Жити собі на втіху – не таке й непосильне завдання, думаємо ми собі. Цінувати момент, насолоджуватися тим, що маєш, полюбити себе – ці правила ми знаємо напам’ять від батьків, учителів, коучів. Але у який спосіб ми втілюємо в життя ці прості принципи? Універсального методу немає. Все залежить від психотипу людини та її особистого досвіду ставлення до різних ситуацій. 1 липня психологиня та керівниця PRO Trainings agency Злата Біневич у прямому етері зі сторінки Публічної бібліотеки імені Лесі Українки провела онлайн-лекцію “Як позбутися незадоволення собою та перестати займатися самоїдством”.
Так уже влаштована психіка, що людина часто картає себе за минуле. Прикметно, що на цю нашу особливість неодноразово вказували письменники. Злата Біневич порушила проблему комплексів, які деформують уявлення людини про саму себе. Така особистість бачить себе та світ довкола в безбарвних тонах.
Людям досить часто здається, що вони не подобаються оточенню: начальство незадоволене якістю виконаної роботи, протилежна стать не обдаровує увагою, обриси фігури не такі, як у топової блогерки. Деяким інколи здається, що їх власні друзі постійно шепочуться про них за спиною, а зовсім незнайомі люди обговорюють їхні недоліки. Звернули увагу на ключове у всіх цих фразах слово? Це слово – ЗДАЄТЬСЯ. Якихось непрямих причин виникнення комплексів може бути величезна кількість, але головна одна – ми самі їх створили. Невпевненість у собі, низька самооцінка і підозрілість – ці контрпродуктивні риси стають основою, на якій “зростають” комплекси. Найдієвіший спосіб боротьби з ними – змінювати самого себе.
Злата Біневич порадила культивувати творчий підхід до зміни вектора своєї поведінки від самоїдства до насолоди собою. Пошук однодумців, спроби оцінювати ситуацію з різних точок зору, нівелювання глянцевих еталонів – ось що найперше потрібно зробити людині, яка бажає прийняти себе.
Психологиня співпрацює з бібліотекою у межах проєкту “Бібліотерапія: твоя книга щастя”. Ви можете переглянути запис онлайн-лекції, а також звернути увагу на книги, які пропонують бібліотекарі за цією темою. Назви книг можна знайти на сторінці столичної бібліотеки у Фейсбуці: https://www.facebook.com/LUkLibrary