю в галузі культури” (2002 р.), Золотою медаллю Академії мистецтв України (2007 р.), Золотою медаллю НАОМА (2008 р.), Дипломом імені Івана Федорова (2011 р.), Дипломом імені Г. Якутовича І ступеня (2012 р.), премією імені М.Г. Дерегуса (2017).
Василь Чебаник здійснив художнє оформлення та підготував ілюстрації до збірок поезій: «Голосіївська осінь» М. Рильського (1985), «Так ніхто не кохав» В. Сосюри (1987 р.), «Десь на дні мого серця» П. Тичини (1991); серії листівок-портретів «Класики української літератури» (1966).
Ним зроблено мистецьке оформлення й ілюстрації до книг: «Камінний господар» і «Досвітні вогні» Лесі Українки (1965 р.), серії видань «Перлини світової лірики», «Собор паризької Богоматері» В. Гюґо, «Нічні роздуми старого майстра» М. Бажана, до ювілеїв Леонардо да Вінчі, Рафаеля, О. Довженка, Лесі Українки та інших.
Василь Якович є учасником 4 міжнародних виставок з каліграфії, де були представлені проекти «Графіка української мови». Нагороджений золотими медалями НАОМА, Національної академії мистецтв України та ін.
Василь Чебаник – активний учасник культурно-мистецьких та громадських заходів в Україні і за її межами.