19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая.
За легендою, Святий Миколай був покровителем не тільки дітей, а й мандрівників. Православна гілка християнства це свято відзначає 19 грудня, а в католицька трохи раніше – 6 грудня (католики всі свята з постійними датами святкують на 13 днів раніше, враховуючи різницю між юліанським і григоріанським календарем).
Традиція святкувати День святого Миколая з’явилася в середньовічній Німеччині, де батьки дарували дітям новий одяг, ласощі, іграшки та шкільне приладдя. Аби малюки повірили в чудеса Божого Угодника, дорослі підкладали їм подарунки таємно, вночі. З Німеччини звичай шанувати Миколая розповсюдився на сусідні країни, зокрема на Польщу, звідки, скоріше за все, й перейшов на Правобережну Україну, яка тоді перебувала під владою Речі Посполитої.
Існує також загадкове повір’я: якщо в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то Святий Миколай його обов’язково виконає. Діти, які вже вміють писати, в листах просять покровителя виконати свої мрії. Саме доброта і віра в диво здатна зберігати все найдорожче в людських серцях.
Вважається, що свято Миколая – останній день у році, коли можна розрахуватися з боргами. Сам він – Божий угодник – мав багатства, але завжди ділився з нужденними.
Традиційно Святий Миколай є головним заступником рибалок і моряків, вони згадують його під час плавань, просять щедрого улову і гарної погоди.
Усі ми знаємо, саме цієї ночі, коли всі поснуть, миттю прилетить на золотих санях Миколай – із білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим мішком подарунків.
Та не все так просто. Разом з Миколаєм приходило ще 2 ангели і 2 чортики – і от саме вони розповідали Чудотворцю, якого саме подарунка заслужила ця дитина.
Але і дорослі, й діти завжди вірять у перемогу святого Миколая Чудотворця, де завжди перемагає добро і кожна дитина (велика чи маленька) отримає свій довгоочікуваний подарунок. Це очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію передають із покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям.
Інтернет-ресурси:
- День святого Миколая. Вікіпедія
- Святий Миколай. Вікіпедія
- День Святого Миколая 2021: коли святкують в Україні
- День Святого Миколая: хто такий Миколай
- День святого Миколая: історія свята, традиції та прикмети
- День святого Миколая 2021: як відзначають в Україні та що не можна робити в свято
- Лист до Миколая: зразок, як написати святому і що попросити в нього
- Туристичний комплекс „Маєток Святого Миколая”
- День святого Миколая: історія, звичаї, як святкувати і що дарувати
- Чому українцям варто святкувати день Святого Миколая
- День святого Миколая: звичаї традиції з різних куточків світу!
- Як святкують День Святого Миколая у різних країнах світу
- Фільм Пригоди S Миколая
- Дитячий музичний фільм “В.о. Святого Миколая”
- Фільм про Св. Миколая: Хто він насправді?
- Святий Миколай. Різдвяна Казка. Зіркова озвучка
- Три мультфільми про Святого Миколая для дітей
- Пісні про святого Миколая
- Презентація “День Святого Миколая: історія, традиції”
- Презентація “День Святого Миколая”
- Презентація до дня Святого Миколая
- Література до Дня святого Миколая у фонді ПБ імені Лесі Українки