24 жовтня відзначається Міжнародний день бібліотек. Одна з найважливіших бібліотек України 29 листопада відмічає 80-річчя створення.
Мої теплі спогади про Публічну бібліотеку імені Лесі Українки, що в Києві…
Ніби не так багато їй часу – 80 років! Не те, що як нам відомо, давно, ще в lV столітті до нашої ери відкрилася перша публічна бібліотека в античній Греції. А в XIX столітті, у зв’язку з розвитком грамотності, удосконаленням технології друкарства та суспільним запитом, з’явилися публічні бібліотеки у знайомому нам вигляді. У нашої бібліотеки своя історія і свій нелегкий шлях розвитку. Він почався після Другої світової війни, в розгромленому Києві, де кияни з-під каміння і попелу підняли й книги. Так крок за кроком з’явилася бібліотека, в яку було вкладено багато ресурсів, праці і ідей. Скільки днів праці, скільки ночей без сну.
Бібліотека поповнювала книжковий фонд, стала центральною міською бібліотекою імені Лесі Українки.
Скільки ж в кожній книжці вміщується зусиль розуму, скільки надій і страхів, скільки довгих життів старанного вивчення, вилитих тут у дрібних друкарських шрифтах і стиснутих в тісному просторі полиць, що нас оточують!
Публічна бібліотека.
80 років – це багато.
Бібліотечний фонд, аура і тиша підкорила і моє серце. З педагогічної стежини доля життя повернула до неї.
Праці віддавала свій життєвий час, накопичувала знання, вчилася не тільки бібліографії, а й новітнім технологіям. Змогла.
Колективно, своєю наполегливістю, своїми креативними ідеями в роботі зробили її популярною, як в громаді Києва, так і в Україні загалом та за кордоном.
Впевнена, що кожен з нас, хто в ній працював і працює, хто просто її відвідав, має теплі спогади про бібліотеку. І втішно, що за доступності книг в інтернеті, вона, як і раніше, залишається храмом знань.
З Ювілеєм вітаю всіх! Розквіту, миру, світла, добра!
Многая Літа!