Лекція “Писанки Пелагеї Литвинової-Бартош”

У відділі краєзнавства 31 жовтня відбулася захоплююча лекція, присвячена 191-річчю з дня народження Пелагеї Яківни Литвинової-Бартош, видатної дослідниці українського фольклору та мистецтвознавиці.

Пелагея Литвинова-Бартош залишила по собі безцінний етнографічний спадок. В її архіві виявлено альбом «Южно-русській народній орнаментъ», в якому представлено опис і малюнки 50 писанок, зібраних нею. Цей альбом став одним із найзначніших її досліджень, отримавши визнання від сучасників. У ньому також містяться 20 таблиць зразків орнаментів для вишивання, ткацтва, килимарства та писанкарства, зібраних у різних повітах Чернігівської губернії.

Гостем лекції стала Анна Котліна — майстриня-експертка з писанкарства та мандрівниця. Анна згадала, що пише писанки вже 15 років і більше половини з цього часу знайомить бажаючих з цією мистецькою традицією. Вона вміло передає любов до писанкарства людям різного віку, ділиться знаннями у простій та зрозумілій формі.

Лекція стала не лише можливістю поринути у світ українських традицій, але й шансом дізнатися більше про особистість Пелагеї Литвинової-Бартош, її внесок у культурну спадщину України та важливість писанкарства як артформи. Запрошуємо всіх охочих на наступні події нашого відділу!