Вітаємо шановних читачів! Сьогодні хочемо познайомити вас з новою книгою українського письменника, викладача і кінематографіста Андрія Куркова «Щоденник агресії».
24 лютого 2022 року письменнику Андрію Куркову, етнічному росіянинові, який усе своє життя провів у Києві, загрожувала така сама небезпека, як і решті українців. Він поділяв світогляд і поведінку українських козаків XVI століття, коли Україна ще не була частиною Російської імперії, а свобода для українців була ціннішою від золото. Війна зробила письменника одним з мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Уже в Ужгороді він відкрив ноутбук, щоб відшукати передчуття війни у текстах, написаних за останні два місяці. І знайшов більше, ніж очікував. Вони, а також воєнні нотатки й есеї, стали щоденником, який розповідає про його особисте бачення війни. Письменник каже, що це «не просто хроніка російської агресії в Україні, а подієвість того, як нав’язана Росією війна – спроба знищити незалежну Україну – призвела до зміцнення української національної ідентичності. Війна дала змогу світові краще пізнати Україну і навчила сприймати її як одну з європейських держав».
«Щоденник агресії» Андрія Куркова — це документальна творчість, що відбиває душу народу, настрої, думки, переживання й надії у скрутні часи війни. Це розповідь про важливість самовизначення, про силу кожного окремого громадянина, про віру в свою країну. Курков знайшов своєрідний спосіб передати важливість української історії та культури, і його робота стала прикладом важливості письменника в історичному контексті.
Якщо вас зацікавила ця книга і ви хочете продовжити знайомство з нею, пропонуємо скористатися електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки. Перейдіть за посиланням (http://surl.li/nrsvw) та введіть у пошукове поле в електронному каталозі прізвище автора. Система згенерує перелік його творів, починаючи з найновіших. Оберіть потрібну вам книжку, клікніть на її запис і у новому відкритому вікні під записом побачите перелік київських бібліотек, у фонді яких є обрана книжка. Читайте нову, цікаву і якісну українську літературу!