60 років побратимства: Віталій Кличко відкрив Дні Києва в Лейпцигу

Марія КАТАЄВА

У 2021 році Київ та Лейпциг святкують 60 річницю підписання Угоди про побратимство.

У Лейпцигу стартували Дні Києва, а Дні Лейпцигу в українській столиці відзначатимуть наприкінці травня 2022 року.

Мер Києва Віталій Кличко разом із мером Лейпцига Буркхардом Юнгом відкрили Дні Києва в Лейпцигу.

Розпочали святкування з відкриття фотовиставки «Демократія київських вулиць».

«Буркхард Юнг – мій двічі колега: мер міста і очолює Асоціацію міст Німеччини, – зазначив Віталій Кличко.  Дні Києва відкрили фотовиставкою про повсякденне життя української столиці. На неї прийшло і багато українців, що мешкають у Лейпцигу».

 «Ми вдячні нашим німецьким партнерам і друзям за співпрацю, за підтримку і допомогу. Київ переймає найкращий досвід Лейпцига в муніципальному управлінні, впровадженні стандартів європейської демократії і реформ. Зокрема, це стосується розвитку системи смарт-сіті, втілення принципів первинної демократії, економічної та культурної співпраці», – підкреслив Віталій Кличко.

Буркхард Юнг зазначив, що Київ – європейське місто, і партнерство Лейпцига та Києва – це співпраця двох європейських міст.

«Ми прагнемо і будемо розвивати цю співпрацю – в економіці, місцевому самоврядуванні, у культурних і спортивних проєктах, туризмі», – сказав мер Лейпцига.

Віталій Кличко і Буркхард Юнг обговорили і питання децентралізації влади, і розвитку місцевого самоврядування. Буркхард Юнг наголосив на важливості розвитку місцевого самоврядування і широких повноважень місцевих громад, бо це і є ознакою демократичного шляху розвитку держави. Про втілення реформи децентралізації Віталій Кличко говорив у Лейпцигу і зі спецпосланником уряду Німеччини з питань децентралізації – колишнім прем’єр-міністром Саксонії Георгом Мільбрадтом.

Віталій Кличко виступив з промовою про демократію з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР. Спікером на цей щорічний захід Віталія Кличка обрало журі німецького «Фонду мирної революції».

У травні у столиці показували фотовиставку «Міста-побратими Київ – Лейпциг», що демонструвала багаторічну плідну працю, яка трансформувалась у проєкт співробітництва міст-побратимів Київ – Лейпциг.

Процес встановлення побратимських зв’язків між містами був започаткований Всесвітньою федерацією споріднених міст, яка була створена у квітні 1957 року за ініціативи колишніх учасників французького Руху опору. Київ приєднався до руху споріднених міст у 1961 році. Першими побратимами української столиці стали польське місто Краків і фінське Тампере. Наступного року до них приєднався німецький Лейпциг.

Київ має підписані документи про споріднення, дружбу, співробітництво, партнерство з 56 містами світу.

Детальніше за посиланнямhttps://vechirniy.kyiv.ua/news/57232/

 Шановні користувачі!

Пропонуємо вам джерела із зазначеної тематики, що знаходяться в електронному каталозі Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки:

Київ – Лейпціг : фотоальбом = Kiew – Leipzig = Киев – Лейпциг = bilband / кер. авт. колективу А. М. Безуглий, К.-Х. Німайер. – Київ : Мистецтво, 1986. – 223 с. : іл.

Михайлюк, Ю. Руслан Крамаренко: “800 років про запас у нас немає” : заступник голови КМДА розповів про підсумки поїздки київської делегації до Лейпцига / Юлія Михайлюк //  Вечірній Київ. – 2011. – 18 жовт. (№ 149). – С. 3 : фото. 

Новикова, О. Український акцент у Лейпцигу / Олена Новикова //  Кіно-Театр. – 2004. – № 1. – С. 27. 

Leipzig in Farbe : [альбом]. – [Німеччина] : [Б.[в.], [2000?] – 160 с. : іл.  

60 років побратимства: Віталій Кличко відкрив Дні Києва в Лейпцигу та виступив із промовою про демократію //  Хрещатик. – 2021. – 12 жовтня (№ 47). – С. 1 : фото.