Щороку 4 квітня фахівці, причетні до веброзробки, відзначають своє професійне свято — День вебмайстра. Дата цього свята вибрана не випадково: якщо придивитися, можна помітити, що цифри 4.04 дуже нагадують за своїм написання помилку 404 («Сторінку не знайдено») і мають прямий стосунок до роботи вебмайстра. До того ж ця дата збігається з Міжнародним днем інтернету.
Вперше вебмайстер, як певна спеціальність, згадується в інструкціях розробника стандартів URI, URL, HTTP, HTML та творця Всесвітньої павутини Тіма Бернерса-Лі.
У 1990-х роках не відокремлювали програмістів на фронт енд та бек енд розробників. Тоді вважали вебмайстрами і тих, хто займався дизайном і тих, хто відповідав за нормальну роботу ресурсу. З ускладненням структури сайтів з’явилося безліч спеціалізацій, які практично не пов’язані.
Взагалі професія вебмайстра досить молода – з’явилась вона в 1992 році, в тому ж році завдяки Тімоті Бернерсу-Лі виник і сам термін. Однак швидкий розвиток вебіндустрії зробив спеціалістів цієї сфери дуже потрібними. Згодом професія вебмайстра розгалузилась на вузькі спеціальності. Професія доволі нова, але настільки важлива для сучасного світу, що важко переоцінити роботу вебмайстра. Використовуючи новітні тенденції загальнокультурного простору, необхідно зауважити, що ці професіонали додали в нашу реальність особливий відтінок та колорит.
Вебмайстер — особа, відповідальна за ведення одного або декількох вебсайтів у Інтернеті. Ця назва може поширюватися на авторів, адміністраторів сайтів, осіб відповідальних за інформаційне наповнення, координацію команди, яка працює над сайтом тощо. В обов’язки вебмайстра також може входити налаштування вебсервера, CMS та e-commerce інших систем, на базі яких працює сайт. Також вебмайстри можуть бути відповідальними за просування сайтів у пошукових системах.
В епоху до масового поширення систем керування вебсайтами, вебмайстри повинні були володіти мовою HTML та базовими навичками програмування. З розвитком Інтернету, появою більших сайтів та ускладненням технологій відбулася спеціалізація вебмайстра у різні професії
Хоча День вебмайстра є поки що неофіційним святом, це не заважає 4 квітня привітати знайомих програмістів, модераторів, адміністраторів сайтів, інтернет-маркетологів, вебдизайнерів та інших працівників сфери роботи із сайтами й додатками, а також подякувати їм за старанну працю.
Інтернет-ресурси:
- Вебмайстер. Вікіпедія
- День веб-майстра: коли відзначають і історія свята
- День вебмайстра: привітання, вітання та вірші
- Вебмайстер: хто це і чим займається
- Хто такий вебмайстер?
- Вебмайстер – що це таке, визначення та поняття
- Хто такий вебмастер та що він робить
- Хто такий вебмайстер і українська версія сайта
- День вебмайстра: коли святкують та як привітати
- Історії наших користувачів: Як Олександр створив сімейну діджитал-команду, яка розвиває форум, сайти та YouTube-канали
- Хто такий вебмайстер?
- 50+ корисних ML та AI-сервісів для вебмайстрів
- API трафік: суть, типи, перспективи (для вебмайстрів)
- Web 3.0: що потрібно знати розробнику про інтернет майбутнього
- Найкращі інструменти для вебмайстрів у 2024 році
- Словник Вебмайстра
- Вебмайстер
- Гугл Вебмайстер (Google Search Console): від А до Я
- 46 SEO-фактів, які слід знати
- Корисна інформація для початківців вебмайстрів
- Необхідні інструменти вебмайстра для заливу трафіку під гемблу
- Поширені помилки вебмайстрів
- Особливості роботи ТОП вебмайстра SD в умовах карантину
- Як обрати ідеальний оффер – Поради для вебмайстрів від AdsEmpire