Нові надходження

Увага, нові журнали!

В читальній залі бібліотеки (вул. Тургенєвська, 83-85) на вас чекають свіжі номери журналів: “Бизнес”, “Корреспондент”, “Міжнародний туризм”, “Ukrainian culture”, “Контракти”, “Работа и учеба”, “Дім. Сад. Город”, “Комнатные растения”, “Любимая дача”,  “Мой прекрасний сад”, “Огородник” та інші. Прийдіть, скористайтеся важливою для вас інформацією, будьте в курсі останніх подій громадського та світського життя, ознайомтеся з цікавими, забавними та неймовірними фактами, зібраними з усього світу!

 

Нові надходження книг до фондів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки за грудень

 

 

до відділу  абонементу

27 регіонів України. – Харків : Фоліо, 2012. – 445 с.

«27 регіонів України» — збірка, в якій сучасні українські письменники (І. Роздобудько, Ю. Винничук, С. Жадан, М. та С. Дяченки, О. Забужко, М. Матіос та ін.), дуже різні за віком і літературним стилем, спробували — іноді співчутливо, а іноді з іронією — розповісти про Україну. До того ж, кожен автор пише не про ті місця, де він народився, а про той регіон, куди за власним бажанням чи проти нього його закинула доля. Експеримент виявився досить неочікуваним…

 

 

Гюнтекін, Р. Н. Стара хвороба : роман. – Харків : Фоліо, 2011. – 318 с. ( Карта світу)

Решат Нурі Гюнтекін (1889—1956) — відомий турецький письменник і драматург. Закінчив літературний факультет Стамбульського університету. Викладав французьку мову, був аташе у справах культури в посольстві Туреччини у Парижі, а також депутатом меджлісу (1938—1943). Перекладав твори Ж. Ж. Руссо, М. Сервантеса, Е, Золя, А. Камю. Роман P. Н. Гюнтекіна «Стара хвороба» побачив світ 1938 року. «Кохання — це стара хвороба, що залишилася в минулому», – так вважала юна турчанка Зулейха, що навчалася у французькому пансіоні Стамбула. І якщо треба вийти заміж із розрахунку, за бажанням батька, — в цьому немає нічого поганого. А щодо кохання, то у шлюбному контракті такої статті не передбачається. Однак з часом Зулейха зрозуміла, як вона помилялася. Проте було вже занадто пізно…

 

Карпентьєр А. Концерт бароко : повість ; Розправа з методом : роман. – Харків : Фоліо, 2011. – 380 с. ( Бібліотека світової літератури)

Син французького архітектора і російської емігрантки, кубинець Алехо Карпентьєр (1904-1980) зажив слави як визначний письменник, журналіст, музичний критик. Лауреат премії Чіно дель Дука (1975), премії «Мігель де Сервантес» (1977), премії Медічі за найкращий іноземний роман (1979). Літературний напрям письменника критики визначають як магічний реалізм.  Повість «Концерт бароко» – один з найвідоміших творів Карпентьєра, що узагальнює нове бачення історії і нове відчуття часу. Герої повісті є символами-масками різних культур (Господар – Мексика, Слуга, негр Філомено – Куба), а їхня мандрівка із Мексики через Гавану до Європи символізує розвиток у часі людської культури. У романі “Розправа з методом” видатний кубинський письменник Алехо Карпентьєр (1904 – 1980) сатирично відображає багато подій життя Латинської Америки останніх десятиліть.

 

Рубина Д. Синдикат : роман. –  Москва : Эксмо, 2011. – 541 с.

Безумна карусель сучасного життя величезного мегаполісу; потойбічна організація, мета діяльності якої – вирощування фантомних “проектів” на зразок невтомного пошуку загублених в століттях ізраїльських колін; хоровод пройдисвітів, ідіотів, романтиків, торгашів і пророків… Країни і міста, любов і смерть, життя минуле і безоглядний біг в майбутнє… У фокусі цієї трагічно смішної і кумедно сумної книги – здивований погляд самотньої людини на сьогоднішній світ.

 

 

Лучшие методы лечения остеохондроза. – Харьков : Фолио, 2013. – 156 с. ( Будьте здоровы!)

Остеохондроз можна назвати хворобою століття, адже сьогодні практично кожному другому жителеві Землі знайомі ниючі болі в спині, простріли, легке оніміння кінцівок, холод в руках або ногах. Автор детально розповідає про сучасні методи лікування і профілактики цього захворювання, у тому числі в народній медицині, пропонує комплекси вправ лікувальної фізкультури, описує прийоми масажу і самомасажу, що полегшують перебіг хвороби. Ви дізнаєтесь, як допомагають при остеохондрозі лазні і сауни, як впливає характер праці і відпочинку на стан вашого здоров’я, який варіант дієти є для вас найкращим – одним словом, як зменшити ризик захворювання остеохондрозом.

 

до читальної зали

Мазуркевич, С. А. Христофор Колумб / С. Мазуркевич.  Харьков : Фолио, 2013. – 122 с. : портр.  (Знаменитые люди планеты).

Xpиcтофop Колумб, бeзумовно, є ключовою фігурою епохи Великих географічних відкриттів. Один тільки список того, що зробила ця людина, вражає: він здійснив перше плавання через Атлантичний океан до берегів Центральної Америки, відкрив Саргассово і Карибське моря, Багамські, Великі Антильські і Малі Антильські острови, частину узбережжя Південної і Центральної Америк, заснував першу колонію у Новому Світі на Гаїті і Сан-Домінго… Тим не менш у житті знаменитого мореплавця, який здійснив офіційне відкриття Америки, багато суперечливих моментів, по-різному оцінюється і його внесок у справу географічних відкриттів – із цього питання у істориків є багато думок. Та все ж Колумб назавжди залишиться головним представником великої епохи європейської «заокеанської експансії».

 

Чубрикова, О. А. Турция, которую мы не знаем / Ольга Чубрикова.  Харьков : Фолио, 2011.  256 с. : ил., портр.

Книга «Турция, которую мы не знаем» – це розповідь про сучасну Турецьку Республіку, країну, яка стрімко розвивається, яка досягла наразі немалих успіхів у різних галузях. У книзі розкрито теми турецької внутрішньої і зовнішньої політики, економіки і туризму, розповідається про історичні основи створення Турецької Республіки, а також про розвиток українсько-турецьких відносин. Автор майже сім років провела у столиці Турції Анкарі, працюючи у Посольстві України, і стала свідком багатьох подій турецького політичного і суспільного життя останнього десятиріччя.

 

Мустафін, О. Р. Справжня історія Стародавнього світу / Олексій Мустафін.  Харків : Фоліо, 2013. – 352 с. : іл.

Цю книгу Олексій Мустафін писав близько трьох років для свого сина Михайла, і за порадою друзів вирішив її видати. Особливість його підручника в тому, що весь матеріал подається в хронологічному порядку, а не за країнами, як зазвичай прийнято. Завдяки цьому читачі мають можливість побачити взаємопов’язаність історичних подій у різних країнах. За словами Олексія: «Викладення історії стародавнього світу як цілісного світу, як цілісної системи – дозволяє краще зрозуміти цю історію. Власне в цьому полягає сенс підручника. Не в тому, щоб дитина запам’ятала багато фактів, а в тому, щоб вона зрозуміла певним чином логіку історії. А факти – вони в цьому тільки допомагають».Український журналіст та телевізійний менеджер Олексій Мустафін за освітою історик. У 1993 році він закінчив історичний факультет педагогічного університету ім. М.Драгоманова. Працював журналістом в «УНІАН-тижневик», газетах «Пост-Поступ», «День», «Дзеркало тижня»; на телеканалах «1+1» та «Інтер» та СТБ. Автор програми «Післязавтра» (2003–2005), фільмів «2004» і «Майже доросла. Щоденник двадцятирічної», за який отримав премію «Телетріумф» за найкращий телевізійний документальний фільм 2011 року. З березня 2013 р. — генеральний директор телеканалу «Мега».

  

Зарубин, В. Г. Проект “Украина”. Крым в годы смуты (1917-1921 гг.) / Вячеслав Зарубин. Харьков : Фолио, 2013. – 381 с. : портр.

Книга присвячена подіям Громадянської війни у Криму. Використовуючи архівні дані, спогади, багаточисельну літературу, автор намалював загальну картину життя півострова тих років. Особлива увага приділяється характеристиці діяльності різних державних утворень, які приходили на зміну один одному протягом короткого відтинку часу – Соціалістичної Радянської Республіки Тавриди, першого і другого Кримських крайових урядів, Кримської Соціалістичної Радянської республіки, уряду Півдня Росії, – а також непростим міжнаціональним відносинам у багатоетнічному регіоні. У книзі нема міфів і домислів, автор максимально об’єктивно висвітлює історію Криму у 1917-1921 рр.

  

Загадки истории: факты, открытия, люди / [худож.-оформ. О.Н. Иванова].  Харьков : Фолио, 2013.  640 с. : ил.

Люди завжди із цікавістю ставилися до різних загадок минулого, якими повна багатовікова історія людства. Деякі із цих загадок живуть не одне тисячоліття і при цьому постійно обростають новими фактами, іноді такими, які кардинально змінюють наше уявлення про багато подій. І трапляється, що міфи й легенди, які існують в історичній пам’яті багатьох народів, після глибокого і всебічного вивчення стають основою для вироблення нових гіпотез і версій при вирішенні загадок далекого минулого.

 

Нові надходження книг до фондів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки за листопад

 

до читальної зали

Лукашевич, М.П. Соціологія сім’ї : підручник / М.П. Лукашевич, Ф.Ф. Шандор. – Київ : Знання, 2013. – 224 с. – (Вища освіта ХХІ століття).

У підручнику розглядаються основні категорії, об’єкт і предмет соціології сім’ї та особливості використання соціологічних методів у дослідженнях впливу сімейної сфери на суспільне життя та поведінку людей. Здійснено ретроспективний аналіз становлення соціології сім’ї у світовій практиці та в Україні. Сім’я досліджена як соціальний феномен, важливий соціальний інститут. Соціальна організація та мала соціальна група, що у сукупності визначають дошлюбну та сімейну поведінку людини, первинну соціалізацію особистості. Розглянуто перспективи розвитку сім’ї під глобальними впливами у контексті національної культури, традицій та звичаїв. Книга призначена для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів.

 

Грицак, Я. Страсті за націоналізмом : стара історія на новий лад : есеї / Ярослав Грицак. – Київ: Критика, 2011. – 352 с.

Книжка львівського історика професора Ярослава Грицака продовжує, наслідує та доповнює збірник 2004 року «Страсті за націоналізмом», але є не так його оновленою й істотно зміненою версією, як радше цілком новим виданням: понад половину вміщених тут есеїв написано протягом семи пореволюційних років і присвячено здебільшого «післяпомаранчевим» реаліям, а решту текстів суттєво переглянуто та перередаґовано. Втім, автор і далі закликає до парадигмальної зміни в поглядах на природу націоналізму та, попри драматичні колізії останнього часу, не вважає за доцільне змінювати головний висновок, якого дійшов 2004 року: і тоді, і нині Україна має саме стільки націоналізму, скільки потрібно, щоб утримувати відносну політичну стабільність і будувати демократію, а досвід Помаранчевої революції та її поразки тільки увиразнив те, що вагу національного чинника в публічному дискурсі неабияк перебільшено, адже проблеми українського суспільства пов’язано не так із ідентичностями, як із цінностями, що сповідують еліти та громадяни.

  

Бойчук, М.А. Демократія як народовладдя : становлення та розвиток в Україні в період утвердження незалежності / Микола Бойчук. – Київ : Генеза, 2012. – 240 с.

Автор аналізує природу та сутність демократії як форми народовладдя, її значення та роль у розбудові правової незалежної держави. Розвиток демократії автор безпосередньо пов’язує із становленням громадянського суспільства, активізацією політичної участі народних мас та формуванням їх політичної культури. Книга розрахована насамперед на науковців, спеціалістів у галузі філософії та політичних наук. Вона також адресована студентам та аспірантам гуманітарних спеціальностей і буде корисною для всіх, хто цікавиться проблемами політичного розвитку суспільства.

 

Політична наука. Методи досліджень : підручник / за ред. О.А. Габрієляна. – Київ : Академія, 2012. – 319 с. – (Альма-матер).

