День родини

Український День родини відносно молоде свято і відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня встановлено на 8 липня – день Петра і Февронії, християнських покровителів сім’ї та шлюбу. Мета свята – популяризація сімейних цінностей, укріплення родинних стосунків, розвитку сімейних традицій та забезпечення виховання дітей у родинному колі.

День родини – це не просто дата. Це усвідомлення того, наскільки важливими для суспільства, держави та кожної окремої людини є сімейні цінності. Саме в родині починається та розвивається людське життя. В сімейному колі формуються перші цінності, характер, світогляд.

Як засвідчує М. Стельмахович, українцям з давніх-давен був властивий культ домашнього вогнища, культ Роду, вони мали у своєму пантеоні навіть божества, які опікувалися родиною – Рід і Рожаницю. Людина не мислила власного щастя без сім’ї, без домашнього вогнища. «Без сім’ї – нема щастя на землі». Культ роду був відлунням того, що ми сьогодні називаємо генетичним кодом, покликом крові.

Українська родина будувала своє життя в тісній єдності зі своїм народом. Батько оборонець землі. Мати – берегиня домашнього вогнища. Любов до Батьківщини, до рідної землі, до віри пронизувала всі ділянки родинного життя. Ненав’язливе, через колискову пісню, народну думу, через дитячу молитву за Україну, а найперше з розповідями про жертовні та героїчні вчинки тих, хто боровся за нашу незалежність, входило в душу дитини і дорослого юнака почуття патріотизму, любові до рідного краю.

Родина завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. В родині вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги. Мати міцну, дружну родину у всі часи було і є почесним. Повага до батьків, любов до дітей — ці родинні традиції передаються українцями із покоління в покоління.

Історія кожної нашої родини зараз – це історія болю, тривог, надії. Історіями наших родин пишеться трагічна й героїчна історія нашої славної України.

Інтернет-ресурси:

День родини. Вікіпедія
Українська родина та її засади впродовж історії
Функції та характерні риси української родини
Сім’я і родинне виховання в Україні з найдавніших часів до XIX століття
Кілька фактів про українську родину, які ви могли не знати: снохарство, патріархальність, насильство
Не так, як всі: 10 речей, які щасливі родини роблять інакше
7 ознак щасливої родини
Міцні стосунки як родинна цінність
Міцна родина – щаслива людина
10 вірних ознак дружньої та щасливої сім`ї: ви серед них?
Матеріали до Міжнародного дня родини
Презентація «Моя родина – скарб України»
Збірка Українських пісень про родину
Вірші про родину для дітей
Красиві і зворушливі  вірші про сім’ю і про сімейні цінності
10 фільмів про сімейні цінності
Родинне свято «Щаслива родина – сильна Україна»
Історичні українські родини
Проєкт  “Видатні українські родини”
Родини видатних українців
Від кріпаків до мільйонерів: історія унікальної української родини Симиренків
Про незвичайні Житомирські родини
Що відбувається в українських родинах під час війни
Все про родину у каталозі ПБ імені Лесі Українки