Дара Корній

Падай і підводься, допоки живий.
Бо той, хто впав і не підвівся –
мертвий

Дара Корній

Мольфарка українського слова, золота письменниця України, королева українського фентезі, мавка  – як тільки не називають сучасну львівську письменницю родом із Волині Дару Корній поціновувачі її творчості. Цей рік був ювілейним для Мирослави Іванівни Замойської (справжнє ім’я Дари Корній) – і в життєвому, і в літературному сенсі. За свою десятирічну письменницьку кар’єру Дарі Корній вдалося досягнути беззаперечного успіху: тричі стати лавреаткою Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», написати майже 20 книг та прославитися на всю Україну.

Народилась майбутня письменниця  в селі Секунь Старовижівського району Волинської області. Середню освіту отримала в селі Княже, що на Львівщині. Потім було навчання в Українському поліграфічному інституті імені Івана Федорова (нині Українська академія друкарства) на журналістсько-редакторському відділенні. Тривалий час працювала у Львівській національній академії мистецтв.

Так сталося, що першу книгу майбутня літераторка написала «на замовлення» власної доньки. Дівчинці дуже подобались вампірські саги Стефені Маєр. Мати злилася, що українським підліткам подобається чужа міфологія, адже вони навіть не здогадувалися, яким потужним є пласт української. Так з’явився роман «Гонихмарник», який здобув третю премію літературного конкурсу «Коронації слова» у 2010 році, а також отримав відзнаку «Дебют року» від сайту «Друг читача».

Другий великий твір письменниці «Тому, що ти є» – «Вибір видавців» у конкурсі «Коронація слова- 2011». Він теж написаний у жанрі міського фентезі.

Третій роман – «Зворотний бік світла» – це «Вибір видавців» у конкурсі «Коронація слова -2012».

А на літературному небосхилі засвітилось нове ім’я. Псевдо Дара Корній обрала невипадково: Дариною зветься її донька, а Корній – дівоче прізвище мами. «Відтак псевдонім утворився від двох найдорожчих мені жінок», – ділиться письменниця.

У чому ж секрет літераторки? Мабуть у тому, що письменство для неї – це хобі, яке вона перетворила на професію. І завдяки її вправному перу читання й дослідження народних традицій може стати хобі для цілого покоління українців. Мирослава Замойська каже, що потяг до міфології українців у неї виник ще в дитинстві, коли бабуся й дідусь розповідали їй різноманітні історії про мавок та лісовиків.

У своїх творах письменниця піднімає із забуття праслов’янську міфологію та робить її простою та доступною для звичайного читача. За словами Дари Корній, для того, щоб задум вдався, їй довелося збирати матеріал для першої книги аж дев’ять місяців. Пише Дара Корній живою українською мовою, зацікавлює читачів оригінальним сюжетом, вплітаючи українську міфологію, чудові казки та легенди. Герої її книг – люди, наділені надприродними силами: потерчата, відьми, дводушники, янголи, духи води і лісу, міфічні істоти. Її  захоплення: дохристиянська міфологія, праукраїнські вірування, етнографія, казки та народна музика.

У 2009 році, коли Дара Корній писала свій перший роман «Гонихмарник», авторка зіткнулась з проблемою, що у нас немає художньої, навіть науково-популярної, довідкової літератури, яка б стосувалася нашої рідної міфології. Є наукові розвідки, є розкручена антологія Войтовича, але це все стосується більше наукового підходу, без популяризації української міфології.

Довгих десять років збору матеріалів передували роботі над тим проєктом, який вирішила реалізувати письменниця спільно з видавництвом Vivat. У процесі роботи з’ясувалося, що всі українські міфічні істоти не вмістяться в одній книзі, тому для духів природи і домашніх духів вийшло дві окремі книги: «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» та «Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи». І вже зараз художники працюють над ілюстраціями для третьої книги серії – «Чарівні істоти українського міфу. Шкідники життя», яка, за словами авторки, буде набагато страшнішою за дві попередні, оскільки ці істоти лякають, вони страшні і лихі, їхнє покликання втрутитися у життя людини і нашкодити. Якщо з духами природи і духами оселі можна домовитися, і для цього у книзі письменниця пропонує ознайомитися з рецептами, як змусити духа стати на твій бік, то зі шкідниками домовитися практично неможливо.

Рік тому, 25 листопада, у бібліотеці відбулася довгоочікувана зустріч з Дарою Корній.

Перед творчим вечором читачі з таким ентузіазмом розібрали на абонементі твори пані Дари, що бібліотекарям майже ні з чого було формувати виставку!

Ця зустріч з письменницею у стінах бібліотеки переросла у велику
дружбу – й продовжується в душевному онлайн спілкуванні вже цього року,
7 травня.

Бажаємо Мирославі Іванівні творчої наснаги і сподіваємось на нові зустрічі.

Читайте якісну літературу!

Пропонуємо деякі книги Дари Корній з фонду бібліотеки

Корній, Д. Гонихмарник : роман / Дара Корній ; [худож. А. Єрьоміна]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля,
2016. – 333 с. : іл.  Призер конкурсу «Коронація слова–2010».

З давніх-давен серед людей живуть дводушники-гонихмарники, істоти, що наділені надзвичайними силами. Вони можуть керувати хмарами, викликати дощ, бурю, град або відводити їх від села. Дівчина закохалася в хлопця, не здогадуючись, що він – гонихмарник. Чи зможуть вони бути разом?

Корній, Д. Чарівні істоти українського міфу. Духи природи / Дара Корній. – Харків : Vivat, 2018. – 320 с. : іл., портр.

Ця книжка – чарівна. Ви не просто погортаєте її сторінки – ви поблукаєте стежками правічного лісу, почуєте його дихання, подивитесь в очі старенькому лісовикові, послухаєте чугайстрову сопілку. Може, вам щось прошепоче мавка або побалакає з вами поважний цар Ох. Ви постоїте біля річки – заскочите русалок за їхніми пустощами, а звідти недалеко й на гостину до суворих болотяника й болотяниці. А далі – прогулянка полем і луками, де вас зустрінуть і польовик, і спориш, і луговик Та й вітри з повітрулями супроводжуватимуть вас під час мандрівки. І насамкінець свої таємниці відкриють духи пір року. Перед вами постане величезний і дуже цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній.

Тому, що ти є : [роман] / Дара Корній. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 237 с. 

Захопливе поєднання містичного та реального! Ніколи не рано закохатися. Сашко з дитсадка марив Оксаною, та вони прожили життя нарізно. Але ніколи не пізно щось змінити. Справжнє кохання ламає всі перешкоди, навіть перемагає смерть. Чи то так здається? Сашко, втративши кохану, заходить у кімнату номер бескінечність і отримує шанс почати все спочатку. Яку дату він обере, щоб виправити минуле: день її весілля чи єдину пристрасну ніч, яку вони провели разом?