Сучасну політичну реальність досліджують у найрізноманітніших вимірах: від філософського до буденного, від теоретичного до практичного. За будь-яких обставин тільки правильно обрана методологія озброює дослідника інструментарієм, що дає змогу цілісно, комплексно і системно пізнавати політичні процеси, виявляти закономірності їх перебігу, прогнозувати перспективи розвитку, обирати раціональні способи і технології політичного впливу. Осягнути суть, функціональні особливості методів політичного дослідження, осмислити правомірність їх застосування в конкретних ситуаціях, виробити вміння інтерпретувати здобуті результати допоможе матеріал, викладений у пропонованому підручнику. У ньому також розглянуто теоретико-методологічні принципи і прикладні засади політологічного дослідження, якісні та кількісні методи збирання та аналізу емпіричних даних, способи наочного подання матеріалу. Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться політологам-практикам і всім зацікавленим у виробленні власних умінь пізнання політики.

 

Михальський, Ю.А. Адміністративно-правова охорона права громадян на свободу об’єднання в Україні : монографія / Юрій Анатолійович Михальський. – Київ : Юридичний світ, 2012. – 192 с.

У монографії розглядаються питання ґенези права громадян на свободу об’єднань та соціальна зумовленість його адміністративно-правової охорони. Досліджується нормативно-правове забезпечення правової охорони права громадян на свободу об’єднання.

 

 

 

до відділу  абонементу

5Шелест П. Ю.”Справжній суд історії ще попереду” : спогади, щоденники, документи, матеріали / Петро Шелест ; заг. ред. Ю. Шаповала. – Київ : АДЕФ-Україна, 2011. – 1120 с. : фотоіл., портр.

Книга містить унікальні щоденникові записи і спогади одного з найцікавіших українських політиків ХХ століття Петра Шелеста, а також документи і матеріали про його життєвий шлях і діяльність. Автори-упорядники прагнули створити об`єктивне уявлення, реалістичний портрет Петра Шелеста як людини і керівника. Видання містить також інтерв`ю тих, кому довелося знати Петра Шелеста або працювати з ним. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією.

 

 

21Оформление квартиры. Стильные мелочи / [авт.-сост. М.П. Згурская]. – Харьков : Фолио, 2013. – 220 с. : ил. ( Мастер-класс)

Чи набридли вам щоденність і одноманітність ? Чи хочете ви  зробити будинок, квартиру неповторними, стильними і в той же час затишними і гармонійними, внести в інтер’єр родзинку, не вдаючись до послуг дизайнерів і масштабним переплануванням? Немає нічого простіше. Автор пропонує безліч оригінальних ідей і варіантів як організації простору, прийомів корегування приміщень, використання кольорової палітри та освітлення, так і декорування” малих форм”: ламп, свічників, ваз, годинників. Ви дізнаєтесь, що саме дизайнери називають “вбивцями ” інтер’єру, зможете по-новому подивитись на  старі речі, познайомитись з технікою декору і навчитесь, як виготовити унікальну свічку з льоду, а тарілки повісити на стіну… Виготовлені самостійно стильні штучки перетворять ваш будинок, подарувавши відчуття свята і гарний настрій, адже в дизайнерській справі дрібниць не буває.

 

42Рубина Д. И. Почерк Леонардо: роман / Дина Рубина. – Москва : Эксмо, 2011. – 460 с.

Вона пише дзеркальним почерком, у неї блискучі здібності до математики і фізики, вона геніальна циркачка, неймовірний каскадер, вона знає про дзеркала все, що можна про них знати. Вона вміє бачити минуле і прозрівати майбутнє. Київ, Москва, Франкфурт, Індіана-поліс, Монреаль – вона летить по життю, неприкаяна і скована, бачить більше, ніж звичайна людина здатна уявити, – і ненавидить за це себе і того, хто наділив її такою здатністю. Містичний роман Діни Рубіної “Почерк Леонардо” – історія людини, яка не хотіла бути деміургом, історія жінки, яка з прекрасною гидливістю відкидає дар небес.

 

 

 

32Муравьёва И. Барышня : [роман] / Ирина Муравьёва. – Москва : Эксмо, 2010. – 347 с. (Большая литература. Ирина Муравьёва)

Вчорашня гімназистка, повітряна панночка, яка вихована на віршах Пушкіна, перетворюється на люблячу жінку і самовіддану матір. Для її маленького родинного життя великі історичні потрясіння початку 20 століття – прості будні, коли смерть – звичайне явище, коли страх, що ти виймеш з конверта лист від того, кого вже немає, стає звичним. І неможливо вберегтися від страждань. Але вони не лише пригинають до землі, але і направляють увись. “Панночка” – перший роман родинної саги, задуманої автором в декількох книгах.

 

 

 

24Зануссі К. Час помирати : спогади, роздуми, анекдоти / Кшиштоф Зануссі . – Харків : Фоліо, 2013. – 479 с. : ( Карта світу)

Кшиштоф Зануссі – видатний польський режисер, сценарист і письменник. «Час помирати» – це розповідь справжнього митця про його непростий шлях у мистецтві і про людей, що його  оточували, серед яких було немало цікавих особистостей, таких як Папа Іван Павло ІІ, президент Чехії Вацлав Гавел та багато інших. Спеціально для цього видання Зануссі написав новий розділ, у якому розповів про своє ставлення до України, її історії і культури.

 

 

 

до відділу мистецтв

21Мельниченко, В. Ю. Богдан Ступка. Біографія / Володимир Мельниченко. – Москва : Домашняя библиотека, 2012. 832 с. : фотоіл., портр.

Ця біографія написана за життя Богдана Сильвестровича Ступки. Значна частина тексту – розповідь самого Богдана Ступки. Крім того, він відповідає на понад 1200 запитань автора. У цій книзі Богдан Ступка – живий! Пам’ятайте його живим!

 

 

 

 

21Кузнецова, Т. А. Хроники Большого балета / Татьяна Кузнецова.- Москва : РИПОЛ классик, 2011.– 336 с.

Скандали і тріумфи, адміністративні перевороти та творчі потрясіння, мистецтво та інтриги, персони і персонажі. Ця книга – документальний літопис головних подій життя трупи Великого театру, що написаний балетним оглядачем Тетяною Кузнєцовою.

 

 

 

 

 

21Музей волинської ікони =Museum of Volyn Icon : [книга-альбом]. – Київ : АДЕФ-Україна, 2012. – 400 с. : іл.

Альбом репрезентує твори волинського іконопису, релігійного живопису західноєвропейської традиції, церковної різьби та скульптури 16 – початку 19 ст. з колекції Музею волинської ікони у Луцьку. Видання знайомить шанувальників мистецтва з унікальними волинськими іконами, які складають скарбницю духовної спадщини Волині, є безцінним надбанням українського народу.

 

 

 

до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії

Водоснабжение и водоотведение : энцикл. / под ред. А. Е. Попова; сост.  В. В. Кобзарь, А. В. Кобзарь. – К. : Логос, 2002. – 488 с. : ил., табл. – (130-летию киевского водопровода посвящается).

В енциклопедії ” Водоснабжение и водоотведение ” вміщено в алфавітному порядку понад 4500 статей з водопровідної  справи, каналізування та санітарної техніки, близько 700 чорно-білих ілюстрацій, схем, креслень, а також фотопортретів. В  першому розділі подано тлумачення термінів, що  застосовуються в названій галузі, а також у суміжних галузях знань: гідравліці, гідротехніці, гідрології, гідробіології, хімії води і мікробіології, медицині і засадах гігієни води, економіці,  автоматизації, комп’ютеризації та інших науках, термінологічний апарат яких досить широко використовується в процесах проектування, будівництва та експлуатації систем водопостачання та водовідведення. Тут же вперше зроблена спроба узагальнення біографічних відомостей про осіб, які зробили гідний внесок у розвиток даної галузі, а також суміжних наук (понад 900 біографій). Значна частина енциклопедії присвячена іншим відомостям, розміщеним поза алфавітною частиною: хронологія розвитку систем водопостачання та водовідведення, бібліографія про водопостачання та водовідведення міст, регіонів і населених пунктів. Хронологія забезпечена предметним покажчиком. У додатках наведені різні відомості, корисні дрібниці, довідкові таблиці одиниць виміру, устаткування, обладнання, заводів-виготовлювачів. Робота ілюстрована відомими і маловідомими висловлюваннями про воду, її роль у природі та житті людини, наведені прислів’я та приказки про воду.

 

Ковалинский, В. В. Киевские хроники. Кн. 2. Юбилеи 2012 : события, персоналии / Виталий Ковалинский. – К: ВАРТО, 2012. – 320 с. : ил.

Друга книга серії «Київські хроніки» розповідає про ювілейні події в історії Києва у 2012 році. Це великі і малі події в житті міста, що вплинули на його розвиток, ювілеї київських храмів і музеїв, шкіл та гімназій, театрів і кіно, залізниці та трамваю, іподрому та обсерваторії. У книзі – пам’ять про видатних киян, які стали такими не за місцем свого народження, а за справами, звершеними на славу Києва.

 

 

Левандовський, О.О. На Байковій горі : путівник / Олександр Левандовський, Максим Калніболотський, Лев Кудрявцев. – К. : [Гранмна], 2013. – 200 с. : фото.

Дане історичне видання присвячено старовинному Байковому кладовищу Києва – центральному поховальному комплексу державного значення. Цей путівник вперше у літературі України розповідає про пам’ятники знаменитих та відомих діячів нашої країни і місця їх знаходження по дільницях. В книзі включено короткі біографічні відомості представників культури, науки, громадського життя. Матеріали для довідок виявлені з архівів, літератури, бібліотек, музеїв, фондів різних установ, а також в результаті довгих пошуків і дослідження могил наших співвітчизників на величезному цвинтарі.

 

Макаров, А. Н.  Были и небылицы старого Киева / Анатолий Макаров. – К. : SKYHORSE, 2013. – 281 с. : ил.

Книга відомого письменника і культуролога Анатолія Макарова «Были и небылицы старого Киева»  присвячена відносно новим переказам, міфам, утопіям і звичаям, що виникли в основному у ХІХ столітті і сприяли оновленню київської ментальності. Саме тоді склався новий тип городянина, орієнтований на гуманітарні цінності. Останнім часом ми потроху повертаємося до нього, долаючи тяжкий спадок ХХ століття – епохи соціальних катаклізмів, воїн і революцій. Деяких успіхів на цьому шляху ми вже домоглися, але заодно наробили багато нових помилок, повертаючи до життя те, що слід було б засудити і відкинути. Наприклад, непомірну пристрасть до грошей, зневага до культурних традицій і духовної суті релігії. Ми миримося з дисбалансом між освітою і вихованням і багато іншим, що отруювало життя наших предків. У такій ситуації кілька «уроків минулого» нікому б не завадили…

  

Фесенко, Г. В. Птахи садів і парків Києва / Г. В. Фесенко. – Кривий Ріг : Мінерал, 2010. – 236 с. : іл.

Книга містить нариси про дев’яносто один вид птахів, які достатньо регулярно трапляються в зелених насадженнях міста під час гніздування, міграцій або зимівлі. Описано загальні особливості біології птахів, їхньої поведінки, характер пісні у співочих видів, особисті враження автора від спостережень за птахами на території мегаполіса. Оповіді ілюстровані фотографіями, зробленими у природі, і малюнками, які демонструють статеві, вікові та індивідуальні варіанти забарвлення птахів, їхні окремі звички. Вміщено також дані про штучні гніздівлі та годівниці для приваблення і збереження птахів.

 

 Нові надходження книг до фондів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки за жовтень

до абонементу

Радченко, Л.О. Історія України: таємниці життєписів видатних осіб : [науково-популярний посібник для викладачів гуманітарних дисциплін] / Людмила Олексіївна Радченко, Валерій Іванович Семененко. – Харків : Світ Книг, 2011. – 246 с. : портр.

Життя кожної особистості, тим більше талановитої й унікальної, – захоплюючий роман. Пізнаючи особливості й повчальні, а часто ще й цікаві подробиці біографії великих людей, ми значно рельєфніше та глибше осягаємо історичний процес. Книга розповідає про хвилюючі миті захоплення Жінками-Музами видатних митців, дає можливість пережити разом з ними безмежно щасливі хвилини й роки поєднання з коханими, страждання ревнощів, розлучень,  відчути подих справжньої ніжності.

 

Кузнєцов, А.В. Бабин Яр : [роман-документ] / Анатолій Кузнєцов ; [пер. з рос. С. Батуріна]. – Київ : Самміт-Книга, [2012]. – 352 с.

