Квітень

07.04.2025

Важливо мати впевненість у майбутньому, але при цьому не забувати, що наше життя може підкинути такі сюрпризи, які ніхто не міг передбачити.

Дівчина засинає щасливою…Та коли прокидається, то з’ясовує, що вона перебуває в незнайомій квартирі, а поруч із нею чоловік, про якого вона нічого не знає… Про неочікувані повороти, що іноді нам готує життя, ви прочитаєте у бестселері, який сьогодні ми пропонуємо вашій увазі. Якщо ви шукаєте щось, що поєднує в собі емоції, інтелектуальні питання та яскравий сюжет, книга «За п’ять років» стане відмінним вибором.

Сірл, Р, За п’ять років : роман / Ребекка Сірл ; [пер. з англ. Анастасії Дмитрів]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2024. – 288 с. (Бестселер New York Times).

У цьому романі є все: драма, любов, потужні повороти і питання про те, як ми ставимося до часу, який пройшов, і як можна змінити своє майбутнє, знаючи більше про те, що нам залишилося. Це історія про Денні – жінку, яка має все під контролем і вирішує, що її життя йде за планом. Але несподівано її чекає подія, яка повністю змінює перспективи та шляхи досягнення її цілей.  Вона досягає успіху в своїй кар’єрі, стає щасливою з коханим, але раптово її світ перевертається. Сни, які Денні бачить, стали тими містичними провісниками, що знову і знову повертаються до неї в реальному житті. Питання про те, чому все це відбувається і як Денні зможе з цим впоратися, розвиваються впродовж всієї книги.

Одного дня дівчина засинає, та коли прокидається, то з’ясовує, що вона перебуває в незнайомій квартирі  поруч із невідомим чоловіком, Перед тим, як прокинутись, дівчина також помічає обручку на своєму пальці й те, що на календарі та сама дата, тільки п’ять років потому. Але коли дещо з її дивного сну починає відбуватися наяву, Денні починає задумуватися про те, що ж насправді з нею сталося того дня…

Авторка дуже майстерно вибудовує сюжет так, що з кожною сторінкою ви відчуваєте, як більшає напруження, а також співпереживаєте з героїнею, яка знаходить свої власні відповіді на запитання, котрі хвилюють кожного з нас: що насправді означає бути щасливим, і яким чином можна змінити своє життя, навіть якщо воно здається вирішеним. Окрім того, «За п’ять років» спонукає нас задуматися про власні стосунки з людьми та про те, що означає бути вірним своїм переконанням, незважаючи на те, як вони можуть змінюватися з часом.

Приходьте до бібліотеки, беріть і читайте цю книжку з абсолютно унікальною та неповторною концепцією, яка сподобається всім прихильникам оригінальних історій про любов.

Книга є на абонементі.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

Книжка в електронному каталозі.

03.04.2025

Пропонуємо вам сьогодні прочитати роман англійської письменниці Сари Мосс «Фігури світла».

 Мосс, С. Фігури світла : [роман] / Сара Мосс ; пер. з англ. Ірини Гоял. – Київ : Лабораторія, 2024. – 320 с.

Сара Мосс – англійська письменниця, професорка, авторка восьми романів, кількох науково-популярних творів і мемуарів про рік життя в Ісландії. Її твори входили до коротких списків  Жіночої літературної премії, Премії Королівського літературного товариства Ондатже і Книжкової премії благодійного фонду Веллкома. Народилася в Глазго, живе в Дубліні, викладає в Університетському  коледжі.

Це гостросюжетна історична оповідь, що занурює читача у вікторіанську Англію XIX століття. Зануримося трохи в історію. Ставлення до жінок у вікторіанській Англії (1837–1901) визначалося жорсткими соціальними нормами, патріархальними традиціями та правовими обмеженнями. Жінки вважалися берегинями домашнього вогнища. Ідеал «ангела в домі» передбачав їхню покірність, скромність і турботу про родину. Вони мали дотримуватися моральної чистоти, а їхнє основне призначення – бути дружинами та матерями. Освіта жінок здебільшого зводилася до навчання мистецтвам, етикету та ведення господарства. Юридично жінки були залежними від чоловіків і мали правові та економічні обмеження. До одруження вони підпорядковувалися батькові, а після – чоловікові. До 1882 року заміжні жінки не мали права на власне майно – воно автоматично ставало власністю чоловіка.  Жінки майже не мали можливості будувати кар’єру, оскільки більшість професійних сфер залишалися для них закритими. Попри обмеження, у вікторіанську епоху з’явилися рухи за права жінок. Феміністки боролися за освіту, право на власність і виборчі права. Наприклад, у другій половині XIX століття були створені перші вищі навчальні заклади для жінок, а кампанії суфражисток стали основою майбутніх реформ. Отже, ставлення до жінок у вікторіанській Англії базувалося на традиційних уявленнях про їхню підлеглу роль. Проте ця епоха також стала часом зародження боротьби за рівноправність, яка згодом призвела до значних змін у суспільстві.

Головна героїня, Алетея (Еллі) – розумна та наполеглива жінка, яка прагне отримати схвалення від своєї матері – суворої релігійної фанатички, зосередженої на допомозі бідним та порятунку повій. Незважаючи на те, що Еллі стала однією з перших жінок-студенток, яким дозволили вивчати медицину в Лондоні, це не задовольняє її матір. У пошуках спокою та любові, яких їй бракує, Еллі вдається до самопошкодження, намагаючись втамувати внутрішній біль. Роман майстерно зображує контрасти епохи: бідність протиставляється багатству, суворість – елегантності, колір – темряві, ув’язнення – демонстрації, шлюб – проституції. Це не лише захоплива історія, але й глибоке психологічне, соціологічне та історичне дослідження медицини, фемінізму та бідності вікторіанської доби.

«Фігури світла» увійшли до короткого списку премії Wellcome Trust Book Prize 2015, що підкреслює її значущість та літературну цінність. Перекладачка Ірина Гоял зазначає, що робота над цією книгою була для неї особливою, оскільки текст суголосний її переконанням та мовним вподобанням. «Фігури світла» – це книга, яка спонукає зупинитися, подивитися навколо та помітити красу навіть у найдрібніших деталях життя. Вона залишає після себе відчуття тепла і світла, які так потрібні кожному.

Запозичити  книгу можна у відділі абонемента, щоб насолоджуватись читанням та відволікатися від тяжких думок.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

Книжка в електронному каталозі.