13.06.2024
Часто-густо ми стараємось лікувати втому, зневіру, самотність саме книгами. Не зволікаймо і зараз – спробуймо здійснити невеличку подорож у напрямку французького Провансу. Нас зачудують краєвиди, поведінка та настрої людей, їхні думки та прагнення – і все це в романі Ніни Джордж «Маленька паризька книгарня».
Джордж, Н. Маленька паризька книгарня : роман / Ніна Джордж ; пер. з англ. Ольги Захарченко – Київ : Наш формат, 2019. – 306 с..
Ніна Джордж – німецька письменниця, авторка всесвітньовідомого роману, міжнародного бестселера «Маленька паризька книгарня», який був перекладений більш, ніж 30 мовами, а продажі його сягнули позначки у 500 000 примірників. З-під пера цієї письменниці вийшли 26 книг: романи, детективи та науково-популярні твори, а також у її творчому доробку більше сотні коротких оповідань та 600 колонок у періодичних виданнях.
Роман «Маленька паризька книгарня» – це філософсько-лікувально-ліричний твір, який свідчить, що після кожного негаразду – життя продовжується і ми його взмозі спрямувати тим курсом, який самі задамо. Ми добре знаємо, що книги лікують все: переживання, агресію, невдале кохання, перевтому і навіть одинокість. Головне – влучно підібрати книгу, що і робить наш головний герой Жан Одинак – літературний фармацевт, власник плавучої літературної аптеки, де замість ліків – книги. Він – читач людських душ і вважає, що книги – це ліки, необхідно лише правильно підібрати їх дозування – «зазвичай від 5 до 50 сторінок на день, але за певних обставин можна збільшити дозування».
А ось себе він не зміг вилікувати. Більше 20 років тому він був шалено закоханий у молоду жінку Манон, але та зникла, і з тих самих пір месьє Одинак ніяк не знаходив собі спокою. Проте одного дня він несподівано своєю баржою вирушив у подорож річками Франції, аби знайти відповіді на всі питання, які його бентежили. Чим завершиться мандрівка Жана і чи заспокоїться його душа – читаймо в атмосферній оповіді Ніни Джордж.
Авторка наповнила свій твір-вояж не тільки мудрими філософськими роздумами, а й низкою рецептів прованських страв. Справжніми подарунками наприкінці книги стали додатки з рецептами згадуваних у творі страв та довідничок із книжкових «ліків», які можна виписувати без рецепту! Бажаємо вам справжнього зцілення від прочитання!
Фото взяті з мережі «Інтернет».
06.06.2024
«Мені бракує слів. З паралельного світу новина вклинилася. Не віриться. Я тільки можу подякувати людям, яким було цікаво, які ризикнули почитати дебютанта в художній літературі… Попри те, що зараз війна, треба продовжувати робити якісь речі, заради яких ми взагалі воюємо», – Андрій Сем’янків, переможець премії «Книга року BBC» за роман «Танці з кістками».
Сем’янків, А. М. Танці з кістками : медичний трилер / Андрій Сем’янків (MED GOblin). – Київ : Віхола, 2022. – 368 с.
Андрій Семʼянків – український лікар-анестезіолог, кандидат медичних наук, блогер, популяризатор доказової медицини. Автор науково-популярного бестселера «Медицина доказова і не дуже» та художньої книги «Танці з кістками». Понад 14 років професійно займався анестезіологією та інтенсивною терапією. Був учасником клінічних досліджень на міжнародному рівні, мав лікарську практику за кордоном, а також виступив у ролі викладача для військових та цивільних медиків. Став відомим завдяки блогу на медичну тематику, в якому розвінчував лікарські стереотипи. А до лав Збройних сил України пан Андрій записався із самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Його роман «Танці з кістками» набув неабиякого розголосу. Головний герой твору – Северин Доник працює патологоанатомом – завідувачем відділення, але шукає різні способи заробити більше. Він себе вважає невдахою: шлюб дав тріщину, мінімальна платня і затяжна повсякденна рутина. Северин починає продумувати нелегальні схеми підробітку. Йому пропонують незаконну оборудку зі збору біоматеріалу у померлих. Він довго на неї не осмілюється через певний страх, але жага до наживи перевершує: попри муки совісті, він наважується на злочин.
Починається стрімкий шлях Доника в прірву. Чим більше грошей, тим підступніші вчинки – індекс жалюгідності у спробі самоутвердитись за рахунок приниження інших. Та чи можуть обставини виправдати його дії, і чи існує шлях назад з темної безодні, в яку він потрапив? Автор жодним чином не намагається виправдати свого героя: кожний навіть маленький вибір впливає на розвиток нашого життя і має невиправні наслідки. Але в самих найскладніших ситуаціях важливо зберігати людську сутність.
Твір написаний простою мовою, пронизаний іронічними дотепами лікарів і попри шквал гострих емоцій спонукає нас задуматися про межі вибору і людської моралі.
А нині Андрій Семʼянків рятує життя нашим захисникам і ще вражає нас своїми влучними дописами в соцмережах, за що ми йому щиро вдячні і низько вклоняємось.