Автор книги народився та виріс у Києві, на Куренівці, неподалік великого яру, назва якого свого часу була відома тільки місцевим мешканцям: Бабин Яр. Перед війною це було місце дитячих забав. Понад два роки воно було забороненою зоною, з дротом під високим струмом, з табором, на заслонах якого було написано, що по кожному, хто наблизиться, буде відкрито вогонь. Далі враз, в один день, Бабин Яр став відомим усьому світу. Кожного дня тут розстрілювали євреїв, росіян, українців… Про цю книгу краще за все сказати словами  автора: «Я пишу так, начебто присягаюся за юридичне свідчення на найвищому чесному суді і відповідаю за кожне своє слово… ТАК ЯК ЦЕ БУЛО».

 

Березяк, В.В. Атлантида : сторінки прадавньої української історії / Віктор Березяк. – Київ : Науковий світ, 2012. – 208 с. : іл., карт.

Таємницю Атлантиди буде розгадано найближчим часом, і всі припущення перейдуть у площину реальної історії прадавніх пращурів українського народу – хатів (пізніше венедів) і шумерів (атлантів, антів). У цьому глибоко переконаний автор книжки, який присвятив багато років свого життя вивченню рідної минувшини.

 

 

 Киз, Д. Цветы для Элджернона : [роман] / Дэниел Киз ; [пер. с англ. С. Шарова]. – Санкт-Петербург : Домино ; Москва : Эксмо, 2011. – 381 с. (Интеллектуальный бестселлер).

Головний герой – Чарлі Гордон, 32-річний чоловік з розумовими вадами, який працює прибиральником у  пекарні і добровільно бере участь в експерименті з покращення інтелекту. Штучне покращення інтелекту за допомогою операції – відкриття двох вчених: Доктора Штрауса и Доктора Немюра. Після вдалої операції над білою мишею по кличці Елджернон вони вирішують зробити аналогічну операцію над розумово неповноцінною людиною. Вибирають Чарлі, оскільки він прагне навчитися краще читати, писати і стати розумнішим. Експеримент – завжди небезпечний. Не важливо, чи проводиться він вже в тисячний раз або вперше. З Чарлі експеримент проходить вдало, але … З кожною сторінкою поринаєш у все більш глибоку безодню відчаю і метання. Охоплює жах і страх. Перевертаєш сторінки і чекаєш, що ось-ось все зміниться і автор пожаліє Чарлі.

 

 Ігнатова, Н. Миттєвості буття : молодіжно-романтична історія / Ната Ігнатова. – Донецьк : ЦСО, 2012. – 351 с.

Героїв книги «Миттєвості буття» можна любити, їх можна наслідувати, ними можна захоплюватися чи критикувати їхні дії, слова, вчинки, погляди, але залишитися байдужими – неможливо. Адже недаремно друзі захоплено, а недруги здивовано вигукують при зустрічі з ними: «От диваки!». Книга висвітлює проблеми сучасної молоді, в ній читачі зустрінуться  з уже знайомими героями повісті «Диваки».

 

 

Гранецька, В.Л. Мантра-омана : [роман] / Вікторія Гранецька. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 237 с.

 Роман, в якому вибагливо переплетені містика у стилі Кінга та глибокий психологізм Дашвар. Єва зробила все, щоб стати закінченим стервом. Вона живе лише для власного задоволення. Єдине, що не вписується в стиль її життя – сни. Щоночі до неї приходить таємничий Ловець Снів і умовляє стрибнути з даху. Сліди від його пальців залишаються і після пробудження Єви. Тільки смерть і «воскресіння» дозволяють зрозуміти, чому її теперішнє життя стало беззмістовним – колись вона була іншою, палко кохала. Але рідна мати зробила все ждя того, щоб розлучити її з коханим. Він не пережив тієї втрати… А Єва повинна спокутувати цей гріх.

 

до відділу організації використання єдиного фонду

Лампсос, П. Я – женщина Саддама / Парисула Лампсос, Лена Катарина Сванберг ; [пер. со швед. Е.Н. Хохловой]. – Москва : РИПОЛ классик, 2012. – 288 с. : портр.

Парісулі Лампсос було всього шістнадцять років, коли доля звела її з Саддамом Хусейном. Ця зустріч виявилася для неї фатальною. Заможні батьки пророкували своїй єдиній дочці інше майбутнє , але Парісула не змогла встояти перед чарівністю найвпливовішого чоловіка Іраку. Тридцять років Парісула Лампсос провела поряд з одним з найжорстокіших тиранів в історії двадцятого століття , перш ніж їй представився шанс втекти. Історія цієї сильної і пристрасної жінки, якій все життя довелося розплачуватися за те, що вона вибрала не того чоловіка, постає на тлі подій тих років на Близькому Сході.

  

Венцлова, Т. Вильнюс : город в Европе / Томас Венцлова ; [пер. с лит. М. Чепайтите]. – Санкт-Петербург : Издательство Ивана Лимбаха, 2012. – 264 с. : ил.

У книзі відомого поета і філолога, професора Єльського університету Томаса Венцлови столиця Литви постає багатошаровою, як її 700-річна історія. Фантастичний сплав мов, традицій і релігій, що існували на території на схід від Ельби незалежно від політичних кордонів, породив абсолютно особливий ореол міста. Автор оповідає про Вільнюс, якийстав нині центром молодої держави, готового до виклику, що зветься Європою.

 

Дончик, В. Г. Неминуче й неминуще : літературні досліди і хроніки / Віталій Дончик ; Національна академія наук України ; Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка. – Київ : Наукова думка, 2012. – 864 с. : портр.

Книжка українського вченого-літературознавця містить статті, літературні портрети та інші матеріали, які окреслюють загальну картину літературного процесу ХХ – ХХІ століть, розкривають його тенденції, змінність і тяглість, висвітлюють проблеми історії української літератури з погляду сучасності та ін. До видання ввійшли також есеїстичні та публіцистичні статті – знаки втручання автора в політичне життя.

 

Бочковская-Мартынович, В. Г. 100 раритетов из коллекций украинских библиотек / В.Г. Бочковская-Мартынович, Ю.В. Егоров, Л.В. Хауха. – [Киев] : [АДЕФ-Украина], [2012]. – 220 c. : ил.

Збірник популяризує стародруки і вводить у науковий обіг книжкові раритети з особистих бібліотек. У збірнику представлені також унікальні експонати державних сховищ. Серед раритетів Пересопницьке Євангеліє 1556-1561 років , перша надрукована «Біблія Руска» Франциска Скорини та «Київські глаголичні листки», датовані IX -X століттями. Вони вважаються однією з найдавніших пам’яток слов’янської писемності. Тексти написані чорнилом на аркушах добре виробленого пергаменту. Фахівці стверджують, що в 1870 році архімандрит Антонін привіз листки з Єрусалиму, де вони зберігалася, і подарував їх Київській духовній академії. Не менш цікава і рідкісна книга 1921 року видання – «Українська абетка» з ілюстраціями Григорія Нарбута, автора перших українських грошових знаків періоду Української Народної Республіки.

 

до читальної зали

Педагогічні технології : навчальний посібник для ВНЗ / М.М. Чепіль, Н.З. Дудник. – Київ : Академвидав, 2012. – 224 с. – (Серія “Альма-матер”)

Досягнення мети завжди залежить від вибору шляху та особистості, яка його долає. У педагогічній справі – від навчально-виховних технологій, уміння ефективно їх застосовувати, компетентно реагувати на все нові цивілізаційні виклики сучасній школі. У пропонованому навчальному посібнику викладено теоретичні, прикладні, особистісні аспекти використання педагогічних технологій, розкрито сутність, типологічну структуру, історію розвитку, специфіку найпоширеніших у світовій і вітчизняній практиці педагогічних технологій, а також важливість особистісного фактора у їх упровадженні. Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться педагогам-практикам, усім зацікавленим в організуванні педагогічного процесу на інноваційній основі.

 

Педагогічна етика : навчальний посібник для ВНЗ / Г.П. Васянович. – Київ : Академвидав, 2011. – 254 с. : портр. – (Серія «Альма-матер»)

Педагогічна діяльність – це постійне перебування в ситуаціях морального вибору, що зобов’язує застосовувати чіткі критерії в їх пізнанні, оцінюванні і використанні співмірних обставинам моделей поведінки. Для переконливості педагогічних дій, усвідомлення педагогом їх правильності важливо враховувати моральні наслідки, які вони породжують, покладаючись на розуміння добра і зла, тлумачення яких у педагогічній справі має специфічні особливості. Цю проблематику досліджує педагогічна етика, яка на основі відповідальності за долю підростаючих поколінь обґрунтовує педагогічну мораль та її принципи, моральний обов’язок, моральну самосвідомість, моральну відповідальність, особливості моральних відносин педагога, моральні наслідки зайнятої ним позиції і його вчинків. Складний комплекс моральних питань у виховній діяльності, а також тлумачення їх педагогічною етикою утворюють зміст пропонованого навчального посібника. Адресований він студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться всім, хто має справу з навчанням і вихованням.

 

Педагогічна майстерність : хрестоматія : навчальний посібник / за ред. І.А. Зязюна. – Київ : Вища школа, 2006. – 606 с.

Хрестоматія містить тексти, дидактичні завдання до них, коментарі та додатки для самостійного опанування курсу «Основи педагогічної майстерності» (три модулі): теоретичні та прикладні дослідження вітчизняних і зарубіжних авторів, що розкривають сутність педагогічної діяльності й майстерності вчителя, допомагають майбутньому педагогові зрозуміти шлях професійного самовдосконалення.

  

Соціальна педагогіка : підручник для ВНЗ / за ред.. А.Й. Капської ; Міністерство освіти і науки України ; Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова ; Інститут соціальної роботи та управління.  – К. : Центр учбової літератури, 2011. – 488 с.

У посібнику розглядаються загальнотеоретичні та практичні питання соціально-педагогічної роботи з людьми різних вікових груп та категорій. Використовується найновіший вітчизняний та зарубіжний соціально-педагогічний досвід. Посібник розрахований не лише на професорсько-викладацький склад та студентів вищих навчальних закладів, спеціалістів-практиків та працівників народної освіти, а й на керівників трудових колективів, посадових осіб, – усіх, хто певним чином у силу своїх професійних та громадських обов’язків працює з людьми.

 

Буйницька, О.П. Інформаційні технології та технічні засоби навчання  : навчальний посібник для ВНЗ  / О.П. Буйницька ; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України ; Київський університет ім. Бориса Грінченка. –  Київ : Центр учбової літератури, 2012. ­–  239 с. : іл.

Посібник укладено відповідно програми курсу «Інформаційні технології та технічні засоби навчання», який є нормативною дисципліною навчального плану підготовки бакалаврів напрямів: соціальна педагогіка, практична психологія, початкова освіта. В посібнику, згідно з вимогами кредитно-модульної системи, представлено теоретичний матеріал про сучасні інформаційно-комунікаційні технології, що застосовуються для опрацювання й подання навчальних, консультативних та рекламних матеріалів. Перевірити засвоєні знання під час проходження змістового модуля допоможуть студентам розроблені тестові завдання, а визначити чи опановано навчальний курс на достатньому рівні доцільно за орієнтовним екзаменаційним тестовим завданням. Для швидкого знаходження необхідних термінів, понять у посібнику подано короткий термінологічний словник та покажчик термінів і понять.

 

до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії

23Забудова Києва доби класичного капіталізму або Коли і як місто стало європейським / А. Б. Бєломесяцев та ін. ; за заг. ред. М. Б. Кальницького, Н. М. Кондель-Пермінової. – К. : ВАРТО, 2012. – 559 с. : іл., табл.

У книзі розглянуто різнобічні аспекти розвитку Києва як європейського міста на зламі ХІХ–ХХ століть. В результаті наукових досліджень історія Києва доповнена новою інформацією про місто, що зникає. Зокрема, про Хрещатик, головну вулицю, що стала полігоном містобудівних, архітектурних та мистецьких випробувань. Серед численних прикладів активної будівної та бізнесової практики Києва наведено прецеденти діяльності в умовах кризи та подолання її наслідків. Розкрито специфіку архітектурно-будівної діяльності на межі ХІХ-ХХ ст. з правовими та інвестиційними механізмами і репрезентовано творчі портрети видатних будівничих Києва.

  

21Кальницький, М. Київ. Прикмети часу. 1890-ті роки : видання включає репринтний план Києва 1889-1890 років / Михайло Кальницький. – К. : ВАРТО, 2013. – 144 с. : іл., карт.

