Марія КАТАЄВА
25 лютого в Українському домі відбудеться прем’єра Re: post-опера «LE», що розгортатиметься на 360 градусів на всіх рівнях простору. Відвідувачі зможуть побачити оперу в проєкції на екранах.
Опера — одна зі складових мистецького проєкту «Леся Українка: 150 років».
Re: post-опера «LE» режисера Влада Троїцького та формації NOVA OPERА — це історія про те, чим жила Леся Українка, про що мріяла, і як її мрія здійснилася.
Сама ж Re: post-опера унікальний оперний жанр як «співана поезія», що водночас поєднує натяк на популярну музику з елементами сучасної академічної музики, live-електроніки та архівних записів голосу Лесі Українки. Це дослідження простору й звуків у тісному контакті зі словом Лесі Українки.
Опера поділена на мікросцени, що символізують різні стани видатної поетки та письменниці: від ліричного до бунтарського.
«Для мене бунтарство — це загострене відчуття сучасності. Леся Українка і люди, які її оточували: Франко, Лисенко, Драгоманов, Старицький, Пчілка, — створили відчуття державності, розуміння, що таке Україна. Вони плекали мрію про майбутню державу. Це і було певною мірою бунтарство. Коли з одного боку Росія, з іншого — Австро-Угорщина, це було утопією, що реалізувалася в Україну, яку ми маємо сьогодні. І це дивовижно», — зазначає режисер Влад Троїцький.
Прем’єра опери відбудеться у центральному атріумі Українського дому. Дійство буде доповнене світловим шоу та відеопроєкцією, що розгортатиметься на 360 градусів на всіх рівнях атріуму.
Режисер: Влад Троїцький.
Музика: Сергій Вілка, Андрій Мерхель, Яна Шлябанська.
Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Кірш (сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (перкусія), Олексій Кабанов (кобза, ситар, колісна ліра), Сергій Вілка (синтезатор, флейта), Яна Шлябанська (live-електроніка).
У виставі звучать українська, англійська та німецька мови.
Детальніше за посиланням: https://vechirniy.kyiv.ua/news/49628/