Богдан Коломійчук

Любіть! Читайте! Єдина справжня дорога
кожної людини – отримувати задоволення
від того, що ти робиш.
Б. Коломійчук

Українська література пишається новим іменем – це Богдан Коломійчук. Ще донедавна жанру українського детективу майже не існувало, але Богдан Коломійчук, вже відомий молодий письменник, автор ретро-детективів, намагається змінити ситуацію на краще.

Богдан Вікторович Коломійчук народився 19 лютого 1984 року в Рівненській області, неподалік Острога.

Біографія Богдана Коломійчука доводить різносторонній досвід автора. За першою вищою освітою – астроном (закінчив фізичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка). Вісім років присвятив театру – працював актором та помічником головного режисера Першого українського театру для дітей та юнацтва у Львові.

У своїх інтерв’ю митець зазначає: «…Письменництво – це робота. Подекуди важка, щоденна і навіть рутинна, але вона мені подобається. Це те, чим я завжди хотів займатись».

2013 року видав дебютний історико-авантюрний роман «Людвисар. Ігри вельмож», що отримав Гран-прі конкурсу «Коронація слова-2013». Наступного року виходить друком збірка оповідань «Таємниця Єви», в якій уперше з’являється львівський комісар Вістович – головний герой майбутніх творів Коломійчука. Ці та подальші книжки – «В’язниця душ», «Небо над Віднем», «Візит доктора Фройда», «Король болю», «Моцарт із Лемберга», «Готель «Велика Пруссія» та «Експрес до Ґаліції» – закріплюють за письменником статус майстерного автора гостросюжетних авантюрно-історичних романів та атмосферних ретро-детективів, які тримають увагу читача від першої і до останньої сторінки.

У 2017 – 2018 рр. був співзасновником та куратором проекту «Карпатська Літературна Резиденція».

У 2017 році за підтримки Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt досліджував біографію композитора Франца Ксавера Моцарта, композитора й педагога, котрий більшу частину життя провів у Львові. На основі зібраного матеріалу письменник у 2018 році створив роман «Моцарт із Лемберга», що став кращим романом Форуму Видавців–2018 у номінації «Місто». Автор філігранно переплітає реальне та вигадане, з перших сторінок захоплює читача у вир переживань молодого композитора. Родзинка роману – це перша в історії української та навіть європейської літератури белетризована біографія про Моцарта-молодшого.

За нинішньої тривожної суспільно-політичної та воєнної ситуації Богдан Коломійчук не вважає свої письменницькі рейди до центральних, східних та південних областей України просвітницько-патріотичними поїздками на схід, бо південний схід тепер, із його слів, – це поїздка на «нульовий» рубіж так званої зони ООС…

Постійно львівського письменника запрошують на літературні зустрічі до Дніпра й Харкова. А ось останній рік він намагається охопити рідну Західну Україну. Крім того, буває з літвізитами в Німеччині, Угорщині, Чехії, Польщі. До речі, саме в Польщі Богдан Коломійчук заприязнився із тамтешніми дослідниками польської літератури.

Письменник – неодноразовий учасник міжнародних книжкових виставок у Франкфурті та Ляйпцизі.

Твори Богдана Коломійчука пройняті авторською любов’ю до історичної реконструкції, динамічної побудови сюжетів, харизматичних яскравих персонажів і таємничих, подекуди містичних та шпигунських історій.

Коломійчук, Б. В. Людвисар. Ігри вельмож : [роман] / Богдан Коломійчук. – Харків : Фоліо, 2014. – 347 с.

 Дія роману відбувається у другій половині XVI сторіччя у Львові. На прохання бургомістра Якуба Шольца місцевий лікар Домінік Гепнер влаштовує… публічний розтин людського тіла. А вночі обурений єпископ тягне бургомістра на Личаківський цвинтар, щоб вистежити того, хто розкопує могили. Бо є підозра, що займається цим сам лікар Гепнер… І це тільки початок таємничої, загадкової та містичної історії.

Коломійчук, Б. Експрес до Галіції : [роман] / Богдан Коломійчук. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 348 с.

У романі на читача чекають заплутані справи та небезпечні розслідування. Весна 1906 року. Під час відпустки у Швейцарії комісар львівської поліції Адам Вістович несподівано втягується в небезпечну шпигунську гру, в якій на карту поставлено не лише людські життя, але й долі імперій. Розшифрувавши секретний документ, Вістович дізнається занадто багато як на звичайного детектива з далекого австрійського Львова. У цей же час із клініки в курортному Бадені зникає дивний російський пацієнт, якого розшукують розвідки одразу кількох країн, а у Венеції стається вбивство непримітного перекладача з німецької. Вістовичу доведеться з’ясувати, як пов’язані ці події і чому сліди, здавалося б, непов’язаних справ ведуть до Львова.

Коломійчук, Б. Моцарт із Лемберга : роман / Богдан Коломійчук. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 284 с. : портр.

Дія роману відбувається в першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой – молодший син геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер. Попри успадкований талант, Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля – тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом.

Шукайте ці та інші книжки Б. Коломійчука в електронному каталозі

Фото взято з мережі Інтернет.

ЧИТАЙТЕ ЯКІСНУ ЛІТЕРАТУРУ!