Нова книжка видавництва “ВАРТО” пропонує незвичний погляд на старий Київ. Завдяки високоякісним світлинам початку 1890-х років з альбому знаного видавця С. В. Кульженка у супроводі коментарів Михайла Кальницького – відомого фахівця з історії Києва – читач, немовби користуючись збільшувальним склом, приглядатиметься до найдрібніших подробиць давніх вулиць і будівель Верхнього міста та Подолу, центральних кварталів Хрещатика та Липок, Лук’янівки та заміської лівобережної Слобідки. До книги додається маловідомий, але дуже інформативний план міста кінця ХІХ століття.

  

21Киевский альбом : историч. альманах. Вып. 8 / [гл. ред. Т. Ананьева]. – [К.] : [Книга-плюс], [2013]. – 128 с. : ил., портр.

В альманах ввійшли статті:

Татьяна Ананьева.  Портреты Киева фотографа Григория Чугаевича. (К 190-летию со дня рождения)

Василий Ульяновский. Неизвестный проект иконостаса собора Рождества Христова («теплой Софии») 1869-1870 гг. : заказчики, авторы, исполнители, программа

Петр Новиков. «Это было, было…» Подольский пожар 1918 года. Публикация Валентины Вечтомовой

Всеволод Дубовецкий. О Музее истории Подола

Людмила Бондаренко. Рассказ о жизни школы (из воспоминаний и бесед) при yчaстии: Зои Тарасенко, Маргариты Шпанько, Юрия Супинского, Аллы Климкиной (Олесовой), Александры Смоляровой, Ирины Новобранцевой

Алла Петраш. Перечитывая письма отца

Варвара МировичКиевские сюжеты из дневников (Лев Шестов, Алла Тарасова, Наталья Кульженко). Публикация Галины Мельник
Лилия Казанцева.Обычный необычный киевлянин:

Иван Ильинский – астроном и летописец эпохи
Иван Ильинский. Из дневников. Часть 2. В поисках истины и своего места в неспокойном мире. Публикация Лилии Казанцевой
Евгения Демченко. «…Эта простота и легкость акварелей, непринужденность живой души» : киевский художник Федор Шаврин.
Сергей Сурнин. Как важно быть… веселым. О художественных открытках, киевском «Рассвете» и их авторах

Екатерина Рапай. О Параджанове. Подготовка к публикаци, примечания Наталии Томазовой

 

 21Кобзар, В. В. Водовідведення Києва  від першого проекту до сьогодення. 1894-2010 / В. В. Кобзар. – К. : ІНТЕРПРЕС ЛТД, 2010. – 216 с. : іл.

Сьогодні служба каналізації Києва має понад 2600 км мереж, 35 каналізаційних насосних станцій, комплекс Бортницької станції аерації та штаб близько 2 тис. чоловік. Історії виникнення та розвитку Департаменту з експлуатації каналізаційного господарства ВАТ «АК «Київводоканал» присвячено цю книгу. Видання суттєво відрізняється від попереднього, що вийшло в 1994 р., насамперед, новими історичними документами, кресленнями, описами, фотодокументами, що їх вдалося зібрати до фонду Музею історії каналізації м. Києва. Подано також репринтні видання: перший проект каналізації міста, перші друковані праці про каналізацію та ін.

  

21Статистичний щорічник м. Києва за 2011 рік / [за ред. Р. Г. Віленчук] ; Держ. служба статистики України ; Головне упр. статистики у м. Києві.  К. : Август Трейд, 2012. – 467 с. : табл.

У статистичному щорічнику вміщено дані про соціально-економічне становище міста у 2011 році у порівнянні з попередніми роками. Висвітлено показники системи національних рахунків, матеріального виробництва, фінансової та соціальної сфери, населення. Надані окремі зіставлення за регіонами України.

  

Нові надходження книг до фондів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки за вересень

до читальної зали

авпЛісовець, О.В. Теорія і методика роботи з дитячими та молодіжними організаціями України : навчальний посібник / О.В. Лісовець. – Київ : Академія, 2011. – 256 с. : портр.

Суспільство сильне своєю багатоманітністю, можливостями для саморозвитку і самовираження людини. Особливо важлива його роль у раціональному спрямуванні самостворювальної енергії дітей, підлітків, молоді. Значною мірою ця мета реалізується завдяки співучасті юної особистості у спільних зі своїми ровесниками справах, організаційному та емоційному об’єднанні намірів і сил. Допомогти їм у цьому покликані передусім школа, соціально-виховні інституції. Саме на цих особливостях дитячо-юнацького життя і педагогічної діяльності зосереджена проблематика пропонованого навчального посібника. У ньому розкрито сутність, функціональну специфіку, етапи розвитку дитячого і молодіжного рухів, діяльність дитячих і молодіжних громадських організацій, неформальних груп в Україні, способи соціально-педагогічного сприяння їхнім справам. Для студентів вищих навчальних закладів, соціальних педагогів, організаторів дитячого та молодіжного руху.

 

23Мешко, Г.М. Вступ до педагогічної професії : навчальний посібник / М. Мешко. – Київ : Академвидав, 2012. – 199 с.

Учитель — людина, якій за фахом належить відкривати молодій генерації глибини наук, життєву мудрість, передавати навички діяльності. Із його працею свої сподівання пов’язують ті, у чиїх сім’ях зростають діти. Від нього залежать розвиток особистості і міцність основ суспільства. Справжнім учителем може стати людина з високими моральними якостями та рівнем культури, яка розуміє, що шлях до професії і шлях у професії потребують праці над собою, постійного самоформування і самовдосконалення. Усвідомлене входження в педагогічну справу починається з осягнення її засад і суті, призначення, функцій і структури педагогічної діяльності, раціональних методів професійного самовиховання.

Різноманітні аспекти цієї проблематики висвітлено у пропонованому навчальному посібнику, адресованому студентам вищих навчальних закладів. Викладена в ньому інформація прислужиться педагогам-практикам, усім, хто має намір обрати професію педагога.

 

 23Савчин, М.В. Вікова психологія : навчальний посібник для ВНЗ / М.В. Савчин, Л.П. Василенко. – Київ : Академвидав, 2011. – 383 с. : портр.

У навчальному посібнику висвітлено загальні засади, теоретичні основи, історію розвитку предмету вікової психології, розкрито особливості психічного буття людини від початку життя до останніх днів.

Посібник адресований студентам вищих навчальних закладів. Корисний буде всім, кому за фахом доводиться мати справу з людьми, хто намагається вибудовувати стосунки на основі знання себе та інших.

 

 

 

 34Харчук, Р.Б. Сучасна українська проза. Постмодерний період : навчальний посібник для ВНЗ / Р.Б. Харчук. – Київ : Академія, 2011. – 248 с.

У навчальному посібнику йдеться про особливості розвитку сучасної української прози з огляду на такі її естетичні орієнтації, як неопозитивізм, неомодернізм, передпостмодерні явища, постмодернізм, феміністичне письмо, альтернативне самовираження, різноманітні межові стильові явища. Розкрито також зміст літературно-естетичної дискусії про постмодернізм і його особливості в українському письменстві. Аналіз творчості найпомітніших у цьому часі прозаїків поєднано із розкриттям домінантних ознак стильових течій, які вони представляють. Деякі актуальні положення і факти уточнено в короткому літературознавчому словнику-довіднику.

Посібник адресований студентам-філологам, аспірантам, учителям середніх навчальних закладів. Прислужиться зорієнтованим на здобуття філологічного фаху учням і всім небайдужим до літературної проблематики.

 

 23Цвєтков, О.П. Культура і релігія : навчальний посібник для ВНЗ / О.П. Цвєтков. – Київ : Академвидав, 2011. – 191 с. : портр.

Осмислення духовних і культурних надбань людства, нагромаджених у процесі становлення цивілізації, нерозривно пов’язане з пізнанням витоків культури і релігії, їхніх взаємозв’язків у різні часи. Аналіз релігії з позицій історії і філософії культури дає змогу осягнути її феномен як особливу культурну реальність, що завжди породжувала нові смисли і символи. Саме на основі такого методологічного підходу у пропонованому навчальному посібнику розкрито характер і роль взаємодії культури та релігії у процесі розвитку світової цивілізації.

 

 

до абонементу

123Процюк, С. В. [Троянда ритуального болю] : роман про Василя Стефаника /                      Степан Процюк. Київ : Академія, 2010. 183 с. : іл., портр. (Автографи часу)

Цей психобіографічний роман є історією загадкового внутрішнього світу і харизми Василя Стефаника. Його манила й переслідувала троянда — символ життя і смерті. Ритуалом власної творчості він прагнув подолати трагізм і суперечності буття. У його житті і творчості чорне та біле, нехтуючи безпекою, часто опинялися   поруч. «Троянда ритуального болю» Степана Процюка — психоаналітичні версії історії загублених кохань, письменницьких страждань, палітра символів, дослідження творчого мовчання як засобу  втечі від перевтоми.

 

 

2Положій, Є. В. Одіссея / Євген Положій. Харків : Фоліо, 2011. 795 с.

Лаконічно-екстремальний «Потяг», цинічно-романтична «Мері…», мізантропічно-філосовський «Дядечко…» та яскраві, сповнені цікавих спостережень та гумору оповідання відомого українського письменника Євгена Положія в одній книзі – справжня одіссея. Але це не повернення героя додому і навіть не пошуки автентичності Гомера. Це просто тексти, що будуть цікаві людям, які вміють читати.

 

 

 

ewЖовна, О. Її тіло пахло зимовими яблуками : оповідання та повісті / Олександр Жовна. Львів : Піраміда, 2008. 386 с.

Схожого за стилем письменника в українській літературі дев’яностих відшукати складно. Його проза суттєво відрізняється і від прози його попередників, і від тих, хто з’являється в наші дні. Олександр Жовна – автор чотирьох книг прози та чотирьох художніх фільмів, знятих за його повістями й оповіданнями. Письменник потойбіччя, майстер інфернальних станів, який занурюється у ваші душі, пробуджуючи їх від сну і відчищуючи від шлаків. Якщо це любов – вона всеосяжна. Якщо це смерть – вона неповторна. Якщо це злочин – він унікальний. Олександр Жовна дивує свіжістю бачення і простотою правдивості, природністю слова й емоційністю напруги. Його проза має самобутній стиль, невловиму художню красу і вишуканий смак. Вам навряд чи захочеться відкласти цю книгу, не дочитавши її до кінця.

 

21Ігнатова, Н. Диваки : романтична історія для дорослих дітей / Ната Ігнатова. Донецьк : ЦСО, 2012. 287 с. (Просто романтики)

Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов’ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються. Тому що вони – Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з’являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.

 

 

 

41Вадченко, Н. Переможців не судять : детектив / Ніна Вадченко. Донецьк : Альфа-прес, 2012. 351 с.

Книга Ніни Вадченко «Переможців не судять» нікого не залишить байдужим.

Майстерно створені характери вже через кілька сторінок примушують повністю зануритися у світ складних стосунків жінок, які прагнуть свого щастя у великому місті. Художниця, співачка, журналістка… У романі переплітаються різні долі та прагнення: кохання, успіху, грошей. Правда та омана, пристрасть та зрада, дружба, співчуття… Та знову зрада! Віру у справедливість поновлює невтомна шукачка істини Інна Пономаренко. Роман, створений як  соціально-психологічна драма на детективній основі, до останньої сторінки підтримує читацьку увагу. На вас чекають несподіванки! Не зазирайте у кінець книги – читайте уважно!

 

до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії

 cxvАвдеенко, А. Украина – Русь Арийская / Андрей Авдеенко. – Донецк : Донеччина, 2012. – 158 с. : фотоил.

У своїй новій книзі Андрій Авдєєнко, академік, дійсний член Української Академії наук, на основі глибокого аналізу стародавньої історії переконливо доводить, що витоки європейської цивілізації зароджувалися на території нашої держави, тому книга  й називається «Україна – Русь Арійська». Саме в усвідомленні значимості історичної правди автор бачить відродження  життєвої сили нашого народу – справжнього спадкоємця духовних цінностей Київської Русі.

У книзі розміщено авторські фотографії архітектури Києва із зображенням давніх символів багатовікової культури,  що свідчать про неперервний зв’язок духовності слов’ян-арійців з великими предками.

 

 23Їжакевич-Коновалюк : історія лаврського тандему : [альбом] / [авт. тексту Л. Цуріка]. – К. : АВІАЗ, 2012. – 84 с. : іл.

Є творчі тандеми,  що входять у духовне життя людей відразу, без будь-яких періодів чи етапів тривалого пізнання. І, якщо існує нагода познайомитися ближче з цими митцями, доторкнутися до їхнього духовного світу, то людина стає внутрішньо багатшою, свої почуття та думки не уявляє без художніх витворів цих авторів.

