Персональна виставка Василя Яковича Чебаника «Графіка української мови», відкриття якої відбулося 12 жовтня у приміщенні бібліотеки за адресою вул. Тургенєвська 83-85, зібрала велику кількість шанувальників творчості каліграфа, художника-графіка, члена Національної спілки художників України, професора, член-кореспондента Національної академії мистецтв України, заслуженого діяча мистецтв України».
Відкриття виставки проходило в форматі майстер-класу з питань культури шрифта, відродження української абетки, духовності та патріотизму.
Священна фраза художника: «Спочатку було слово».
Василь Якович Чебаник є автором української абетки, працює у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, інтролігації, оригінальний інтерпретатор образів літературної класики, втілюваних засобами гравюри на пластику та офорті.
Створив оригінальні композиції написів, у яких шрифт окрім інформаційної функції виконує й естетично-образну. Особиста художня практика митця у книговидавничій сфері, педагогічна діяльність, виховання молодих талантів, його майстер-класи, участь у форумах і конференціях з питань розвитку культури рукописного шрифту відчутно вплинули на розвиток культури шрифту в Україні. На цьому шляху він є продовжувачем традицій, закладених видатними художниками Г. Нарбутом та В. Кричевським.
В. Чебаник є автором ілюстрацій до численних книжкових видань та інших різновидів графіки.
Василь Чебаник здійснив художнє оформлення та підготував ілюстрації до збірок поезій: «Голосіївська осінь» М. Рильського (1985), «Так ніхто не кохав» В. Сосюри (1987), «Десь на дні мого серця» П. Тичини (1991); серії листівок-портретів «Класики української літератури» (1966).
Ним зроблено мистецьке оформлення й ілюстрації до книг: «Камінний господар» і «Досвітні вогні» Лесі Українки (1965), серії видань «Перлини світової лірики», «Собор паризької Богоматері» В. Гюґо, «Нічні роздуми старого майстра» М. Бажана, до ювілеїв Леонардо да Вінчі, Рафаеля, О. Довженка, Лесі Українки та інших.
Василь Якович є учасником 4 міжнародних виставок з каліграфії, де були представлені проекти «Графіка української мови». Нагороджений золотими медалями НАОМА, Національної академії мистецтв України та ін.
Запрошуємо до знайомства зі зразками його мистецької спадщини, представленими на вистаці, що діятиме у бібліотеці до 31 жовтня.