Київська академія музики відзначила 153 роки

Марія КАТАЄВА

Київське музичне училище було засноване у 1868 році. Сьогодні заклад носить назву Київська муніципальна академія музики імені Р.М. Глієра, яку з 2009 року очолює композитор, народний артист України Олександр Злотник.

Навчальний заклад є першим професійним музичним навчальним закладом України. Училище відкрито 1868 року при Київському відділенні Імператорського Російського музичного товариства з метою підготовки музикантів-виконавців для музичних колективів і організацій міста — Київської опери, оркестрів тощо. Цього дня було освячено будівлю школи і почалися заняття.

Перша назва навчального закладу — музична школа, з 1883 року він має назву училища. З 1885 року училище вважається «училищем повного профілю».

У 1913 році музичне училище було перетворене в консерваторію і ввійшло до її складу як молодше і середнє відділення. З 1928 року воно відокремлюється із структури консерваторії як самостійний середній професійний навчальний заклад. У 1956 році училищу присвоєно ім’я Рейнгольда Моріцевича Глієра — видатного композитора, педагога, диригента, директора Київської консерваторії в 1914—1920 роках, випускника училища по класу скрипки. Він був обраний на посаду директора училища у 1914 році, будучи вже відомим композитором. У Глієра навчалися Прокоф’єв, Ревуцький, Лятошинський.

2008 року на базі Київського державного музичного училища був створений Київський інститут музики ім. Р. М. Глієра. У 2018 році заклад святкував 150 років з часу заснування на державному рівні та з того часу носить назву Академії музики.

28 вересня 2009 року на посаду ректора КІМ ім. Р.М. Глієра був обраний Олександр Йосипович Злотник — композитор, громадський діяч, народний артист України, професор.

Сьогодні заклад охоплює навчання від початкової до вищої освіти:

  • початкова освіта (відбір талановитих дітей та юнацтва, профорієнтація), яка здобувається у студії інституту від дошкільного віку до отримання базової загальної освіти;
  • здобуття професійної мистецької освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста), яке відбувається паралельно з отриманням загальної середньої освіти і є її невід`ємною частиною;
  • здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра;
  • підготовка магістрів за ІV освітньо- кваліфікаційним рівнем акредитації.

Освітній заклад знаходиться на вулиці Льва Толстого, 31.

 Детальніше за посиланням: https://vechirniy.kyiv.ua/news/49225/

 

Шановні користувачі!

Пропонуємо вам джерела із зазначеної тематики, що знаходяться у читальній залі відділу краєзнавчої літератури та бібліографії:

Киевское музыкальное училище //  Галайба, В. В. Из жизни губернского Киева : по материалам прессы XIX-XX вв. / В. В. Галайба. – Київ : Скай Хорс, 2015. – С. 154-156 : ил.

Савченко, С. Українська школа музичної майстерності : до 150-річчя від дня створення Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра (1868) / С. Саченко //  Дати і події : календар знаменних дат. – 2018 (перше півріччя). – № 1 (11). – С. 31-35.

Поліщук, Т. Прелюдія святкувань : Київському інституту музики ім. Р. М. Глієра – 150 років / Тетяна Поліщук //  День. – 2018. – 17 січня (№ 6). – С. 6 : фото.

Рудченко П. Зоpі музичного неба : [Київ.муз.уч-щу ім.Глієpа – 125 літ]. //  Народна газета. – 1993. – N33(сеpп.).-С.8.