Стоїть вона на фоні небозводу,
од сяйва аж хмеліє голова,
як велич українського народу,
як його мудрість, сила і слова.
Г. Серебрянова
Щороку 18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток і визначних місць. Він запроваджений з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС). Рішення про відзначення дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році і спрямоване на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини та необхідність ефективних зусиль заради збереження її для наступних поколінь.
В читальній залі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки організовано книжкову виставку «Храм Софії». «Нехай усі — і чужоземці і мандрівники, і друзі, та й вороги — одразу бачать, який багатий, красивий і могутній Київ»- як свого часу відзначав Ярослав Мудрий Київський Софійський собор дає нам уявлення про велич і красу архітектури Київської Русі.
В усій Європі жодна споруда не могла зрівнятися з київським собором. Завдовжки без виступів він 37 метрів, завширшки — 55. Храм має п’ять нефів — поздовжніх коридорів, які на східному фасаді завершуються п’ятьма вівтарними напівкруглими виступами — апсидами, оточений внутрішньою і зовнішньою галереями. Із західного боку височіють дві башти зі сходами, що ведуть на другий поверх. Вінчають собор тринадцять куполів, які поступово збільшуються від малих по краях до найбільшого центрального. Фрески Софії збереглись менше, ніж мозаїка. Багаторазові реставрації завдали багатьом картинам непоправної шкоди, але все ж таки Київська Софія — справжня скарбниця давньоруської культури, невмируще джерело знань про далеке минулого нашого народу. Нині це всесвітньо відомий музей.
Читальна зала бібліотеки запрошує всіх відвідувачів завітати на нашу виставку 18 до 30 квітня поспішайте.