Міжнародний день захисту клімату відзначає увесь світ 15 травня. Незважаючи на те, що цей день не є офіційним святом, але він дуже важливий для кожного з нас. Запровадження цього свята стало відповіддю на заклик метеорологів та кліматологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.
Збереження клімату — одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. До числа основних, які ведуть до безповоротних кліматичних змін на планеті, відносяться підвищення концентрації парникових газів в атмосфері, глобальне потепління, підвищений вміст озону в атмосферу, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті — все це веде до погіршення клімату Землі та, як наслідок, робить негативний вплив на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав. А надмірна кількість газів, які утворюються в результаті діяльності ТЕЦ, транспорту, сільського господарства, промисловості, а також лісових пожеж, утримують сонячне тепло у нижніх шарах атмосфери, не даючи йому повертатись до космосу.
Кожен із нас, вже сьогодні день повинен розуміти всю глобальність питання та на своєму рівні вживати заходів. Якщо ми не розпочнемо активно діяти, то незабаром наблизимось до тієї межі, коли глобальну зміну клімату зупинити буде вже неможливо і наше життя у майбутньому буде під загрозою. Збереження клімату на Землі залежить від кожного жителя, зробити свій внесок легко, наприклад, рідше користуватися особистим авто, використовувати енергозберігаючі джерела освітлення, брати участь у висадженні нових зелених насаджень та зберігати ті, які ростуть тощо.
Кожен з нас повинен і, головне, може долучитися до збереження нашої планети! Починати можна з найменшого:
– вивчити свій будинок на предмет втрат енергії;
– використовувати енергоефективне обладнання;
– не залишати прилади ввімкненими у режимі очікування;
– економити воду, газ, електроенергію;
– використовувати екологічно чистий транспорт;
– здавати макулатуру і батарейки, а не викидати їх у сміттєві баки.
Допомогти планеті може кожен з нас! Не проґавте свою можливість!
Пропонуємо вашій увазі бібліографічний список підготовлений відділом електронних ресурсів та довідково-бібліографічного обслуговування до Всесвітнього дня захисту клімату «Зміна клімату: причини, наслідки та рішення для протидії».
Дізнатися більше та знайти літературу про причини та наслідки зміни клімату, а також про захист клімату ви можете у нашому електронному каталозі.