Щорічно 18 травня по всьому світу проходить Міжнародний день музеїв. З 1977 р. цей день відзначається більш ніж у 150 країнах світу. Засноване свято рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв. До заснування свята неофіційно дні музеїв відзначали в Європі та Російській імперії для просвітництва населення. Мета свята – привернення уваги до ролі музеїв у збереженні культурної спадщини та популяризації культури серед широкої громадськості.
З 1992 року у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема і Міжнародна рада музеїв надає огляд пов’язаних з даною темою заходів, роблячи їх доступними для всіх. Тема, обрана Міжнародною радою музеїв ІСОМ на 2024 рік – «Музеї. Освіта та дослідження» – підкреслює важливість музейної сфери як майданчика для навчання, вивчення та пізнання.
Традиційно з нагоди свята переважна більшість музейних закладів влаштовує «День відкритих дверей» раз на місяць, надаючи можливість усім охочим відвідати музеї. Департамент культури анонсував щотижневий дайджест мистецьких і просвітницьких подій із 13 до 19 травня.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року російська армія нищить все на своєму шляху. Українські музеї зазнають обстрілів, їх розграбовують. Безцінні експонати вивозяться ворогом як трофеї, знищуються російськими солдатами та горять у вогні.
Метою ж музейників є збереження історичних і мистецьки надбань України і популяризація знань серед населення, особливо молоді!
Пропонуємо ознайомитися з тематичною добіркою літератури «Храм історії, культури та мистецтва», з якої ви можете дізнатися про українські музеї, їх історію створення, науково-пізнавальну та виставкову діяльність, цінні експозиції. А також корисні поради, як ненав’язливо зацікавити дітей пізнавати історичну, культурну і мистецьку спадщину України.
Додаткову літературу ви можете знайти у нашому електронному каталозі та замовити у Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки або бібліотеках міста Києва.