На українському горизонті найяскравішим та найунікальнішим був тандем митців Їжакевич-Коновалюк.

Познайомившись у далекому 1894 році, Федір Коновалюк та Іван Їжакевич уже ніколи не розлучалися на своєму творчому шляху. Далекі відстані та труднощі життя тільки зміцнювали цей творчий союз.

Спільно ілюстровані книги, намальовані картини, розписані церкви…

 

 dsПаталєєв, О. В. Старий Київ : зі спогадів Старого Грішника / О. В. Паталєєв ; [упоряд., вступ. ст. прим., добір іл. О. Друг]. – К. : Либідь, 2013. – 432 с. : іл., портр.

Яскраві та самобутні нотатки купця 1-ї гільдії Олександра Паталєєва розкривають перед сучасним читачем неповторну атмосферу Києва другої половини XIX ст. з його неординарними особистостями, своєрідним побутом і звичаями. Текст спогадів детально коментовано та ілюстровано.

 

 xcvСкляренко, В. М. Все об Украине / В. Скляренко, Я. Батий, М. Панкова ; предисл. Юрия Макарова. – Х. : Фолио, 2008. – 570 с. : ил., портр.

Україна – держава, про яку тим, хто в ній живе, здається, відомо багато, якщо не все. Відкрити заново очевидне, дізнатися таємниці тисячолітньої історії, легенди, традиції, ознайомитися з досягненнями науки  та культури, побачити в колишньому “архіпелазі поснулих хуторів» (Є. Маланюк) сучасну незалежну Україну і покликана ця книга.

 

 

 

 

 cxvХижняк, З. І. Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці при Києво-Могилянській академії : [істор. дослідж.] / З.І. Хижняк. – К. : БППБ Гулєвичівна, 2010. – 80 с. : іл.

Автор є відомим дослідником і знавцем української історії та культури, зокрема Києво-Могилянської академії. За її безпосередньої участі були підготовлені енциклопедія «Києво-Могилянська академія в іменах. ХVII-XVIII ст. » (2001), «Десять святих Києво-Могилянської академії» (2002), «Ректори Києво-Могилянської академії (1615-1817 рр.)» (2002), «Історія Києво-Могилянської академії» (2003) та інші авторитетні видання.

Її нова праця є першою в Україні спробою дослідити історію одного з найвідоміших національних храмів – церкви Благовіщеня Пресвятої Богородиці при Києво-Могилянській академії.

 

до відділу мистецтв

фывЄрмакова, Н. Березільська культура: історія, досвід / Наталя Єрмакова ; Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України. – К. : Фенікс, 2012. – 512 с.

Монографію присвячено березільській культурі, що постала в процесі реформування українського театру Лесем Курбасом. Вперше у вітчизняному театрознавстві феномен цієї культури розглядається в своїй унікальній цілісності і вражаючому структурному розмаїтті на тлі бурхливого мистецького процесу кінця 1910- початку 1939-х років ХХ століття.

 

 

 

213Федорук, О.К. Маестро художнього скла Андрій Бокотей / О. К. Федорук. – К. : Либідь, 2008. – 320 с.

У книзі про одного з найвидатніших мистців-новаторів у царині художнього скла, народного художника України Андрія Бокотея вперше на великому історико-мистецькому та ілюстративному матеріалі розглянуто еволюцію творчості львівського маестро. Висвітлено етапи мистецького зростання Майстра від перших виробів у манері традиційного гутництва до високих звершень у художньому склі.

 

 

 

213Станішевський, Ю.О. Національна опера України 2001-2011 / Юрій Станішевський.  –К. : Муз. Україна, 2012. – 304 с.

Книга розповідає про розмаїте життя Національної опери України першого десятиріччя ХХІ століття, художні досягнення столичного театру відомого сьогодні в Європі й усьому світі. В центрі уваги – прем’єрні вистави кожного сезону, здійснені за творами українських, російських і західноєвропейських композиторів, життя і творчість видатних майстрів оперного й балетного мистецтва.

 

 

 

 Нові надходження книг до фондів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки за серпень

 до читальної зали

Карапузова, Н.Д. Основи педагогічної ергономіки : навчальний посібник для ВНЗ / Н.Д. Карапузова, Є.А. Зімниця, В.М. Помогайбо. – Київ : Академвидав, 2012. – 191 с. : портр.

Навчальний процес спричинює великий тиск на організм і психічну сферу дитини. За неправильної організації навчального середовища та навчальної діяльності такі навантаження ускладнюють її розвиток і шкодять здоров’ю. Запобігти цьому допомагають знання і дотримання вимог педагогічної ергономіки, що досліджує різноманітні аспекти гармонізації взаємовпливів довкілля і людини в навчально-виховному процесі. На висвітленні цих питань зосереджений матеріал навчального посібника. У ньому розкрито сутність і завдання педагогічної ергономіки, зміст ергономічних вимог до створення сприятливого навчального середовища, методи оптимізування умов навчальної діяльності учня, роль у цій справі педагога.

Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться працівникам освітньо-виховних установ, небайдужим до функціонального простору дитини, батькам і всім, хто переймається питаннями адаптації людини в соціумі.

 

Палеха, Ю.І. Історія діловодства : документознавчий аспект : навчальний посібник для ВНЗ / Юрій Палеха, Наталія Леміш ; Міністерство освіти і науки України. – Київ : Ліра-К, 2011. – 324 с. : іл., портр.

У посібнику всебічно розкриваються питання історії документування починаючи із зародження документальної форми фіксації інформації, становлення і розвитку діловодства протягом історичних періодів і закінчуючи організацією документаційного забезпечення в Україні з початку ХХ ст. й до наших часів. Книга призначена для керівників та працівників служб діловодства, менеджерів з керування документацією підприємств і установ державної і недержавної форм власності, студентів вищих навчальних закладів, викладачів, аспірантів, усіх тих, хто працює з документацією.

  

Палеха, Ю.І. Загальне документознавство : навчальний посібник для ВНЗ / Ю.І. Палеха, Н.О. Леміш. – Київ : Ліра-К, 2012. – 432 с.

 Документознавство як синергетична наукова й навчальна дисципліна з’явилось на широкому багатоаспектному діалозі документознавчих дисциплін й грунтується на широкому розумінні феномену документа та документно-інформаційної діяльності. Сьогодні термін «документ» стає всеохоплюючим, хоча й містить значну кількість як визначень, так і підходів до його вивчення. Насправді це досить складне й багатоаспектне поняття, нерозривно пов’язане з поданням і використанням релевантної інформації як в часі, так і в просторі. Книга призначена для викладачів, аспірантів, магістрів, студентів вищих навчальних закладів, наукових працівників і фахівців з гуманітарних спеціальностей. Матеріали подано відповідно до вимог кредитно-модульної системи.

 

 Мостова, Л. М. Організація обслуговування на підприємствах ресторанного господарства : навчальний посібник для ВНЗ / Л.М. Мостова, О.В. Новікова. – К. : Ліра-К, 2010. – 386 с.

У посібнику викладена комплексна характеристика організації обслуговування в закладах ресторанного господарства різних типів. Наводяться основні види меню, правила подачі холодних і гарячих закусок, страв і напоїв. Детально описані процеси обслуговування при влаштуванні банкетів та прийомів. Значна увага приділена особливостям обслуговування в готельно-туристичних комплексах та за місцем роботи і навчання.

  

Медведєв, М.Г. Теорія ймовірностей та математична статистика підручник /  М.Г. Медведєв, І.О. Пащенко.  К.: Ліра-К, 2008. – 536 с.

У підручнику розглядається основний теоретичний матеріал з курсу “Теорія ймовірностей та математична статистика” за кредитно – модульною системою згідно вимог Болонської конвенції. Особлива увага приділена доступності викладення матеріалу, що супроводжується великою кількістю прикладів. Для студентів, викладачів та всіх, хто вивчає курс “Теорія ймовірностей та математична статистика”.

 

 до абонементу

Панасенко, Т. М. Леся Українка / Т. Панасенко. Харків : Фоліо, 2009. – 123 с. (Знамениті українці)

Життя славетної української поетеси та драматурга Лесі Українки стало втіленням дієвої любові до України та її народу. Невиліковно хвора і під кінець життя майже позбавлена можливості пересування, Леся навіть з-поміж здорових людей вирізнялась своєю активною життєвою позицією і енергійністю, її творчість і донині вражає широтою тематики і безмежним драматизмом.

 

  

Редінґ, Б. Безумці: з історії кохання Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної : роман / Барбара Редінг. – Київ : Академія, 2012. – 183 с. : портр. ( Автографи часу)

Це роман про таємниче кохання і драму двох людей – Михайла Коцюбинського і Олександри Аплаксіної. Вашій увазі – уривок рецензії з сайту “Буквоїд”.

Роман письменниці можна назвати романом-«реплікою», викладеною на майже двохстах сторінках. Це, свого роду, діалог, позбавлений чоловічого голосу, але не чоловічого адресата. Власне останній, в особі Михайла Коцюбинського, переважає над самою адресанткою, в персоні Олександри Аплаксіної. Його аурою позначена кожна думка, навіть, якщо вона не про нього, навіть, якщо текстові пасажі стосуються прання, їжі, деталей одягу, описів вулиць, міст, сіл, островів.

  

Познер, В. В. Прощание с иллюзиями : [о себе, времени и России с пугающей откровенностью] / Владимир Познер. – Москва : АСТ, [2013]. – 479 с. : ил.

«Прощання з ілюзіями» – автобіографічна книга російського тележурналіста В.В. Познера. Вона була написана англійською мовою 21 рік тому і видана в Америці. 12 тижнів книга трималась в списку бестселерів газети «New York Times». Книга цікава перш за все не спогадами про своє  особисте життя, а бажанням проаналізувати внутрішній стан радянської епохи. Написана вона наприкінці 80-х років і разрахована на західного читача, який практично ничого не знав про реалії радянського життя. Звідси  і певна дидактичність викладення матеріалу, а також роз’яснення побутових подробиць. Автор вважає, що саме зараз  настав час видати російський варіант своєї книги.

 

Баретич, Р. Розкажи мені про неї : роман / Ренато Баретич ; [пер. з хорват. О.А. Концевич]. – Харків : Фоліо, 2011. – 256 с. : портр. (Карта світу)

Хаотична дійсність повоєнних дев’яностих в Хорватії… Томо Крісте – визнаний адвокат, дружина якого зникла безвісти. Івана Крісте – героїня  війни, журналістка, репортажі з окупованого міста якої слухала вся країна. Після трьох років очікування на будь-яку звістку про дружину життя Томо змінює зустріч з Анітою Челан. Але закохані почувають себе не живими, а імітуючими життя, адже над їх стосунками тінню нависла невизначена доля Івани. Доки одного дня  до рук Аніти не потрапляє лист, у якому зазначено, що Івана жива і знаходиться у полоні…

 

Еко, У. Таємниче полум’я цариці Лоани : ілюстрований роман / Умберто Еко ; [пер. з італ. Ю. Григоренко]. – Харків : Фоліо, 2012. – 413 с. : іл., портр.

«Людей нагородили пам’яттю як тимчасовим напівзасобом, затичкою, бо для них час спливає дуже стрімко і що минуло – те минуло без вороття. А я мав привілею смакувати все з самого початку…» – так каже про себе Джамбатиста Бодоні на прізвисько Ямбо, шістдесятирічній букініст з Мілана. Він утрачає пам’ять після інсульту, не може згадати свою родину, минуле і навіть власне і’мя, та при цьому  пам’ятає все, що колись читав. Щоб  знайти втрачене минуле, Ямбо їде до маєтку, де проминуло його дитинство. Він шукає себе самого серед старих газет та книг, дитячих журналів та коміксів, та йому не вдається повернути спогади. Ямбо вже готовий припинити пошуки, та тут він знаходить… Але не будемо розкривати всіх таємниць, читач має  розкрити їх сам, дійти до кінця, як, урешті-решт, дійшов до кінця Ямбо…

 

до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії

Галайба, В. Борьба с преступностью в старом Киеве / Василий Галайба.  К. : SKYHORSE, 2012.  192 с. : ил.

Ця книга – збірник статей відомого києвознавця Василя Галайби, написаних ним у період з 1991 по 1998 роки на основі матеріалів дореволюційних періодичних видань, що стосуються безпосередньо і побічно питань правопорядку в Києві та за його межами. Редакція забезпечила пропонований читачеві матеріал старими і сучасними фотографіями. Всі статті розміщені  в хронологічному порядку.

