Ірен Роздобудько

Мені пощастило – я можу
висловлюватись на папері
І. Роздобудько

Її називають однією з найуспішніших українських письменниць, вона – неодноразова переможниця літературного конкурсу «Коронація слова», за її сценаріями знято вже 12 фільмів.

Майбутня письменниця народилась 3 листопада 1962 року у Донецьку. Таке вишукане ім’я для своєї донечки  її батьки обрали зовсім не випадково. Батьки назвали доньку Ірен на честь героїні роману Джона Голсуорсі «Сага про Форсайтів» Ірен Форсайт. У шість років дівчинка написала своє перше оповідання – «Казку про Чайник і Матрьошки».  Однак ще до того, як навчилася писати, вона вигадувала різні історії і небилиці і розповідала їх друзям у дитячому садку, особливо під час тихої години.

То ж ким ще могла стати дівчина, названа на честь літературного героя? Звичайно, письменницею!

У шкільні роки Ірен відвідувала різні театральні гуртки і мріяла про сцену. Однак у старших класах зрозуміла, що великої актриси з неї не вийде. Вищу освіту дівчина здобула в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, на факультеті філології. Та до того, як почати працювати за спеціальністю, ще студенткою, І. Роздобудько працювала на досить різних посадах: офіціантки, Снігуроньки та навіть оголошувала вихід акторів на цирковій арені. Тому й має за плечима безцінний та величезний досвід у різних сферах діяльності.

Згодом, отримавши хорошу освіту, молода дівчина почала працювати у різних періодичних виданнях. Вона була й оглядачем, і коректором, і журналістом, і редактором. Навіть диктором на радіо їй довелося бути.

Народившись в російськомовному Донецьку, Ірен Віталіївна зовсім на знала української мови. Зробивши свідомий вибір, вона рік мовчала, після чого не лише заговорила, а й почала писати виключно рідною мовою.

Визнання до Ірен Роздобудько прийшло у 2000 році. Саме тоді вона стала лауреатом премії «Коронація слова». Друге місце вона отримала з романом «Пастка для жар-птиці». Щоправда, видали його під іншою назвою – «Мерці». Але друге видання побачило світ під власною назвою авторки.

Через 5 років вона знову повертається до «Коронації слова». Цього разу вже отримує перемогу зі своїм «дітищем» під назвою «Ґудзик». Цією психологічною драмою письменниці вдалося підкорити не лише журі конкурсу, а й мільйони читачів.

У 2012 році отримала відзнаку «Золотий письменник України».

У її творчому доробку уже велика кількість книг. Варто зазначити, що кожна з них унікальна і неповторна, жодна не схожа на іншу. Це і детективи, і романи: любовні, психологічні та навіть сатиричні. Пише авторка і для діток.

Ірен Роздобудько просто займається улюбленою справою, і можливо, саме у цьому нестримному бажанні і закладена формула її успіху. А ще – у таланті і великій працелюбності.

Неодноразово в бібліотеці відбувалися зустрічі з відомою письменницею:
– 05.02.2018 Літературне свято
– 05.06.2020 Прямий етер

УВАГА!

Щойно вийшла з друку нова книга Ірен Віталіївни:

Роздобудько, І. Фаріде. Роман-апокриф / Ірен Роздобудько. –  Київ : Нора-Друк, 2021. – 232 с.

У героїні цієї історії є непрямий прототип – кримсько-татарська дівчина, котра під час окупації Криму нацистами врятувала єврейських дітей від розстрілу. А на цілу епоху пізніше її розшукали врятовані нею люди і вона, вже жінка похилого віку, стала «праведницею світу» — забутою, закатованою і фашистським, і радянським режимами. Це факт.
Все інше – апокриф, вигадка автора.

Роздобудько, І. Шості двері : роман / Ірен Роздобудько. –
Київ : Нора-Друк, 2020. – 192 с. : портр. 

У ранньому дитинстві вона намалювала на стіні двері й несподівано… увійшла в них. Відтоді життя багато разів намагалося зламати її: сповнена трагедійними подіями юність, загибель кращого друга, невдалий шлюб, зрада подруги, врешті – кар’єра і гроші, які не стали для неї ознакою успіху. В найскладніші миті життя вона малювала на стіні двері й проживала ще одне коло реальності, яка не відступає від нас навіть у снах…

Роздобудько, І. В. Прилетіла ластівочка : роман / Ірен Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 303 с.

Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині? Вперше твір, який називається «Щедрик», написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин. Авторка роману «Прилетіла ластівочка» запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

Роздобудько, І. В. Зів’ялі квіти викидають : роман / Ірен Роздобудько ; [іл. С. Фесенко]. –
Київ : Нора-Друк, 2017. – 287 с. : іл. 

Зів’ялі квіти, які зберігаються в душі у вигляді жалю за минулим або нездійсненним, треба викидати. Про це – історія двох актрис, колишніх «зірок» радянського кіно, і однієї молодої жінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів. Все життя ці актриси запекло ворогували між собою, адже були суперницями в коханні до чоловіка, який виявився не вартим любові та самопожертви. І тільки наприкінці життя обидві зрозуміли, що могли б бути… найкращими і найвірнішими подругами.

Молода головна героїня роману так само переживає особисту драму, але завдяки мудрості своїх підопічних усвідомлює, що життя, яким би воно не було, – прекрасне, його не варто марнувати на тимчасову метушню. І… стає переможницею престижного європейського кінофестивалю.

Шукайте книги І. Роздобудько в електронному каталозі.

 

ЧИТАЙТЕ І НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ!