Міжнародний день благодійності

Ми живемо в світі, де завжди були й будуть люди, які потребують допомоги. Попри те, що для кожного з нас особисті проблеми та неприємності знаходяться на першому місці, люди мають унікальну внутрішню потребу – безкорисливо допомагати іншим, нічого не очікуючи у відповідь. Таку допомогу називають благодійною, і більшість з нас  долучаються до неї, адже матеріальний добробут  дуже відносне поняття, і завжди поряд знайдеться хтось більш нужденний, з ким варто поділитися своїм ресурсом.

Ідея відзначати День благодійності належала громадським організаціям Угорщини, для святкування обрали 5 вересня – день пам’яті матері Терези Калькуттської, а в 2012 році свято було встановлено на міжнародному рівні, відтоді  5 вересня світ щороку відзначає Міжнародний день благодійності (International Day of Charity)!

Благодійність міцно пов’язана з іменем матері Терези з Калькутти – всесвітньо відомої католицької черниці, засновниці доброчинних місій, лавреатки Нобелівської премії миру (1979 р.) канонізованої католицькою церквою як Свята Тереза Калькуттська. Нею був заснований орден  «Місіонери милосердя» (610 філій у 123-х країнах), мета якого полягає в турботі про найбідніших. На її честь названі музеї, університети, собори, міжнародний аеропорт Албанії, знято  документальні біографічні фільми, анімаційне та художнє кіно.

У сучасній Україні є свої доброчинці і створено немало благодійних фондів. Серед найвідоміших: БФ «Повернись живим», БФ Сергія Притули, організація порятунку тварин UAnimals, ЮНІСЕФ, «Фонд Ріната Ахметова», «United24», Dobro.ua, «Tabletochki», «Україна – це ти», «Захист майбутнього», «Карітас України», «Благополуччя дітей», Міжнародна організація «Пласт», «Хартія», «Життя без обмежень», «Діти Дітям», і багато інших.

Україна третій рік поспіль входить до першої десятки країн у світовому рейтингу  благодійності World Giving Index, повідомила британська організація CAF (Charities Aid Foundation), що формує перелік. Сьомий рік поспіль найщедрішою країною стає – Індонезія, де 90% громадян роблять фінансові пожертви, а 65% волонтерять. Одна з найбідніших країн світу – Гамбія посідає четверте місце, Україна – сьоме. 

Сьогодні, під час  війни, українці довели, що для них майже немає нічого неможливого, зокрема, в допомозі  Збройним Силам України!

Благодійність  робить наше життя трохи добрішим та справедливішим. Долучившись до благодійної допомоги ви рятуєте життя наших захисників та допомагаєте у вирішенні багатьох питань, пов’язаних зі здоров’ям, лікуванням дітей, військовослужбовців, літніх людей. Перемога в благодійності починається з невеликого кроку. Зробіть його… Долучайтесь до благодійної допомоги!

Книги про історії людей, яким вдалося змінити щось добротою, про теорію успіху альтруїстів, про те, як поєднати філантропію з фінансами, з чого почати власний шлях у благодійності шукайте в електронному каталозі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки https://salo.li/CDc1697. Читайте та ставайте благодійниками.

Інтернет-ресурси

Закон України ” Про благодійну діяльність та благодійні організації”

Міжнародний благодійний фонд «ПАРЕА»

Перелік організацій та фондів, які допомагають українцям під час війни

Карітас України одна з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі.

Благодійна та гуманітарна допомога – різниця між ними

Благодійність під час військового стану

Благодійність. Вікіпедія

Благодійні фонди України

Відео до Міжнародного дня благодійності – 5 вересня

Презентація на тему «Як благодійність покращує світ?»

Благодійність очима українців

Благодійність-2024: 5 трендів у цій сфері в Україні

History of charity in Ukraine

Асоціація благодійників України

Благодійність в Україні: скільки українців донатить і кому довіряють найбільше ІНФОГРАФІКА

Благодійні (волонтерські) фонди та віртуальні активи в умовах війни: вітчизняний та зарубіжний досвід

Не словом, а ділом: добірка благодійних фондів, що допомагають дітям

Фонди, що підтримують українців під час війни

БФ «Повернись живим»

Список найбільших благодійних фондів

InfoHelp Ukraine

Презентація дослідження «Благодійність у часи війни». Відео

Добрий нонфікшн: 5 книжок про благодійність, які надихають

Сім фільмів, які дозволяють повірити у силу добрих справ

5 фільмів про любов, віру та милосердя, і як одна людина може змінити все!

Корисні матеріали про благодійність у електронному каталозі ПБ імені Лесі Українки