Серпень

22.08.2024

Не знайдеться серед нас байдужих щодо знакової постаті Павла Скоропадського? Досі не стихають палкі дискусії стосовно оцінок його як знаного діяча. Наша зацікавленість стала ще сильнішою, коли ми побачили присутність імені великого гетьмана в романі Василя Добрянського «Ніхто не скаже “Прощавай!”».

Добрянський, В. Ніхто не скаже “Прощавай!”: роман / Василь Добрянський – [Харків] : Фабула, [2023]. – 320 с.

Василь Добрянський – український письменник, журналіст, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України. Автор має безліч відзнак і нагород за свою письменницьку діяльність, зокрема Василь Васильович володар гран-прі «Коронації слова – 2019». За розвиток детективного жанру відзначений нагородою Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль». Має міжнародну відзнаку посольства Франції в Україні за роман «Вибір капітана Котляревського», а також другу премію Міжнародного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики «Гранд-коронація – 2021» за трилогію «Гетьманат» (І та ІІ частини), лауреат Івано-Франківської міської літературної премії імені Івана Франка (2001) та обласної літературної премії імені Василя Стефаника (2005). Творчий доробок автора налічує два десятки ретро романів і детективів, які полюбилися читачам завдяки примхливому сюжету, сповненому загадок, напруги і психологічних деталей. Раніше автор писав під псевдонімом Борис Крамер.

Історико-пригодницький роман письменника «Ніхто не скаже “Прощавай!”» викликав у нас відчуття дежавю, там описані карколомні події листопада 1918 року. Саме тоді підписали Комп’єнське перемир’я, під час якого країни Антанти змусили Німеччину вивести свої війська з України. Тим самим вони залишили уряд гетьмана Павла Скоропадського наодниці з більшовиками та іншими бандитами.

Наш головний герой – Клим Жеграй, колишній працівник поліції, а згодом досвідчений слідчий на службі самого гетьмана Скоропадського береться за розслідування дивної справи, отримує непросте завдання: розгадати, чий труп підкинули до каплиці на київській вулиці Інститутській. Ця подія занепокоїла оточення гетьмана і неабияк зацікавила розвідувальні служби.

В романі вдало переплітаються політичні ігри, протистояння держав та кримінальний світ Києва початку ХХ століття. Твір затягує з перших сторінок своєю атмосферністю. І особлива подяка автору – наприкінці кожного розділу він додавав коротенькі дописи про минулі історичні події.

В нашому відділі абонемента чимало творів Василя Добрянського. Читайте із задоволенням!

http://surl.li/nxsayt

Фото взято з мережі «Інтернет»

15.08.2024

«Всі жінки абсолютно різні. Суміш всього найкращого і найгіршого. Однак я радий, що вони все-таки існують», – Чарльз Буковскі, роман «Жінки».

 

Буковскі, Ч. Жінки : [роман] / Чарльз Буковскі ; [пер. з англ. Бориса Превіра]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2018]. – 384 с.

Чарльз Буковскі – найбільш наслідуваний американський письменник, ставший ідолом для багатьох людей, поет та прозаїк, автор шести романів, понад тридцяти збірок поезії та сценаріїв. Практично всі твори він списував із себе самого. Дослідники його творчості вказували на те, що головними темами його робіт були: самотність, класична музика, сцени з власного дитинства, улюблені автори, божевілля, письменництво, натхнення, перегони на іподромі, любов і часто-густо алкоголізм. Але не тільки алкоголь був для Буковскі стимулом для творчості, значуще місце займали перегони на іподромі та класична музика. Не раз письменник говорив, що однією із найважливіших причин, чому він любив класичну музику, було те, що саме вона допомагала виживати. А перегони були для нього стимулятором творчості, адже коні допомагали бачити, чи є у людини сила характеру. Невимовні емоції пан Буковскі отримував не тільки від змагання, а й від самих іподромів, коли вдивлявся в обличчя окремих людей, зазираючи в глибини їхніх душ.

Письменник мав неабиякий успіх саме завдяки своїм відвертим історіям, що набували величезного розголосу, щойно побачивши світ. Роман «Жінки» є своєрідним продовженням роману «Поштамт», адже тут теж ідеться про доросле життя Генрі Чинаскі, поета і письменника. А хто він насправді, цей Чинаскі? Він пише доволі багато книжок, має певне коло прихильників, успішно проводить презентації в різних містах Сполучених Штатів, за що отримує гонорари і живе досить безтурботно. Жінки молоді й більш старші: брюнетки, блондинки – всі шаленіють від славнозвісної постаті, зоряний час якої в розпалі. Але життя Генрі таке однобарвне – випивання і випадкові стосунки з незнайомими кралями. І наче все набридає, але згодом знову набирає обертів. Завжди розбиваються вщент намагання побудувати серйозні стосунки з іншою дамою. Саме таким непростим стосункам містера Чинаскі із прекрасною статтю і присвячена ця книга.

