Лірник Сашко

Олександр Іванович Власюк, відоміший під ім’ям Сашко Лірник — казкар-лірник, інженер-будівельник та кораблебудівник, колишній учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм. Був членом журі фестивалю авторської пісні «Срібна підкова», постійний учасник фестивалів «Країна Мрій», «Шешори», «День Незалежності з Махном», «Етноеволюція», «Трипільське Коло». Володар почесного звання «Заслужений працівник культури України». Володіє такими музичними інструментами, як колісна ліра, гітара. Має учнів в Україні, Росії і США. Брав участь у багатьох етно та музичних фестивалях як казкар-лірник. Автор сценарію та ініціатор створення фільму “Чорний козак”.

Народився Сашко Лірник 24 січня 1963 року в місті Умань, де мешкав у старому будинку родини графа Потоцького. В інтерв’ю радіостанції «Голос Свободи» підтвердив, що приблизно у 1985—1997 проживав у Росії, в Мурманську, де створив українське культурне товариство. Зрештою повернувся в Україну. Нині мешкає у Києві.
В 1999—2002 роках — автор і ведучий телепередачі «Казки лірника Сашка».

У 2003 році диск «Казки лірника Сашка для дорослих і дітей» був визнаний найкращим альбомом України (опитування журналу «Політика і культура»).
З 2009 року — автор і ведучий програми для дітей «Світанок» на каналі ICTV. У грудні 2011 року програма для дітей «Світанок» на каналі ICTV була закрита.

З 2014 по 2017 рік — автор і ведучий телепередачі “Казки Лірника Сашка” на телеканалі “Перший UA”

З 2017 року ведучий програми для дітей “Дрімайко” на радіо “Країна ФМ”.Програма “Дрімайко” лідирує в рейтингу радіопрограм.

Сашко Лірник написав і поставив десять «Зіркових вертепів» 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014, 2016, 2015, 2017, 2018 років на фестивалях «Карпатія» і “Країна Мрій”.

Записував пісні з гуртами «Рутенія», «Чур», «Вій», «Кому Вниз», знявся у кліпі гурту «Тінь Сонця».

За мотивами казки Сашка Ліринка «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття» був знятий художній фільм “Чорний козак”, в якому він грає одну із ролей. Сашко Лірник був сценаристом фільму. Режисером стрічки став Владислав Чабанюк. На екрани фільм вийшов в листопаді 2018 року по всій Україні.

Сашко Лірник написав і поставив «Зірковий Новорічний Вертеп» на Майдані Незалежності в Києві у 2014 році, який визнано найкращим новорічним шоу в Україні 2014 року.

У 2014 році на екрани вийшов мультсеріал «Моя країна Україна» за сценарієм Сашка Лірника — 26 серій, який він і озвучував і є головним героєм разом зі своїм котом Воркотом.

У 2013 році за сценарієм Сашка Лірника знято мультиплікаційний фільм “Щедрик”, який з успіхом іде на Різдвяні свята на телебаченні в Канаді і США.

В 2017 році в Канаді відбулася прем’єра вистави Лірника Сашка “Про дівчинку Варочку, запроданого козака і срібний грошик”.

2011 року у видавництві Олега Петренка-Заневського «Сіма видає» вперше вийшла книжка «Казки Лірника Сашка». У 2013 році це видання на Інтернаціональній виставці ілюстраторів дитячої книжки «Mostra degli Illustratori» (Болонський дитячий книжковий ярмарок) було обране до 50 найкращих художніх творів з понад 3200 заявлених зі всього світу. У 2014 році вийшла книжка «Казки Лірника Сашка» (видавництво «Зелений Пес»), яка стала лідером в рейтингу українських книжок.

У 2018 році вийшов другий том “Казки Лірника Сашка” у видавництві “Зелений Пес”. Книжка стала лідером продаж Львівського форуму видавців і Книжкової Толоки в Запоріжжі.

Сценарій Лірника Сашка “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” визнано кращим кіносценарієм України. За цим сценарієм у 2018 році знято фільм “Пекельна Хоругва”.

Постійний організатор, сценарист-постановник і учасник дитячих свят на Миколая у Києві, Відні, Варшаві, Монреалі, Торонто і Празі.

Один із заходів з участю Сашка Лірника відбувся у бібліотеці 12 грудня 2019 року.