Проєкт «Твоя інформаційна та медіа-броня»

Медійно-інформаційна грамотність поєднує у собі три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну грамотність як уміння знаходити, аналізувати та використовувати інформацію; медіаграмотність – здатність отримувати доступ до медіа, аналізувати та критично оцінювати медіаповідомлення, а також створювати контент для самовираження та спілкування; технологічну, або цифрову грамотність, що передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.

В Україні саме бібліотеки покликані відігравати важливу роль у розбудові медійно та інформаційно грамотного суспільства. Вони вже стають територією знань та розвитку навичок, що допоможуть населенню орієнтуватися в медійному та інформаційному середовищі.

Публічна бібліотека імені Лесі Українки також робить свій внесок у розвиток медійно-інформаційної грамотності користувачів шляхом надання доступу до актуальних електронних інформаційних ресурсів, організації навчання комп’ютерній грамотності , заходів для підвищення інформаційної культури тощо.

Ми пропонуємо:

Записатися на безплатні навчальні курси з комп’ютерної та інтернет грамотності для людей поважного віку «З ІТ на «ти».

Запрошуємо усіх, хто потребує навичок пошуку інформації в мережі Інтернет, громадян, які прагнуть навчитися користуватися інтернет-сервісами для вирішення соціальних та правових проблем.

Основна мета:

  • Забезпечити рівний доступ до інформаційних ресурсів та підвищити правову грамотність учасників проєкту незалежно від віку, статі та освіти та із врахуванням рівня наявних знань та навичок.
  • Дати можливість учасникам проєкту отримати необхідний рівень знань і навичок, потрібних для роботи в мережі Інтернет.
  • Ознайомити з державною програмою “Електронний уряд”.
  • Навчити працювати з правовими програмами.
  • Полегшити взаємодію з державними структурами.
Назва заходу

Зміст

Термін

Відповідальна особа

Блок 1:
Інтернет-лікбез». Робота з онлайн-сервісами Основи електронної пошти. Основи Інтернет-пошуку.  Безпека в Мережі

Базові навички роботи в мережі Інтернет, пошук інформації, створення електронної скриньки, реєстрація в соціальних мережах.

2020-2023 рр.

Виноградова О.В.

 Козенюк Н.В.

Блок 2: «Електронний громадянин». Робота з порталами державних структур. Служби онлайн

Пошук інформації, робота з порталами державних служб, зокрема з сайтом Пенсійного Фонду України (обчислення пенсій, завантаження анкет та формулярів, заповнення декларацій і т.п.). Пошук лікаря та запис на прийом.

2020-2023 рр.

Виноградова О.В.

Козенюк Н.В.

Блок 3:
Інтернет-банкінг

Придбання товарів та послуг через Інтернет, бронь готелів і квитків, оплата
комунальних послуг
на сайті ГІОЦ, поповнення Е-квитка ”Kyiv Smart Card”

2020-2023 рр.

Виноградова О.В.

 Козенюк Н.В.

Цільові групи проєкту: користувачі бібліотеки, люди пенсійного віку.

Мета – розвиток навичок спілкування та навчання впродовж життя через Інтернет. Для запису на навчальний курс потрібно зателефонувати 044 486 03 13

Термін навчального курсу – 2 тижні

Заняття – щовівторка та щочетверга (4 заняття по 2 години)

Забезпечуємо методичними та допоміжними навчальними матеріалами.

Вам на допомогу :

Запрошуємо до участі у проєкті з інформаційної гігієни “Як не стати овочем” (з початку 2021 р.).

Бібліотека підтримує волонтерську ініціативу, ціль якої – навчити 7 млн українців інформаційній гігієні до 2024 року. Нині лише 3% українців можуть розпізнати фейки (дослідження Internews, серпень 2020).

Бібліотека підтримує ініціативу-  безкоштовні навчальні  курси на регулярній основі – “Як захистити себе та ближніх від інформаційних вірусів”.

Корисні інтернет- ресурси для розвитку інформаційної та медійної грамотності: