Відділ абонемента запрошує відвідати книжкову виставку «Ріка життя Уласа Самчука», присвячену 120-річчю від дня народження митця.
Лише сьогодні до нас повертається творчість одного з найталановитіших, найдраматичніших письменників діаспори – Уласа Олексійовича Самчука. У ній віддзеркалені найсумніші події історії нашого народу, філософсько осмислені причини поразок і висловлена віра в національне відродження України.
Улас Самчук (1905 – 1987) – письменник, журналіст і публіцист, один із найвидатніших представників української літератури ХХ століття. Народився на теренах південної Волині, в типовій селянській родині, яка не відзначалась заможністю, але й не бідувала. Життя Самчуків не було легким. Доводилося важко працювати, батько складав копійку до копійки, щоб докупити землі і стати більш заможним та прогодувати велику родину. Життя родини Улас опише в своєму найвідомішому творі «Волинь».
В трилогії відображено життя українського села в період між двома світовими війнами. В першій частині твору «Куди тече та річка» образ батька описаний з любов’ю, відчувається його сила і міць. Батько завжди в роботі, усе горить в його руках. Мама – маленька, щупла. Доглядає дітей, порається на кухні, працює в полі.
Інший важливий твір «Марія», присвячений темі голодомору 1932–1933 років. Це перший твір, написаний про ті страшні часи. Він відтворив масштабність і трагізм національної біди, що сколихнула світ. Більшу частину свого життя письменник провів в еміграції (Польща, Німеччина, Канада).
Самчук був активним учасником українського національного руху, співпрацював із пресою, працював у мистецькому українському русі (МУР) у повоєнній Німеччині. У 1948 році переїхав до Канади, де продовжував творчу діяльність.
Його творчість за радянських часів була забороненою в Україні, але після здобуття незалежності він повернувся до літературного канону як один із класиків української прози. Творча спадщина Уласа Самчука сьогодні починає нове життя. Нею зачитуються і захоплюються, вона збагачує читачів ідеалами добра, розуму, справедливості.
Більш детально та змістовно з життям та творчістю письменника ви зможете ознайомитись, відвідавши нашу книжкову виставку, яка діє з 17 по 28 лютого.