  

 

 

Мельничук, Г. 50 років Київськомуметрополітену / Григорій Мельничук. – К. :АДЕФ-Україна, 2010. – 210 с.  : іл.

Книга розповідає про історію створення та розвитку першого в Україні метрополітену – Київського, про трудові будні його колективу та перспективи розвитку. Книга містить значний обсяг фактичного матеріалу, зібраного на основі публікацій, архівних матеріалів та спогадів ветеранів Київського метрополітену, ілюстрації, частина яких раніше  не публікувалася – ескізні проекти станцій першої черги, нереалізовані варіанти оформлення нині діючих станцій та їх художні фотографії.

 

 

Однопозов, И. Забытый советский Киев : фотопутеводитель / Игорь Однопозов. – К. : Проект2, 2012.  172 с. : ил.

З такою назвою у світ вийшла чергова книга чудового письменника-києвознавця Ігоря Однопозова. Автору довелося проробити воістину титанічну працю, зібрати по крихтах величезний пласт інформації про кінотеатри, естради, готели і ресторани такого милого і затишного, а тепер загубленого назавжди Києва. Роки йшли, а звичні місця забувалися, потроху зникали звичні для ока, здавалося б, такі тривіальні заклади. А між тим, разом з ними відійшла ціла епоха. Ігор Однопозов у своїй книзі повертає читачеві безповоротно загублену пам’ять, переносить нас в “совковий” Київ, можливо в найкращі з сторінок в історії Міста. Книга супроводжена ілюстраціями, велика частина з яких – авторські знімки Ігоря Однопозова.

 

Тулуб, З. Моя жизнь / Зинаида Тулуб. – К. : Киев-Париж-Дакар, 2012. – 432 с.

 Вперше читач отримує можливість ознайомитися з повним текстом спогадів «Моє життя» видатної української письменниці Зінаїди Павлівни Тулуб (1890-1964), автора історичних романів «Людолови» і «В степу безкраїм за Уралом». Ця книга – панорамне художньо-документальне оповідання про історію чотирьох поколінь родини Тулубів – державних службовців, юристів, медиків, письменників і поетів. У ньому – політичні, історичні, побутові реалії життя кінця ХІХ – початку ХХ століття в Україні, Білорусі та Росії, котрі були тоді частинами Російської імперії.

Зінаїда Тулуб була реабілітована і звільнена «за відсутністю складу злочину» в 1956 році. Дев’ятнадцять років ув’язнення і заслання сталінського тоталітарного режиму не зломили письменницю. Пройшовши через тортури допитів 1937 року, Ярославську в’язницю, табір «Ельген» на Колимі, заслання в цілинний Казахстан, Зінаїда Тулуб не втратила гостроти розуму, точності пам’яті і виразності письма. Вона створює переконливий документ, який свідчить, що «жахи» часів царизму, що використовувалися радянськими комуністами для зомбування населення, були мільйони разів менше, ніж пекло створеного ними ГУЛАГу, через яке пройшли не менше двадцяти мільйонів кращих синів і дочок народів СРСР. На жаль, смерть перервала її роботу над спогадами, які зупинилися на лютневій революції 1917 року в Російській імперії.

 

Нові надходження книг до фондів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки за липень

 

до абонементу

213Галян, І. М. Психодіагностика : навчальний посібник / І.М. Галян. 2-ге вид., стер. –  Київ : Академвидав, 2011. – 464 с. ( Альма-матер).

У навчальному посібнику системно розкрито сутність, загальні засади, психометричні і психодіагностичні основи психодіагностики як науки, основні методи психологічного тестування особистості, її інтелекту, самосвідомості, системи цінностей, висвітлено особливості застосування психодіагностичних процедур при тестуванні осіб різного віку. Засвоєнню проблематики, виробленню практичних навиків психодіагностування сприятимуть вміщені у посібнику тести і методики, призначені для вивчення різноманітних аспектів внутрішнього світу людини.
Посібник розрахований на  студентів  вищих навчальних закладів. Також він  буде корисним  для  психологів, вчителів, вихователів, фахівців з добору персоналу й усім, хто цікавиться психологією.

 

 252Дзюба, І. М. Є поети для епох / Іван Дзюба. – Київ : Либідь, 2011. – 208 с. : іл., портр.

Особливість видання у тому, що вперше культова українська поетка відкривається читачу не лише як автор, а й як людина. У цій книжці зійшлися дві унікальні особистості, чиї імена уже давно промовляють самі  за себе. Натхненний есей Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко суголосний бесіді  з поетесою, в  якій вона вперше так щиро й вичерпно розповідає про своє життя у Слові.

 

 

 

цукуцкКонвіцький, Т.  Хроніка любовних подій : роман / Тадеуш Конвіцький ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Львів : Урбіно, 2012. – 222 с. : іл.

«Хроніка любовних подій» — знаменитий роман, за яким Анджей Вайда зняв не менш знаменитий фільм. Дія цього сповненого романтичної ностальгії твору відбувається в довоєнному Вільні, а історія першого кохання переплітається з Історією, коли в повітрі вже відчувається запах пороху й звуки гарматних пострілів, стогони землі, яку невдовзі терзатиме війна. Юний випускник гімназії Вітек готується стати славетним лікарем, щоб люди забули про його незаслужено звинуваченого в розтраті чужих грошей батька-самогубця. Та напередодні випускних іспитів усі плани перекреслює перше всепоглинаюче кохання…

 

 

ываывКостенко, Л. В. Берестечко : історичний роман / Ліна Костенко ; [іл. С. Якутовича]. – Київ : Либідь, 2010. 230 с. : іл., портр.

Історичний роман Ліни Костенко “Берестечко” – це книга про одну з найбільших трагедій української історії – битву під Берестечком. Написана ще в 1966-67 роках, вона згодом не раз дописувалась на всіх етапах наступних українських трагедій ХХ століття – і після поразки 60-х, і в безвиході 70-х, і в оманливих пастках 80-х. 
Протягом цього часу з конкретної поразки під конкретним Берестечком тема цього роману переростала у філософію поразки взагалі, в розуміння, що “поразка – це наука, ніяка перемога так не вчить”, а відтак і в необхідність перемоги над поразкою.
Перемога над поразкою – основний філософський і психологічний код цього твору.
Художнє оформлення Сергія Якутовича творить разом з романом у віршах неповторний мистецький синтез, доповнений глибокою аналітикою – статтею Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко та статтею Володимира Панченка про “Берестечко”.

 

252Лис, В. С. Століття Якова : [роман] / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 240 с.

Волинянин Володимир Лис — не новачок у сучасній українській літературі. Але перемога його роману «Століття Якова» у так званій лізі чемпіонів конкурсу «Коронація слова» збурила шквал емоційних відгуків.

Історія життя старого Якова Меха, його кохання, біль втрати,  круговерть війн та режимів, радощі та горе в родині, гріхи й каяття – все це Володимир Лис гармонійно об’єднав у трьох площинах подій найкращого роману десятиріччя. До того ж приправив історію поліським діалектом.

Письменниця та літературознавець Оксана Забужко зазначила: «Що ж, тепер, після „Століття Якова”, склад “першого ешелону” сучасної української літератури доведеться переглянути – адже твори такого епічного масштабу й густини нечасто пишуться не тільки в Україні…».

 

до читальної зали

ываывМиронець, Н. Джерела історичної пам’яті / Надія Миронець ; Національна академія наук України ; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. – Київ : [Інститутукраїнської археографіїта джерело-

знавства ім. М.С. Грушевського НАН України] , 2008. ­– 398 с. : портр.

У книзі опубліковано наукові та науково-публіцистичні студії, розвідки Н. Миронець, присвячені проблемам українського державотворення, біографістики, джерелознав­чого аналізу творів художньої літератури, епістолярію. Подано листи до Н. Миронець відомих учених, читачів, у яких відображена творча лабораторія автора.

Для науковців, зокрема істориків та літературознавців, викладачів, студентів.

Матеріали надруковано в редакції автора.

 

ываываІнформаційні ресурси : словник законодавчої та стандартизованої термінології / [уклад.: П.І. Рогова та ін.] ; Національна академія педагогічних наук України ; Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В. О. Сухомлинського. – Київ : [Нілан-ЛТД], 2012. – 284 с.

У словнику представлено поняття та терміни, уніфіковані в Законах України, міждержавних і державних стандартах з інформаційної, бібліотечної, видавничої і архівної справи та суміжних галузей. Обсяг словника – понад 1700 термінів із визначеннями, що становлять систематизований виклад термінології, вживаної у сфері інформаційних ресурсів.

Розрахований на працівників бібліотек та інших інформаційних установ, науково-педагогічних і наукових працівників, докторантів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів і коледжів.

 

ываывМунін, Г.Б. Видатні болгари в історії України = Известни бьлгари в историята на Украйна / Г.Б. Мунін , Х.Й. Роглєв – [Київ] : [«Кондор»], [2012].– 256 с. : іл.

У виданні розповідається про видатних болгарських діячів, які жили та працювали на терито­рії України. Також коротко описана історія архітектурно-мистецьких пам’яток, створених болгар­ськими діячами, що збереглися до нашого часу й мають велику історичну цінність. Вони являють собою цікаву сторінку нашої історії, прославляють могутність наших пращурів, є свідками бага­тьох історичних подій. Книга ілюстрована унікальними фотографіями історико-культурних пам’я­ток та стародавніх споруд (будинків та храмів), прадавніх зображень на історичну тематику.

 

ывааМунін, Г.Б. Видатні росіяни в історії України = Выдающиеся россияне в истории Украины / [Г.Б.Мунін, Є.М. Луняк]. – [Київ] : [«Видавництво Кондор»], [2012]. – 256 с. : іл.

У виданні розповідається про видатних російських діячів, які жили та працювали на території Украї­ни. Також коротко описана історія архітектурно-мистецьких пам’яток, створених російськими діячами, що збереглися до нашого часу й мають велику історичну цінність. Вони являють собою цікаву сторінку нашої історії, прославляють могутність наших пращурів, є свідками багатьох історичних подій. Книга ілюстрована унікальними фотографіями історико-культурних пам’яток та стародавніх споруд (будинків та храмів), стародавніх зображень на історичну тематику.

 

 вявассмАльбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр./ Соколенко Олександр Герольдович. – Київ : Видавництво ГО «Об’єднання «Всесвіт», 2012. – 1430 с.

Видання містить максимально повну добірку архівних фото та інформацій­них матеріалів стосовно партизанського руху на теренах України під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., що були надані державними архівними уста­новами України та Комісією у справах колишніх партизанів при Верховній Раді України, й гідно поповнить бібліотеку новітньої історії України.

Видання призначене для широких верств читачів – службовців органів дер­жавної влади, наукових працівників, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, курсантів, учнів загальноосвітніх шкіл, а також для усіх, хто не байду­жий до майбутнього нашої Вітчизни, хто прагне знати правду про найстрашнішу в історії людства війну.

 

до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії

123Білоус, Н. Тестаменти киян середини XVI – першої половини XVII ст. / Наталія Білоус ; Національна академія наук України ; Інститут історії України. – К. : ПРОСТІР, 2011. – 207 с. : іл.

Книгу присвячено тестаментам – актам останньої волі киян середини XVI – першої половини XVII ст. Розглядаються такі проблеми як: термінологія і порядок укладання тестаментів, ставлення тестаторів до смерті і поховання, їхній соціальний статус, стосунки з членами родини, докладно обумовлено структуру та зміст документів. Видання супроводжують додатки та ілюстрації.

Уперше публікуються мовою оригіналів тексти 13 тестаментів киян, що зберігаються в архівах України, Росії та Білорусі.

Для науковців, викладачів та всіх, хто цікавиться соціальною історією Києва раннього Нового часу.

 

 asdasГирич, І. Київ в українській історії : києвознавчі статті / Ігор Гирич. – К. : Смолоскип, 2011. – 304 с. : іл.

Ця книжка є збірником статей і матеріалів з історії Києва, написа­них істориком-дослідником протягом 1990-х – 2000-х років. Голов­ною їх темою є значення Києва та його святинь в історії національно-визвольного руху XIX – початку XX ст. Читач знайде тут також дослідницького характеру статті з історичної топографії Печерська, діяльності Київського товариства охорони пам’яток історії та мистецт­ва (1910), Музею переходової доби (1942), документи про потерпілі від більшовицьких обстрілів у січні 1918 р. київські церкви.