Це радше не роман, а збірка невеликих оповідей про жінок Генрі, які залишали слід у його нестямному житті. І про все це з гумором, відверто і дещо брутально. Здавалося б невибагливі діалоги, простий сюжет без мудрованого викладу, але якась атмосфера невимушеності не дає нам випустити роман з рук до останньої сторінки. А що скажете ви, наші любі читачі?

Фото взяті з мережі «Інтернет».

08.08.2024

«Розуміти себе – бо саме ви знаєте своє покликання, свої травми і свої мрії так, як ніхто інший. Тому ви собі й допоможете, хай би навіть світ навколо розсипався на пісок. Ви – ваша фортеця», – Ірена Карпа в своїй книзі  «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете»  із іронією та гумором відкриває нам забуті істини, якими ми частенько нехтуємо у нашому сьогоденні.

Карпа, І. І. Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете / Ірена Карпа. – Київ : Книголав, 2020. – 216 с.

Ірена Карпа – сучасна українська письменниця, співачка, журналістка, телеведуча, перша секретарка з питань культури посольства України у Франції. В 1999 році вона завоювала Гран-прі Міжнародного конкурсу молодих авторів «Гранослов». У 2000 році була опублікована книга письменниці «Знес Паленого», що включала роман «50 хвилин трави» та цикл оповідань «Сни Ієріхона». Пані Ірена подорожувала Південно-Східною Азією і свій досвід частково описала у книзі «Фройд би плакав». Згодом вийшла книга «50 хвилин трави», яка додатково включала так званий інтерактивний роман «Полювання в Гельсінкі». З 2005 року вона почала працювати ведучою на телеканалах, таких як ICTV, Інтер, MTV-Ukraine, ТРК Україна і в 2006 році отримала премію «Best Ukrainian Awards» у номінації «Наймодніша письменниця». У 2010 році її новела «Цукерки, фрукти і ковбаси» увійшла до збірки «Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років». Авторка бестселерів «Добрі новини з Аральського моря» та «Тільки нікому про це не кажи». Наразі екс-дипломатка мешкає в Парижі. Із самого початку повномаштабної війни займається адвокацією України у французьких медіа. Більшість її творів перекладено французькою, англійською та іншими мовами.

А в своїй книзі «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете» письменниця щиро ділиться з нами корисними порадами, щоб і кохання знайти, і з собою добре ладнати і беззаперечно запевняє: «якщо вийшло в мене, то вийде і у вас». Авторка вдатно розповідає про наші думки та зауважує, до чого можуть призвести гарячкуваті рішення. Доволі відверті одкровення – майже в кожній пораді є приклад із життя найближчих подруг. Тут стільки жіночої мудрості щодо життя, що оповідь сміливо можна розтягнути на цитати. Вас задивує сила-силенна самоіронії, власних прикладів, сміливого і абсолютно не в’їдливого сарказму. Це книга про непрості стосунки із собою, про самореалізацію, про те, як залишатися воістину жіночною, а не брати на себе усі на світі обов’язки.

Тож читаймо із задоволенням і руйнуймо заржавілі пост-совкові стереотипи.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

01.08.2024

«Кулінарія – це хімія. А хімія – це життя. Вона дає нам можливість змінити все, включно з собою», – Бонні Ґармус, роман «Уроки хімії», в якому її героїня дуже любила готувати і читати, а ще була залюблена в хімію, бо хімія – це зміни, які заставляють рухатись уперед і не здаватись.

Ґармус, Б. Уроки хімії : роман / Бонні Ґармус ; [пер. з англ. Ірини Шагової]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2024. – 400 с.

Бонні Ґармус – сучасна американська письменниця. Працювала копірайтеркою та креативною директоркою із широким колом клієнтів у США та за кордоном, в основному у сфері технологій, медицини та освіти. Дебютний роман Бонні Гармус «Уроки хімії» вийшов навесні 2022 року і одразу став бестселером New York Times. The Guardian відзначила його «відполіровану  історію, що наводить на роздуми – важко повірити, що це дебют».

Це історія про Елізабет Зотт – вчену-хімікиню, яка не уявляла своє життя без науки, а вірніше – без хімії. Всі її плани вирували навколо досліджень. Науковцям в ті часи було несолодко. Однак вдалий розум Елізабет вимагав активних дій. І тим не менш, в її житті теж була втіха – коханий Келвін та пес Півнашосту. Але їх щастя було не довговічне – Келвін загинув. Залишившись з маленькою донькою на руках, вона знайшла в собі сили не скласти крила, а стати зіркою популярного кулінарного шоу «Вечеря о шостій». Завдяки телепрограмі пані Зотт поєднує хімію та приготування оладків на сніданок і має чимало прихильників – її обожнюють телеглядачі, хоча сама вона потайки мріє піти з телебачення і спрямувати свої сили в лабораторію до своїх улюблених колб. На неї чекає повернення до наукових досліджень, а  ще відкриється прихована правда про коханого Келвіна. Те, що раніше завдавало щему і страждань, тепер стане джерелом натхнення і віри в щасливу перспективу.

Вкрай вражає ця динамічна історія про сильну жінку із власними переконаннями і амбіціями, яка всупереч вкрай складним життєвим негараздам, змогла побудувати своє щастя. Захватного вам прочитання!