День народження Європейського Союзу

День народження Європейського Союзу

1 листопада свiтова спільнота вiдзначає  День  заснування  Європейського Союзу (Євросоюз,  ЄС,  European Union, EU). ЄС утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993 – го року i  який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні.

Європейський союз – напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і яке наближається до чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки.

На сьогодні Європейський союз представлений 27-ма державами, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.

Як відомо, Україна теж бажає приєднатися до держав-членів і тримає курс до ЄС та НАТО. 7 лютого 2019 року 334 народні депутати проголосували за внесення змін до Конституції України й закріплення у ній стратегічного курсу до набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО. Нині ухвалюється низка євроінтеграційних законів для відповідності Копенгагенським критеріям членства в Євросоюзі. Варто зазначити, що нинішня ситуація в Україні викликає значне занепокоєння у багатьох європейських країн. Проте, на жаль, не всі лідери держав-членів ЄС розуміють, що Україна нині виконує функцію щита, який боронить кордони Європи від планів Кремля і потребує підтримки у протистоянні з російським агресором.

23 червня 2022 року лідери 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Таке рішення послало потужний сигнал українцям і всьому світу щодо солідарності європейської спільноти з Україною в її запеклій боротьбі з агресором за європейські цінності, незалежність і територіальну цілісність власної держави.

Після надання Україні статусу кандидата Євросоюз вже не розглядає Україну як “сіру” зону між цивілізованою частиною Європи та ординською тоталітарною державою, а демонструє свою готовність тісніше інтегрувати Україну в структури ЄС, допомогти країні відновитися після війни та досягти високих критеріїв членства в ЄС.

Інтернет-ресурси:

Європейський Союз. Вікіпедія

European Union

Представництво Європейського Союзу в Україні

Сторінка представництва ЄС у Fаcebook

Євроінтеграційний портал

Історія створення Європейського союзу: як низка країн уторовувала свій шлях у ЄС

26 цікавих фактів про Європейський Союз. Коли створений, які країни-учасники та інші    відомості

Європейський Союз. Загальна характеристика. Цікаві факти

Історія створення ЄС, Кома

Чорт ногу зламає в тому ЄС. Заплутана структура Європейського союзу без “води”

Вивчаємо Європу разом з дітьми: 5 корисних ресурсів

Вступ України до ЄС: матеріали по темі

Євро виповнилося 20 років. Цікаві факти про валюту

Цікаві факти про Європу і європейські країни

План євроінтеграції: коли можливий вступ України до ЄС та як його досягти

Презентація “Європейський союз – співтовариство народів Європи”

Презентація “Європейський Союз”

Як цікаво розповісти учням про ЄС. Добірка матеріалів

“Ми інвестуємо в майбутнього члена ЄС”: Шольц розповів, як бачить “план Маршалла” для України

Підбірка матеріалів про Європейський Союз у фонді ПБ імені Лесі Українки