Призначена для фахівців-києвознавців та всіх, хто цікавиться істо­рією міста.

 

фывфывфыМалаков, Д. Архітектор Осьмак : нездолана шляхетність / Дмитро Малаков. – К. : КИЙ. – 183 с. : іл., портр.

Книга розповідає про життєвий і творчий шлях одного з представників української інтелігенції – київського архітектора В. О. Осьмака. Саме такі особистості являли собою еліту українського суспільства – найкращі і найдостойніші.

Видання має зацікавити фахівців у галузі історії, архітектури та широкий читацький загал.

  

 

 

sadasdМалаков, Д. У Києві 50-х / Дмитро Малаков. – К. : ВАРТО, 2011. – 287 с. : іл.

Фотоальбом, проанотований відомим києвознавцем Дмитром Малаковим, присвячено міському життю Києва 50-х років минулого століття. Добірка ілюстрацій та коментарі подають той час на звичайному побутовому рівні, без пафосу й офіціозу. Тож Київ постає дещо з відстані, на основі фотоматеріалів з архівів, родинних альбомів, приватних збірок і малюнків старшого брата автора – відомого українського художника Георгія Малакова. Видання адресовано всім, хто цікавиться історією України та Києва, в першу чергу молоді нашого міста.

  

asdasdШамрай, С. Київська сотня на Гетьманщині в ХVII-XVIII вв. : історико-географічна та економічна характеристика / Сергій Шамрай. – Біла Церква : Видавець Олександр Пшонківський, 2012. – 170 с. : мапи, табл.

У книзі дається докладна історико-географічна та економічна характеристика Київської сотні (1648-1781 рр.) на основі опрацювання документів, у першу чергу Рум’янцевського опису, ревізій Київського полку, матеріалів Лаврського архіву. Детально описано кожний з населених пунктів. Показано специфіку Київської сотні, яка «сильно різнилася від інших сотень Київського полку, та й цілої Гетьманщини». Видання на сьогодні залишається єдиною узагальнюючою працею з історичної географії околиць Києва у добу Гетьманщини.

 

 

до відділу мистецтв

cvbПавло Вірський : [життєвий і творчий шлях] /[упоряд.: Ю.В. Вернигор, Є. Досенко]. – Вінниця : Нова книга, 2012. – 320 с. : іл.

У книзі зібрані фото- і документальні матеріали, надані упорядникам учнями і послідовниками П. Вірського. Відслідковуються  основні етапи становлення надзвичайного таланту П. Вірського. Велику увагу приділено колективу Заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського та    шедеврам  української хореографічної культури, що ним створені.

 

 zxcМикола Пимоненко [Образотворчий матеріал: альбом репрод. / упоряд. Огієвська І.В. – К. : Мистецтво, 2012. – 128 с. : іл.

В альбомі репродукуються твори визначного українського художника кінця XIX- початку XX ст. Миколи Корниловича Пимоненка (1862-1912), який правдиво і поетично відобразив життя села, змалював звичаї та побут українців, створив яскраві народні образи.

  

Пилип’юк, В. Володар кам’яного персня Борис Возницький / В. Пилип’юк, Р. Лубківський. – Львів : Світло й тінь, 2012. – 152 с.

Альбом присвячений видатному українському мистецтвознавцю, директору Львівської галереї мистецтв, академіку Української академії мистецтв, президенту Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM) Борису Григоровичу Возницькому. У виданні використано фрагменти інтерв’ю, уривки з досліджень Бориса Возницького, а також власні роздуми і записи з власного щоденника.Бориса Григоровича.

 

Воропай, О. Звичаї нашого народу. Народньо-календарні звичаї ; Український народний одяг : етнографічний нарис / Олекса Воропай ; худож. оформлення І. Бородаєвої. – К. : ПУЛЬСАРИ, 2012. – 632 с. : іл., портр

Фундаментальна праця Олекси Воропая, підсумок його самовідданої багатолітньої пошукової роботи  охоплює річний календарно-обрядовий цикл життєдіяльності українців та традиції народного одягу. Видання розраховане на всіх, кому дороге минуле нашого народу, його прадавні корені.

  

 

Волошин, Л. Ольга Плешкан / Любов Волошин. – Львів : ТзОВ «ВФ «Афіша», 2010. – 371 с. : іл.

Монографія присвячена художниці, учениці О. Новаківського Ользі Плешкан (1898-1985). Автор цієї праці, опираючись на численні архівні й літературні джерела, вперше докладно висвітлює основні етапи життя і творчості Ольги Плешкан у контексті художнього життя того часу та аналізує особливості  її малярського бачення на основі великої кількості творів художниці.

 

Нові надходження книг до фондів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки за червень

 

до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії

 фівфіІлюстрована історія Києва. – К. : Фенікс, 2012. – 424 с. : іл.

Київ – одне з найдавніших європейських міст. Вчені Національної академії наук України, які працювали над цією книгою, прагнули донести до сучасного читача основні закономірності розвитку багатовікової історії міста.

Київ народжувався на місці поселень полянського союзу і поступово поширював свій політичний та культурний вплив на величезний простір Східної Європи. Будучи національним центром українського народу, він одночасно посів почесне місце в історії російського та білоруського народів. Через Київ впродовж багатьох віків здійснювалися економічні  та  культурні зв’язки двох Європ з різною політичною долею – Східної і Західної.

Тепер, коли на наших очах виникають контури єдиної Європи, внесок Києва і киян у розвиток європейської та світової цивілізації стає предметом спільного інтересу. Працюючи над книгою, її автори врахували це.

Авторський колектив використав праці своїх попередників, але подав власний погляд на багатобарвну, героїчну, часом трагічну історію міста-героя Києва – політичного, економічного і духовного центру сучасної незалежної України.

Книга розрахована на широке коло читачів.

 

 525Історія твого дворика : до 75-річчя Шевченківського району. – [К.] : [Б. в.], [2011]. – 130 с. : іл.

В  книзі інформація щодо історії Шевченківського району подана за такими розділами : Біля витоків історії. Пекельні сорокові. Трудові п’ятдесяті. «Теплі» шістдесяті. Застійні сімдесяті. Оманливі вісімдесяті. Лихі дев’яності. Стихійні двохтисячні. Довідник.

 

 

 

 

 іваІсторико-культурні заповідники : плани організації територій : [моногр.] / за ред. В. Вечерського ; [відп. за вип. О. М. Сердюк] ; Міністерство культури України ; Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень. – К. : Фенікс, 2011. – 192 с. : іл.

Ця наукова монографія продовжує дослідження, опубліковане у 2011 р. і присвячене проблемам розроблення генеральних планів розвитку державних історико-культурних заповідників України (Історико-культурні заповідники. – К., 2011). Відповідно до нещодавніх змін законодавчої бази, коли на зміну генеральним планам розвитку заповідників прийшли плани організації їхніх територій, у цій монографії узагальнено унікальний досвід Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень щодо розроблення планів організації території заповідників як основної та вкрай необхідної науково-проектної документації, що визначає функціонування і подальший розвиток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у м. Києві, Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» у м. Переяславі-Хмельницькому Київської області та Державного історико-культурного заповідника «Посулля» у с. Пустовійтівка Роменського району Сумської області. 
Комплекси пам’яток цих заповідників мають універсальне історико-культурне значення. З огляду на це метою розроблення планів організації території заповідників є забезпечення збереження пам’яток та об’єктів культурної спадщини, традиційного характеру середовища, ефективного використання їх для культурного поступу українського суспільства. У роботі застосовано методи теоретичних досліджень, у т. ч. структурно-генетичного аналізу і синтезу, методи бібліографічних, архівних, картографічних, іконографічних досліджень, а також методи емпіричних досліджень: натурні, порівняння та картографування. Результатами цієї роботи є науково-проектна документація, спрямована на збереження і оптимальне використання пам’яток та традиційного характеру середовища кожного з представлених тут заповідників. Відтак ця монографія, як і попередня, може бути методичним орієнтиром при розробленні аналогічної науково-проектної документації. 
Видання розраховане на істориків архітектури та урбаністики, мистецтвознавців, культурологів, істориків, археологів, краєзнавців, працівників заповідників, музеїв, органів охорони культурної спадщини, містобудування та архітектури, студентів і викладачів навчальних закладів, активістів Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також усіх, хто цікавиться історією та культурною спадщиною України.

 

 25Історико-містобудівні дослідження Києва : [моногр.] / за ред. В. Вечерського ; [відп. за вип. О.М. Сердюк] ; Міністерство культури України ; Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень. – К. : Фенікс, 2011. – 312 с. : іл.

Наукова монографія присвячена історико-містобудівним дослідженням Києва, а саме – розробленню науково-проектної документації, яка включає коригування історико-архітектурного опорного плану, визначення меж та режимів використання зон охорони пам’яток, а також територій історичних ареалів. Без такої науково-проектної документації розроблення нового генерального плану Києва не допускається.

Монографія продовжує серію, започатковану в 2008 р. монографіями «Історико-містобудівні дослідження Чернівців», «Історико-містобудівні дослідження Одеси» та монографіями 2011 р. «Історико-містобудівні дослідження міст України» (міст Васильків Київської області, Ізмаїл Одесь­кої області, Вінниця, Горлівка Донецької області), «Історико-містобудівні дослідження Керчі». Тут узагальнено напрацювання Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень щодо розроблення такої науково-проектної документації по Києву 2009-2011 рр. Результатами зазначених досліджень є забезпеченість столиці України повним комплектом науково-проектної документації, спрямованої на збереження нерухомої культурної спадщини. Відтак ця монографія може бути методичним орієнтиром, посібником при розробленні такої документації для інших великих історичних міст, таких як Львів, Харків, Сімферополь.

Видання розраховане на істориків архітектури та урбаністики, культурологів, істориків, археологів, краєзнавців, мистецтвознавців, музейних працівників, працівників органів охорони культурної спадщини, органів містобудування і архітектури, органів місцевого самоврядування, студентів і викладачів навчальних закладів, активістів Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, інших громадських організацій, а також усіх, хто цікавиться історією й культурною спадщиною столиці України.

 

 22Кальницький, М. Про Київ для дітей та батьків / Михайло Кальницький ; мал. О. Малакової.  К. : ВАРТО, 2012.  87 с. : іл.

Книга відомого дослідника-києвознавця запрошує у захоплюючу подорож в минуле та сьогодення Києва, яку батьки самостійно зможуть провести для дітей-школярів молодшого та середнього віку. Екскурсії за сторінками цього видання допоможуть киянам будь-якого віку краще пізнати та більше полюбити наше чудове місто, а яскраві ілюстрації дозволять добре уявити собі місця, про які йдеться у книжці.

 

 

 

 Нові надходження книг до фондів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки за травень

 

до абонементу

Ільченко, О. Місто з химерами : [роман] / Олесь Ільченко. 2-ге вид., доп. . – [Київ] : [Грані -Т], [2010]. . – 159 с. : іл.

Вам неодмінно треба прочитати книгу, що увійшла до 5 фіналістів конкурсу «Книга року Бі-бі-сі – 2009» та посіла 1 місце  у номінації «Документалістика» в  рамках конкурсу «Найкраща українська книга – 2010»  від журналу «Кореспондент».  Якщо ви любите наш прекрасний Київ, хай подекуди і спотворений сучасними хаотичними забудовами, якщо не втомлюєтесь дивуватися  та вивчати до найдрібніших рисочок його красу, ця книга для вас.

Книга правдива, бо написана на основі унікальних  архівних матеріалів, і водночас містично-детективна. Знаний київський будівничий Владислав Городецький став леґендою ще за життя. Жоден з більш як сотні чудових київських архітекторів не привертав такої широкої уваги. Цей художній твір про життя зодчого, життя часто більш неймовірне, ніж найсміливіші вигадки. Жив собі Владислав Городецький, успішний, модний і ексцентричний київський архітектор. Траплялися з ним різні пригоди – екзотичні полювання, спілкування з шаманом і віщування долі.

Але найбільшою пригодою виявився його творчий здобуток – в сукупності усіх збудованих ним будинках криється якась небезпечна закономірність. Городецькому починають снитися дивні сни, тому архітектор намагається самотужки розгадати загадку.

 

Космовська, Б. Буба : Роман / Пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2012. – 239 с. : іл. (Прикольна книжка)

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати – відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того – свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Ця захоплива та сповнена теплого гумору книжка – про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.

 

 

 Космовська, Б. Буба : Мертвий сезон : Роман / Пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2012. – 221 с. :– (Прикольна книжка)

Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, немає поруч найкращої подруги, і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар’єрою й постійно перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком.

