Відбулася зустріч у прямому етері з письменником, журналістом, радіоведучим, засновником і редактором “Української літературної газети”, головою Національної спілки письменників України Михайлом Сидоржевським. Модерувала подію Богдана Гайворонська.
Його називають письменником-публіцистом, але насправді проза Михайла Олексійовича постмодерна і напрочуд поетична. У журналі “Київ” опублікований уривок з його роману на 25 сторінок, але насправді це – уривок із… речення. Грандіозні, масивні речення-роздуми, кожне з яких може бути розміром із чверть роману, змушують читача дисциплінувати розум та вимагають інтелектуальної підготовки.
Ця література елітарна і складна, але Михайло Сидоржевський не прагне достукатися до серця масового читача, створюючи попсове чтиво. Зізнається, що для нього цінний кожен читач, який його розуміє.
Уже багато років Михайло Сидоржевський удвох із сином видає “Українську літературну газету”, не маючи меценатів чи державної підтримки. Газету з унікальним контентом активно підтримують читачі, які “голосують” за її існування підпискою. До речі, цього року в газети зросла кількість підписників, хоча в інших виданнях вона, навпаки, впала.
Крім того, Михайло Сидоржевський працює на радіо «Культура» і веде авторську програму “Меч духовний”. Розказує, що багаторічний досвід навчив не хвилюватися перед прямими етерами. Але бувають передачі, які сповнюють відчуттям драйву, і саме вони найцінніші і для учасників, і для глядачів. На жаль, зараз через коронавірус робота на радіо “заморозилася”, але наш гість не дає собі відпочити. Він створив Ютуб-канал “Відверто з Михайлом Сидоржевським”, на якому вже є дві програми з Володимиром Цибульком та Михайлом Слабошпицьким.
Розмова торкнулася і роботи Михайла Сидоржевського головою НСПУ. На провокативне запитання “Якою ви бачите спілку через 20 років?” голова відповів: “Я думаю, спілка виживе. Вона буде зовсім іншою, оновленою, сучасною. Нею керуватимуть молоді люди, які наповнять її новим смислом”.
Життєве кредо Михайла Сидоржевського – зберігати традиції й ламати стереотипи. Він демонструє цю позицію і в творчості, і в менеджерській роботі. Дивіться прямий етер, знайомтеся з філософом і поетом Михайлом Сидоржевським.