Маргарита Кихай і Ангеліна Чуняк

Третє місце у конкурсі “Поетична зима Миколи Сома 2020-2021” у номінації “Краще виконання творів Миколи Сома” розділили між собою Маргарита Кихай і Ангеліна Чуняк – школярки з с. Требухів. Вони виконали вірш Миколи Сома “Перший ранок війни” дуетом

Маргарита Кихай

Навчається в 11 класі. Проживає у с. Требухів на Київщині. Любить створювати щось нове та подорожувати.

Есе про Миколу Сома Маргарити Кихай

Микола Сом. Українець. Поет родом з Требухова.Його твори про село, про відомих людей, про історію, про любов до життя, до слова, до рідної землі. він зробив велики внесок у розвиток творчого життя Требухова. У своїх віршах розповів про страшні події, свідком яких був: війна, повоєнні роки, голод, чорнобильська трагедія… Вірші “Перший ранок війни” і “Проводи” справили на мене особливе враження. Читаючи їх, я ніби сама пережила ці події. Добре, що є такі вірші. вірші-нагадування, щоб ми ніколи не забували, через що довелося пройти людям і які жахіття вони пережили.

Ангеліна Чуняк

Навчається в 11 класі. Живе у с. Требухів. Прагне реалізовувати себе у різних сферах. Обожнює вивчати щось нове.

Есе про Миколу Сома Ангеліни Чуняк

Тема війни дуже болюча для мене. Коли я прочитала вірш Миколи Сома “Перший ранок війни”, то відразу відчула, що маю його вивчити. Адже це про війну в моєму селі. Про війну в моїй країні. Про війну очима дитини. Ці короткі, уривчасті речення надають віршу особливої виразності й трагічності. В моїй уяві відразу постав червоно-чорний ранок, пташенята, які від удару бомб випадали із гнізда. А ще криниця біля церкви. Бабуся розповідала, що дійсно у війну біля криниці впала бомба так сильно, що велика хвиля води “виросла” з криниці. Завдяки творчості Миколи Сома ми ніколи не забудемо ті страшні сторінки з історії нашого краю.