Історик віднайшов унікальну грамоту, яка засвідчує столичний статус Києва у 15 столітті

Марія КАТАЄВА

Віднайдена в зібранні відділу рукописів Музею Чарторийських у Кракові оригінальна грамота великого князя Литовського та Руського Швитрикгайла (Свидригайла) Ольгердовича від 9 грудня 1433 року була написана в Києві, що засвідчило його столичний статус як головного великокняжого міста Русі.

Про це повідомив історик, доктор наук Тарас Чухліб, який віднайшов та прокоментував грамоту.

Цією привілейною грамотою Андрію Волотовичу в нагороду за військову службу надається село Михлін в Луцькому повіті поблизу його отчизни Загорів.

«Навіть у всіх міжнародних Вікіпедіях й історичних Енциклопедіях світу написано, що Свидригайло правив до 1432 року. І ніхто не здогадувався. що довгий час його столицею був Київ», — зазначив Тарас Чухліб.

Князь Свидригайло-Болеслав Ольгердович (1390-ті – 1452 рр.) прославився в українській історії як очільник великого повстання за відновлення незалежної Великої княжої Русі.

Детальніше за посиланнямhttps://vechirniy.kyiv.ua/news/48133/

Шановні користувачі!

Пропонуємо вам джерела із зазначеної тематики, що знаходяться у читальній залі відділу краєзнавчої літератури та бібліографії:

Ілюстрована енциклопедія історії України (від найдавнішого часу до кінця XVIII ст.). / [авт.-тексту О. Кучерук ; іл. та худож. оформ. Л. Голембовської, С. Голембовської, С. Білостоцького]. – Київ : Спалах, 1998. – 216 с. : іл.

Свидригайло Ольгердович //  Історія України в особах IX-XVIII ст.. – Київ : Україна, 1993. – С. 147-152.