Якось, вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти в бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба.

 

 Пеунов, В. К. Війна очима солдата : [роман] / Вадим Пеунов. – Донецьк : Альфа-прес, 2012. – 367 с.

Якщо це й детектив, то дійсно досить сумний. Чи можна ексгумувати вбитий талант? Хто винен у його загибелі? Автор скрупульозно досліджує, як і за яких обставин це сталося, як трапилося, хто причетний до злочину, у якого, на жаль, глибокі корені.

Роман у гостросюжетній, полемічній формі підіймає ряд гострих соціальних та морально-етичних проблем, які хвилюють наше суспільство в епоху гласності, коли плескає потік різноманітної інформації.

Тема молоді і зв’язку поколінь – одна з провідних у книзі.

 

Роздобудько, І. В. Перейти темряву / Ірен Роздобудько.- Харків : Фоліо, 2012. – 155 с. –  ( Графіті)

Ірен Роздобудько – одна з найвідоміших українських письменниць, авторка популярних книг «Пастка для жар-птиці», «Ґудзик”, «Амулет Паскаля», «Все, що я хотіла сьогодні»…
«Перейти темряву» – нове творіння письменниці, трилер про маніяка та його невинних юних жертв… Він не кат – він дослідник, і він дуже хоче знати, що відчувають ці прекрасні метелики з відірваними крильцями. Потішні, вони кумедно повзають та звиваються, намагаються злетіти і не розуміють, чому не виходить.
На 154 сторінках захопливого роману – долі десятків тисяч українок, яких продали у рабство за кордон та змусили працювати повіями. І не всі повертаються з неволі, бо лиш одиницям вдається перейти темряву.

 

Улицкая, Л. Е. Священный мусор : [рассказы, эссе] / Людмила Улицкая. – Москва : Астрель, [2013]. – 478 с.

Наше життя складається з тривіальних речей, про які суб’єктивно і зрозуміло пише авторка  у новому творі, без намагань повчити нас. Про істину, брехню, віру, історію, пам’ять і, звичайно, літературу. У важкенький том увійшли есе, інтерв’ю та листи. Ця книга Людмили Улицької   автобіографічна. Авторка писала її протягом двадцяти років, паралельно з «Сонечкою», «Казусом Кукоцького», «Даниелем Штайном, перекладачем…», «Зеленим шатром».   

Починається книга з традиційної появи якоїсь старовинної коробки, забитої значущими для автора дрібницями. Власне ця коробка і стає письменницькою метафорою для всієї книги. А далі Улицька розмірковує про Ходорковського, своє дитинство, сім’ю, шлюб, смерть, свою хворобу. І звичайно, про книги і  читання.

Ця книга – безстрашна в своїй відвертості. Улицька  вперше допускає читача увійти в свій світ, вступає з ним в діалог не лише за допомогою художніх образів, а прямо і довірливо – очі в очі.

 

до читальної зали

Степанчук, В.М. Льодовики, мамонти та первісні люди: Україна мільйон років тому. . –  К.: Наш час, 2008. –  192 с. . –   (Сер. «Невідома Україна»).

Близько мільйона років тому на теренах сучасної України з’явилися істоти, озброєні кам’яними знаряддями. Розпочався відлік перших тисячоліть нижнього та середнього палеоліту — епохи, яка завершилася лише близько 30 тисяч років тому з поширенням Ноmo sapiens і його культури.

Мільйон років присутності давньої людини на теренах України — період великий навіть у геологічному сенсі. За цей час неодноразово змінювався клімат і ландшафти, мінявся рослинний та тваринний світ, наступали та відступали льодовики, несталими були навіть обриси морів, та й людність, що населяла територію України в різні періоди відрізнялася одна від одної навіть за фізичною будовою.

Що ж наразі відомо про перебіг подій у ці віддалені часи, про повсякденне життя наших пращурів і про них самих: як вони виглядали, де жили, на яких тварин полювали, якими знаряддями користувалися, як ховали своїх небіж­чиків? Саме про це йдеться в цій книжці, а також про відкриття і відкривачів, про наукові дискусії і загадки, які ще чекають своєї відповіді.

Ось одна з них: чому і за яких обставин щезли неандертальці, чи збереглася в наших жилах хоча б частка їхньої крові?

 

 Липа, К.А. Під захистом мурів. – К. : Наш час, 2007. – 184 с. – (Сер. «Невідома Україна»)

Що таке оборонна архітектура? Відповісти на це питання не так легко, як може здатись на перший погляд. Адже оборонна архітекту­ра — це не просто потужні мури, високі вежі та мальовничі замки. Це — дзеркало життя мільйонів людей протягом століть. У цьому дзеркалі відбились політичні інтриги, технологічні новинки, побу­тові звички, та, звичайно ж, героїчні діяння тогочасних мешканців фортець та замків. Фортифікаційні споруди — це кам’яний літопис, який розповість чимало захоплюючих історій тому, хто забажає його прочитати.

У всіх країнах Європи пошуки ідеального способу оборони, що зробив би укріплення неприступним, велися своїми шляхами про­тягом століть. Таким чином складалися своєрідні місцеві школи оборонної архітектури, що жваво обмінювались досвідом. Не стоя­ли осторонь цих пошуків і наші предки. Про те, як розвивалось фортифікаційне мистецтво на теренах сучасної України, хто і як за­хищав та атакував твердині, що за люди були замовниками й меш­канцями фортець і замків, ви дізнаєтеся з цієї книги.

 

Відейко, М. Ю. Шляхами трипільського світу. – К. : Наш час, 2007.  – 296 с. . – (Сер. «Невідома Україна»).

 Що таке трипільська культура, трипільська цивілізація? Звідки походять її творці та як вони виглядали? Якими були їхні житла й поселення? Чи мали вони писемність? Якою мовою спілкувались? Чи існувала трипільська держава? Чому саме трипільська культура привертає нині увагу не лише науковців, а й політиків, митців, бізнесменів? Яке відношення вона має до сучасної України? Де можна побачити трипільські старожитності й у яких книжках про них можна прочитати? Чи відомо вам, що плавити метал на території України почали понад 6000 років тому?

Відповіді на ці та багато інших запитань пропонує книга «Шляхами трипільського світу», який є частиною невідомої України, історія котрої прихована в імлі тисячоліть. Це історія нашого краю тих часів, коли між Карпатами та Дніпром існувала квітуча культура – складова найрозвиненішої у Старій Європі цивілізації.

 

Глушко, Ю.В. Омріяна країна дітей Одина. . –  К.: Наш час, 2008.  –  208 с. (Сер. «Невідома Україна»).

«Омріяна країна дітей Одина» — це коротка історія заселення теренів України готами II—IV ст н.е. Згідно з давніми джерелами, на території сучасної України, у межах Дніпропетровської та Запорізької областей побудували свою столицю Данпарстат (біля сучасного поселення Башмачка), на території Криму остготи створили своє королівство, яке включало фортеці Мангуп, Чуфут-Кале, Бакла. Черняхівська культура стала археологічним відображенням імперії Германаріха. В її матеріалах сполучаються готські витоки вельбарської культури, місцеве раннєслов’янське населення зарубинецької куль­тури, а також нащадки кочових імперій скіфів і сарматів. За 200 років готської історії вони перетворюють свою державу в римську провінцію, зіграють ключову роль в історії пізньої Римської імперії. Готи розчинились в місцевому скіфо-сарматському населенні, що пізніше дасть поштовх формуванню культури ранніх слав’ян.

 

Крижановська, О. О. Таємні організації: масонський рух в Україні / О. О. Крижа­новська. . –  К: Наш час, 2012.  – 200 с.  –  (Сер. «Невідома Україна»).

Автор висвітлює сутність, форми та основні результати масонського руху в Україні від заснування у середині XVIII ст. перших його лож до сьогодення.

У виданні також йдеться про орден вільних каменярів, його виникнення й історію у країнах Західної та Східної Європи, Російській імперії та США, на тлі якої пока­зано діяльність вітчизняних масонських майстерень. Такий підхід до висвітлення проблеми зумовлений тим, що масонство — явище універсальне; у ньому загальне (світове) переважає над окремим (місцевим). Вільні муляри України були якнайтісніше пов’язані з польськими і російськими «братами» та їхньою діяльністю, підтримували орденські й особисті стосунки із західноєвропейськими ложами, передусім — французькими, німецькими та англійськими.

Книга розрахована на викладачів, науковців і широкий загал небайдужих до історії читачів.

 

 Єльников, М. В. Золотоординські часи на українських землях. –  К.: Наш час, 2008.  – 192 с.  – (Сер. «Невідома Україна»).

Книжка розповідає про часи монгольського нашестя та державу Золота Ор­да, вплив яких на долю населення Київської Русі і Половецького степу, на жаль, й на сьогодні не має усталеної оцінки. Незважаючи на багаторічні дослідження, питання про золотоординську епоху лишається «білою плямою», з’ясування якого мало би неабияке значення для середньовічної історії України. У книзі розглядаються контакти слов’янського населення з тюркомовними кочівника­ми, що позначилось на етнографічних особливостях української культури. Книжка розвінчує усталений погляд на степовий регіон як «Дике поле», де про­живала не тільки осіла і кочова людність, але й існували значні ординські міста

 

до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії

Забудова Києва доби класичного капіталізму або Коли і як місто стало європейським / за заг. ред. М. Б. Кальницького, Н. М. Кондель-Пермінової. –  К. : ВАРТО, 2012. – 560 с. : ил.

У книзі розглянуто різнобічні аспекти розвитку Києва як європейського міста на зламі ХІХ-ХХ століть. В результаті наукових досліджень історія Києва доповнена новими знаннями про місто, яке вже зникає. Зокрема, про Хрещатик, головну вулицю, яка стала полігоном містобудівних, архітектурних та мистецьких випробувань. Серед численних прикладів активної будівної та бізнесової практики Києва наведено прецеденти  діяльності в умовах кризи та подолання її наслідків. Розкрито специфіку архітектурно-будівної діяльності на межі ХІХ-ХХ ст. з правовими та інвестиційними механізмами та репрезентовано творчі портрети видатних будівничих Києва.

Енциклопедична праця в галузі києвознавства розрахована як на фахівців, так і на широкий загал читачів.

Книга є лауреатом «Книжка року», 2012.

 

 Козлов, К. Київський метрополітен.  Хронологія. Події. Факти = The Kiev Metro / Кость Козлов. – К. : ВАРТО, 2011. – 256 с. : іл., картосхеми.

У книзі, що побудована за хронологічним принципом, розповідається про історію розвитку метрополітену – основного нині виду міського транспорту у столиці України. Ґрунтовні знання автора дозволили йому доступною мовою описати будівництво першої черги метрополітену, висвітлити  історію роботи тимчасового депо та оригінального пристрою з піднімання вагонів у тунель, а також подати архітектурні описи станцій. В окремих розділах наведено інформацію про рухомий склад, тарифи та способи оплати проїзду у різний час. Родзинка видання – цікаві факти з історії будівництва та функціонування метро у Києві. Книгу добре проілюстровано архівними та сучасними фотографіями, а також картосхемами розвитку метрополітену різних періодів. Видання стане в нагоді усім, хто цікавиться історією Києва та київського транспорту.

 

Ковалинский, В. Киевские хроники. Книга П. Юбилеи2012 : события, персоналии / Виталий Ковалинский. – К. : ВАРТО, 2012. –     318 с. : ил.

Вторая книга серии «Киевские хроники» известного писателя-киевоведа В. Ковалинского рассказывает о событиях в истории Киева, которые были юбилейными в 2012 году. Это большие и малые юбилеи событий в жизни города, повлиявших на его развитие, юбилеи киевских храмов и музеев, школ и гимназий, театра и кино, железной дороги и трамвая, ипподрома и обсерватории. В книге – память о выдающихся киевлянах, ставших такими не по месту своего рождения, а по делам, совершенным во славу Киева.

 

Макаров, А. Были и небылицы старого Киева / Анатолий Макаров. – К. : SKYHORSE, 2013. – 280 с. : ил.

Книга известного писателя и культуролога Анатолия Макарова посвящена относительно новым преданиям, мифам, утопиям и обычаям, которые возникли в основном в ХІХ веке и способствовали обновлению киевской ментальности. Именно тогда сложился новый тип горожанина, ориентированный на гуманитарные ценности. В последнее время мы по немного возвращаемся к нему, преодолевая тяжкое наследие ХХ века – эпохи социальных катаклизмов, войн и революций.