Висвітлення теми депресії – ініціатива психолога Злати Біневич, яка співпрацює з Публічною бібліотекою ім. Лесі Українки в межах проєкту «Бібліотерапія: твоя книга щастя». 29 липня фахівчиня провела онлайн-консультацію зі сторінки бібліотеки у Фейсбуці. Злата Біневич – коуч та керівниця PRO Trainings agency.
Нам важливо, аби інформація стосовно депресивного захворювання була подана кваліфіковано та достовірно. Народна медицина й Інтернет-ресурси рясніють міфами щодо цієї хвороби. Попри усі небезпечні наслідки депресії, чимало людей ставляться до неї зовсім недбало, почасти безвідповідально: вигадують відмовки, списують симптоми на поганий настрій, вимагають від себе підвищену працьовитість попри знесилення та апатію. У прямому етері Злата Біневич розповіла про перші «тривожні дзвіночки» депресії, причини розвитку цієї недуги та спростувала міфи, які так полюбляють культивувати в побуті. Лекцію психологиня супроводжувала презентацією. Так глядачі могли глибше пізнати інформацію, поєднавши слуховий спосіб сприйняття з візуальним.
Всім нам іноді буває сумно. Ми можемо прокручувати неприємні думки в голові, відчувати хвилювання перед важливою подією, засмучуватися новинами. Якщо такі думки не набули затяжної форми, то це ще не депресія. Для нас характерні емоційні зміни настрою, це є нормою.
Депресію діагностують тоді, коли пригнічений настрій не припиняється мінімум два тижні. Більшу частину цього часу людина має відчуття втоми, є пасивною, їй складно зосередитися, виникають проблеми з апетитом. Людина в депресії втрачає інтерес до того, що раніше приносило задоволення. При тяжкій стадії хвороби можуть виникати думки про смерть. Така ситуація потребує негайного реагування та консультації з лікарем.
Злата Біневич наголосила на тому, що депресія – не остаточний вирок. Новітні препарати, терапія у кваліфікованих спеціалістів дозволяють коригувати симптоматику, повертають людину до звичного способу життя. Тому усім важливо озброїтися знаннями про причини й наслідки хвороби, відповідально ставитися до свого здоров’я та вчасно сповіщати рідних про негаразди із самопочуттям. Більше інформації Ви можете засвоїти, переглянувши відеозапис лекції.