Публічна бібліотека ім. Лесі Українки 29 листопада провела зустріч із письменником та художником Анатолієм Горовим. Захід відбувся в прямому етері та був присвячений кінофільму «Загибель богів» італійського режисера Лукіно Вісконті та його мистецькому й філософському осмисленню. Захід модерувала Ірина Костюк.
«Загибель богів» (La caduta degli dei) – історична кінодрама про розпад сімейства промислової аристократії (на кшталт Круппів з Ессену) і про події, пов’язані з ніччю довгих ножів у Третьому Рейху. Фільм з’явився на великих екранах у 1969 році.
Ідея зняти фільм про витоки нацизму виникла у режисера Вісконті з планів перезняти «Макбет» на сучасному історичному матеріалі. Розмірковуючи про можливі відповідності сюжету шекспірівської п’єси в сучасній історії, він натрапив на журнальну статтю про сімейство Круппів, яке фінансувало військову індустрію Третього рейху. Під час роботи над сценарієм в сюжет були введені мотиви «Царя Едіпа» (інцестний зв’язок сина з матір’ю) і «Гамлета» (син-ізгой, що мстить матері і її коханцеві). Історія морального падіння сімейства була переосмислена як образ «загибелі богів» – падіння патріархальної Європи з її віковими культурними засадами.
Лектор Анатолій Горовий продемонстрував кадри з фільму, дав коментарі, розтлумачив подані образи й символи. Як виявляється, кінострічка є досить актуальною в наш час. Пан Анатолій провів паралелі між подіями і характерами у фільмі й сучасністю.
Переглядайте прямий етер у відеозаписі.