Найбільший скарб народу – його мова. Українська мова унікальна, вона віддзеркалює душу народу, його історію. Протягом тисячоліть мова складалася, шліфувалася й передавалася нашими предками з покоління в покоління. Одночасно формувалася душа народу. У мові нація закодовує всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.
Проте українська мова, яка багато століть тому мала власну абетку, втратила її та користується «гражданским шрифтом», введеним Петром I у 1708 році для друку світських видань.
29 липня у відділі літератури з питань мистецтв відбулася презентація книги «Буття та об’явлення української мови» за участі авторів та представників видавництва «Самміт-Книга», де вона вийшла друком.
Співавтор книги Василь Чебаник – каліграф, художник-графік, професор кафедри графічного дизайну КДАДПМД ім. Михайла Бойчука презентував власний проєкт «Графіка української мови», мета якого – запровадження в Україні української абетки. Допоки в Україні не існуватиме власної абетки, доти не можна говорити про відірваність від недоімперії та відбиватись від ворогів, які, посилаючись на шрифт, запроваджений російським царем, стверджують, що України як країни не існує.
Віктор фон Ерцен-Глерон – історик, письменник, головний редактор і автор кількох видавничих проектів презентував власне книгу, створену на основі багатьох наукових публікацій, спогадів, документів. Книга «Буття та об’явлення української мови», яка допоможе кожному читачу глибше зрозуміти та осягнути значення й місце української мови серед інших мов індоєвропейської спільноти, вже є у фонді бібліотеки. У ній представлено дуже багато маловідомого матеріалу.
Також під час заходу Анжеліка Корнієнко, громадська діячка, активістка громадської ініціативи «Інфоварта» презентувала видавничі проєкти на основі української абетки, створеної Василем Чебаником.
Модерувала захід директорка бібліотеки Ольга Романюк.