Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. День було засновано в 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН. Традиційні заходи Дня людей з обмеженими можливостями присвячуються висвітленню й вирішенню їхніх нагальних проблем.
Міжнародний день людей з інвалідністю акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі цих людей у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.
Поряд з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Вони погано чують або глухі, мають порушення мовлення або німі, погано бачать або сліпі. Люди з обмеженими можливостями – це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Велика кількість цих людей щодня стикається з проблемами, які перешкоджають їхній участі в суспільному житті. Крім того, вони часто зазнають дискримінації, не маючи можливості користуватися такими основними правами людини, як права на харчування, освіту, зайнятість, медичну допомогу. Люди з особливими потребами як і всі ми, хочуть мати можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві.
Від того, як суспільство ставиться до людей, кому з тих чи інших причин важко або неможливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Інвалідність – не вирок. Люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними людьми, які надихають багатьох, у тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.
Станом на 01 січня 2020 року, в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність, у тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю.
Увага держави, толерантність, милосердя, людяність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.
Не залишайтеся байдужими!!!
Інтернет-ресурси:
- ЗАКОН УКРАЇНИ Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні;
- Конвенція про права осіб з інвалідністю;
- Програми Міністерства соціальної політики України для людей з інвалідністю;
- Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю;
- Основні засади створення умов для реабілітації людей з інвалідністю в Україні;
- Об’єднання людей з інвалідністю, сайти для людей з особливими потребами;
- Національна Асамблея людей з інвалідністю України;
- Конфедерація громадських організацій людей з інвалідністю України;
- Українське товариство глухих;
- Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України;
- Корисні посилання в інтернеті для людей з обмеженими можливостями;
- Державний центр зайнятості людям з інвалідністю;
- Реабілітація дітей з інвалідністю;
- Люди з обмеженими можливостями;
- Особам з інвалідністю;
- Заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю у 2020 році;
- Основні принципи етикету в спілкуванні з людьми з інвалідністю;
- Поради щодо спілкування з людьми, які мають інвалідність;
- Абетка толерантності;
- Корисна література для людей з інвалідністю у фонді Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.